Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Prima TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1128 replies to this topic

#19
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Ce SD sa vezi pe un LED? :)))) Se vede prost tare. LED-urile sunt pentru HD. Chiar daca au fost produse CRT-uri HD au disparut rapid, deci irelevant :)))

#20
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015

 ronuquet, on 23 martie 2017 - 23:50, said:

Da, si aici asa e, grila tot proasta ramane. Dar HD-ul e un must in ziua de azi, de 16:9 nu mai zic. O lege CNA ca posturile sa emita macar 16:9 ar fi nevoie.
Tot nu ai inteles, tu vrei sa vezi un cacat HD si oleaca mai gros pe 16:9, halal obsesie de tv...

#21
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

Începe o nouă aventură „Schimb de mame” duminică, în grila [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/f/f5/Prima_TV_logo_2015.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] !

[ https://i1.wp.com/www.radardemedia.ro/wp-content/uploads/2017/03/schimb-de-mame.jpg?fit=700%2C705 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Duminică, 5 martie 2017 de la ora 20.30  [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/f/f5/Prima_TV_logo_2015.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  dă startul celui de-al 24-lea sezon al reality-show-ului Schimb de mame. Vă aşteaptă noi aventuri ce vă vor ţine cu sufletul la gură şi, ca de fiecare dată, le veţi vedea în plină acţiune pe mamele care s-au înscris în această competiţie de succes.

Cu o istorie impresionantă, emisiunea Schimb de mame a fost următită de-a lungul anilor de milioane de telespectatori, rămânând în continuare cel mai longeviv reality-show din România. Pentru realizarea lui, protagonistele au trecut printr-o misiune extrem de solicitantă: cea de mamă pentru altă familie.

De-a lungul celor 12 ani de existenţă a emisiunii Schimb de mame s-au stabilit recorduri inegalabile, greu de bătut. Astfel, mamele de schimb au parcurs peste 1.500.000 de kilometri pe întreg teritorul României, dar şi în ţări precum Italia, Anglia, Republica Moldova, Bulgaria. Ele puteau realiza de 30 de ori înconjurul lumii, cu un consum de aproximativ 20 de tone de motorină. De-a lungul celor 23 de sezoane ale celui mai longeviv reality show din România, filmările s-au întins pe durata a peste 52.000 de ore, echivalentul a 6 ani de filmări în continuu! Numerele impresionante continuă şi în privinţa voturilor înregistrate: peste 800.000 de persoane au desemnat cele 23 de mame câştigătoare de până acum al titlului de Prima mamă! Începând cu duminică, 5 martie, ora 20.30, Prima TV o așteaptă și pe cea de-a 24 a mamă câștigătoare a noului sezon Schimb de mame care poate câștiga 2000 de euro.

În prima ediție a noului sezon veți urmări un schimb de mame spectaculos între două familii: familia Purza din oraşul Ştei, judeţul Bihor şi familia Gigliotti, din satul Ciuperceni, judeţul Gorj. La Ştei, Ana Maria şi Ghiţă au muncit cât i-au ţinut puterile prin străinatate ca să-şi facă un rost în viaţă. Au doi copii, pe Roberto de 14 ani şi pe Renato, de 9 ani. Cu ei mai locuieşte soacra, mama lui Ghiţă, venită din satul vecin să stea cu băieţi şi să mai ajute la una-alta prin gospodărie. Ana lucrează ca asistentă medicală şi farmacistă, iar cele două servicii îi ocupă toată ziua. Unde mai pui că acasă o mai aşteaptă treabă de făcut. Ajutor de la familie primeşte, însă nu tocmai cât ar vrea ea..La Ciuperceni, destinul şi lipsurile de acasă au dus-o pe Elena prin Italia, unde l-a întâlnit pe Antonio, un italian get-beget, de 57 de ani. Diferenţa de vârstă dintre cei doi nu a mai contat, iar Elena a hotărât că vrea o familie, o casă şi o viaţă liniştită pe meleagurile natale. Italianul nostru a urmat-o, iar cei doi au împreună un copil, Cristian, de 6 anişori.

Duminică, la Prima Tv, de la ora 20.30 urmărește cum mamele de schimb se aleg cu reproșuri peste reproșuri și orice încercare de a face pe plac noii familii eșuează. Mai multe aflați duminică, la Schimb de mame,la Prima TV.

sursa

Edited by 3xteam, 05 April 2017 - 21:34.


#22
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Duminică 5 martie? Posted Image

#23
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Poagte este vechi articolul si el nu la postat pana acum sau data pusa este gresita.

#24
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

 3xteam, on 05 aprilie 2017 - 21:32, said:

Începe o nouă aventură „Schimb de mame” duminică, în grila [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/f/f5/Prima_TV_logo_2015.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] !

[ https://i1.wp.com/www.radardemedia.ro/wp-content/uploads/2017/03/schimb-de-mame.jpg?fit=700%2C705 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Duminică, de la ora 20.30 urmărește la  [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/f/f5/Prima_TV_logo_2015.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  cel de-al 24-lea sezon al reality-show-ului Schimb de mame. Vă aşteaptă noi aventuri ce vă vor ţine cu sufletul la gură şi, ca de fiecare dată, le veţi vedea în plină acţiune pe mamele care s-au înscris în această competiţie de succes.

Cu o istorie impresionantă, emisiunea Schimb de mame a fost următită de-a lungul anilor de milioane de telespectatori, rămânând în continuare cel mai longeviv reality-show din România. Pentru realizarea lui, protagonistele au trecut printr-o misiune extrem de solicitantă: cea de mamă pentru altă familie.

De-a lungul celor 12 ani de existenţă a emisiunii Schimb de mame s-au stabilit recorduri inegalabile, greu de bătut. Astfel, mamele de schimb au parcurs peste 1.500.000 de kilometri pe întreg teritorul României, dar şi în ţări precum Italia, Anglia, Republica Moldova, Bulgaria. Ele puteau realiza de 30 de ori înconjurul lumii, cu un consum de aproximativ 20 de tone de motorină. De-a lungul celor 23 de sezoane ale celui mai longeviv reality show din România, filmările s-au întins pe durata a peste 52.000 de ore, echivalentul a 6 ani de filmări în continuu! Numerele impresionante continuă şi în privinţa voturilor înregistrate: peste 800.000 de persoane au desemnat cele 23 de mame câştigătoare de până acum al titlului de Prima mamă! Începând cu fiecare duminică de la ora 20.30 la Prima TV o așteaptă și pe cea de-a 24 a mamă câștigătoare a noului sezon Schimb de mame care poate câștiga 2000 de euro.

În prima ediție a noului sezon veți urmări un schimb de mame spectaculos între două familii: familia Purza din oraşul Ştei, judeţul Bihor şi familia Gigliotti, din satul Ciuperceni, judeţul Gorj. La Ştei, Ana Maria şi Ghiţă au muncit cât i-au ţinut puterile prin străinatate ca să-şi facă un rost în viaţă. Au doi copii, pe Roberto de 14 ani şi pe Renato, de 9 ani. Cu ei mai locuieşte soacra, mama lui Ghiţă, venită din satul vecin să stea cu băieţi şi să mai ajute la una-alta prin gospodărie. Ana lucrează ca asistentă medicală şi farmacistă, iar cele două servicii îi ocupă toată ziua. Unde mai pui că acasă o mai aşteaptă treabă de făcut. Ajutor de la familie primeşte, însă nu tocmai cât ar vrea ea..La Ciuperceni, destinul şi lipsurile de acasă au dus-o pe Elena prin Italia, unde l-a întâlnit pe Antonio, un italian get-beget, de 57 de ani. Diferenţa de vârstă dintre cei doi nu a mai contat, iar Elena a hotărât că vrea o familie, o casă şi o viaţă liniştită pe meleagurile natale. Italianul nostru a urmat-o, iar cei doi au împreună un copil, Cristian, de 6 anişori.

Duminică, la Prima Tv, de la ora 20.30 urmărește cum mamele de schimb se aleg cu reproșuri peste reproșuri și orice încercare de a face pe plac noii familii eșuează. Mai multe aflați duminică, la Schimb de mame,la Prima TV.


 Kalman2007, on 05 aprilie 2017 - 21:51, said:


Duminică 5 martie?


am corectat, am sorry...corect este în fiecare duminică de la ora 20.30..

#25
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Şi eu mă mir cum de mai are audienţă acest post. Ştirile par a fi uneori o.k., mai dau filme Româmeşti, dar în rest... Nici măcar "Cronica cârcotaşilor" nu mai e ce a fost.

#26
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 djl, on 09 aprilie 2017 - 22:40, said:

Şi eu mă mir cum de mai are audienţă acest post. Ştirile par a fi uneori o.k., mai dau filme Româmeşti
????Posted Image Posted Image Posted Image ????

Edited by megafanro, 10 April 2017 - 08:35.


#27
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Nu v-aţi obişnuit cu faptul că greşeşile de tehnoredactarea sunt ceva comun la mine? Am vrut să scriu Româneşti.

#28
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015
Postul asta traieste din stirile false improscate de Adevarul Holding...
Proprietarii ar face bine sa-l inchida, nici macar pe televiziune analoga nu il mai prinzi iar pe digital nu au dorit pana acum.

#29
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Cum adică pe digital nu l-au vrut?  :huh:

#30
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Au fost si pe DVB-T, cand era in teste in Bucuresti.

#31
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 Ionel1974, on 10 aprilie 2017 - 09:44, said:

Postul asta traieste din stirile false improscate de Adevarul Holding...
Proprietarii ar face bine sa-l inchida, nici macar pe televiziune analoga nu il mai prinzi iar pe digital nu au dorit pana acum.
RTV si Antena 3 sunt experte in stiri false. Adevărul e chiar OK, si Prima TV au stiri bune spre foarte bune.

Apropo, stie cineva ce vrea sa faca Burci cu Prima? Vrea s-o vândă sau o păstrează si asteapta sa-i plătească datoriile. Stiu ca e in insonventa, deci cauta investitori.

#32
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Ce dracu sa faca cu ea.. sa lanseze al 666-lea sezon de Trasnitii, sa-l hraneasca pe Huidu chiar daca a omorat x oameni, si sa dea duminica seara reluari din Tradati in Dragoste. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#33
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/f/f5/Prima_TV_logo_2015.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Program Special de Paşte la PRIMA TV: Mama mea gătește mai bine, Super Cireașa de pe tort, Schimb de mame şi filme româneşti!



[ https://i2.wp.com/www.radardemedia.ro/wp-content/uploads/2016/09/mama-mea-gateste-mai-bine-prima-tv.jpg?fit=1300%2C866 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Prima TV pregătește telespectatorilor un program special de sărbătoare când toți românii vor petrece Sfintele Sărbători Pascale. Pe lângă filme, Prima TV își va încânta telespectatorii cu ediții speciale ale emisiunilor Mama mea gătește mai bine, Super Cireașa de pe tort și Schimb de mame.

În Vinerea Mare, de la ora 20.30, telespectatorii vor urmări cel de-al cincilea film din seria Mărgelatu – Colierul de turcoaze. Rolurile principale sunt interpretate de actorii Florin Piersic și Szobi Cseh care interpretează cuplul justițiar Mărgelatu – Buză de Iepure. În acest film, actorul Florin Piersic a jucat pentru prima oară alături de fiul său, Florin Piersic Junior. Nu rata vineri, 14 aprilie, un film memorabil cu Mărgelatu din care nu vor lipsi „pălăria” de floarea soarelui, ţoiul de anason şi pistolul cu opt ţevi.

Sâmbătă, 15 aprilie, în seara de Paște, de la ora 20.30, Prima TV pregătește telespectatorilor o super ediție a emisiunii Super Cireașa de pe tort cu Pacha Man și Valentin Sanfira vs Margherita de la Clejani și Claudia Ghițulescu. Maestrul Horia Vîrlan va intra în casele românilor cu un show vesel, cu vedete de marcă și mai ales cu ponturi culinare pe care nu trebuie să le ratezi. Valentin Sanfira s-a împrietenit cu Pacha Man: “M-am simțit foarte bine la emisiune. Pacha e un băiat extraordinar și ne-am înțeles foarte bine. Ne-am împărțit sarcinile: eu am luat pe gratis de la piață iar el a gătit drobul de miel. El s-a ocupat de asta și eu am făcut o mâncare tradițională gorjeană – tocanul de Novaci. O mâncare tradițională, simplu de făcut și foarte gustoasă”.

În prima zi de Paște, competiția se încinge la Mama mea gătește mai bine unde Catinca Roman și fiica sa, Calina vor găti pulpă de miel la cuptor cu legume și salată de baby spanac, rucola și muguri de pin. Echipa adversă, formată din cântăreața de muzică populară Mariana Ionescu – Căpitănescu și fiul acesteia Anthony, va găti stufat de miel cu salată de ridichi și gulii.


Sărbătorește alături de Prima TV și asistă duminică seara la un Schimb de mame spectaculos din care nu vor lipsi incantațiile și aura de misticism. O mamă de schimb va reuși să scoată din minți familia gazdă iar telespectatorii se vor delecta cu un adevărat spectacol, un dialog de zile mari şi umor cât cuprinde, toate asezonate cu stupoare autentică şi mult haz de necaz.

[ https://i1.wp.com/www.radardemedia.ro/wp-content/uploads/2017/03/schimb-de-mame.jpg?resize=700%2C705 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Crede în bine de aceste sărbători și fii alături de Știrile Focus Prima TV în campania Stop indiferenței! Fii tu schimbarea! În România anului 2017, câteva sute de animale nevinovate se transformă în victimele omului. La Focus 18 au fost prezentate cazuri dureroase, greu de privit, sau chiar de imaginat, în care omul atacă fiinţe fără apărare mai ceva ca un prădător, pentru că nu există o lege sau autoritate care să-l pedepsească. E timpul pentru o schimbare! E timpul ca tu să fii schimbarea! Susține o lege mai aspră pentru cei care maltratează animalele! Cei care vor să susțină campania, pot semna petiția pe focusprimatv.ro.

sursa

#34
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Asta e acelasi program ca deobicei =))

#35
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Horia a stricat cireasa de pe  tort iar la mama mea .... sunt  numai mancaruri gen tochitura sau snitele  Nu vreau sa vad o emisiune unde se face mancare obisnuita pe care o mananc mereu acasa . Prima ar trebui sa fie scoasa  din grila rds.

#36
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,225
  • Înscris: 22.02.2017
Prima ar trebui sa fie mutata pe langa Nasul TV sau National 24 Plus. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate