Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Prima TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1128 replies to this topic

#145
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Ciudat.

#146
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Revista ELLE, acum și în "varianta" TV. Emisiune la Prima TV

ELLE România, revistă din portofoliul Ringier România, va apărea și în "variantă" TV. Revista de modă și beauty pentru femei lansează un proiect televizat în parteneriat cu postul de televiziune Prima TV, de la finalul acestei săptâmâni.Producția ELLE on TV va fi lansată duminică, 7 octombrie, de la ora 13:30. Emisiunea este programată săptămânal, la aceeași oră.

Gazda emisiunii va fi Roxana Voloșeniuc, redactor-șef al revistei de 20 de ani. Aceasta împreună cu invitații și editorii publicației vor discuta subiecte din lumea modei, a cosmeticelor și a tratamentelor de îngrijire. Vor prezenta cele mai importante fashion week-uri din lume, elemente din moda străzii, "secrete" din dulapurile vedetelor, dar și trucuri de machiaj de la cei mai cunoscuți make-up artiști, anunță Ringier. De asemenea, vor dezbate și subiecte tabu despre societatea contemporană.

Sursa: https://www.paginade...isiune-prima-tv

Edited by AidenIrish, 01 October 2018 - 13:07.


#147
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004

View PostAidenIrish, on 18 septembrie 2018 - 09:57, said:

Din păcate o mai au.

Mai au ce?   :huh:

#148
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

View Postdjl, on 18 septembrie 2018 - 01:09, said:

Oare va mai avea ceva Cronicuţa?   Posted Image

View PostAidenIrish, on 18 septembrie 2018 - 09:57, said:

Din păcate o mai au.

Din păcate mai au Cronicuța. Emisiunea e depășită.

Edited by AidenIrish, 01 October 2018 - 13:23.


#149
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Sediul Prima TV Constanta inca mai este activ. Am trecut astazi pe acolo.

#150
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Păi mai sunt reporteri care lucrează acolo (se numesc corespondenți de la Constanța). La fel și la Pro TV: a oprit emisiile locale, dar redacția de la Constanța încă a mai rămas.

#151
Adriano2010

Adriano2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 02.10.2017
Va merge prima tv? La mine e ecranul negru complet, fara sonor (cablu rds)

Edited by Adriano2010, 08 December 2018 - 13:34.


#152
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu merge nicaieri.

#153
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Nu merge ��

#154
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Acum merge.

#155
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Halal televiziune,cum preiei imagini de la digi sport analogic? Chiar asa greu e?

#156
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
PrimaTV, fără Horia Vîrlan în toamnă. Realizatorul de show-uri culinare ia o pauză de TV

Horia Vîrlan, realizatorul mai multor show-uri culinare la Prima TV, nu va avea emisiunea în această toamnă.

Noul sezon nu îl va avea în grilă pe cel care, de-a lungul timpului, s-a ocupat de emisiuni precum Cireașa de pe tort, Mama mea gătește mai bine și În bucătărie cu Horia Vârlan, scrie site-ul exclusiv.ro

Potrivit informațiilor Paginademedia.ro, motivele țin de situația financiară a postului de televiziune (stația a fost la un pas să fie vândută de Cristi Burci lui Adrian Tomșa, dar dealul - deși în faze foarte avansate - nu s-a concretizat).

Ce va face Horia Vîrlan?

Contactat de Paginademedia.ro, Horia Vîrlan a confirmat că în toamna aceasta ia o pauză de televiziune.

Ce va face?

"Particip la multe evenimente, show-uri culinare, festivaluri. Mă ocup, ceea ce făceam și înainte, de consultață pentru alimentație publică", a declarat Horia Vîrlan pentru Paginademedia.ro.

Horia Vîrlan apare și în spoturi publicitare. Este imaginea Dellimano (vase pentru gătit) și Panzani (paste). În perioada următoare, îl vom vedea într-o nouă campanie, pentru o marcă de condimente.

Sursa: https://www.paginade...a-o-pauza-de-tv

#157
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
VIDEO. Ies emisiunile lui Horia Vîrlan, intră Trăsniții. Serialul de comedie revine cu un nou sezon, la altă oră

[ https://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2019/09/toni-ionescu_tb730_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

VIDEO. Serialul „Trăsniții” revine cu un nou sezon la Prima TV. În premieră, din acest sezon, producția va fi programată la altă oră, mult mai devreme decât până acum.

Mârlanu, Pupăză și Chiorete se văd într-un nou sezon Trăsniții luni, 9 septembrie, de la ora 19:30.

Până acum, serialul era programat după ora 22:00. După ce emisiunea Starea Nației, cu Dragoș Pătraru, a intrat în grila Prima TV, Trăsniții au fost mutați spre miezul nopții.

În ultimii ani, de la 19:30, era programată emisiunea lui Horia Vîrlan - Mama mea gătește mai bine.

Tronsonul de la 19:30 a rămas liber în această toamnă. Horia Vîrlan nu va avea emisiunea în această toamnă. Realizatorul de show-uri culinare a decis să ia o pauză de la TV, după cum Paginademedia.ro a relatat, AICI.

Tomna trecută s-au produs mai multe schimbări în distribuția serialului:

A revenit Toni Ionescu, interpretul personajului Mârlanu', după aproximativ trei ani de absență. Tot atunci au plecat alți trei actori: Cătălin Marin, Constantin Zamfirescu și Lavinia Stoica.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UZLPlA9y5lY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa: https://www.paginade...ta-ora-prima-tv

#158
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
Informații  noi despre vânzarea Prima TV. Detalii în link.
https://www.paginade...ma-tv-cat-ofera

#159
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Emisiunea „Cronica cârcotașilor”, difuzată de Prima TV, împinește 20 de ani

Pe 14 aprilie 2020, Cronica Carcotasilor, emisiune difuzata de Prima TV, implineste 20 de ani. Serban Huidu, omul care a inceput cu o idee si a dus-o la nivel de brand, spune ca: ” Nu mi-am închipuit niciodată că încercarea mea în media românească va ajunge să facă istorie si Conica va deveni una dintre cele mai longevive emisiuni din România. La 20 de ani de Cronica aș vrea să vă aduc aminte că: sunteti ceea ce priviți'.

20 de ani de balbe, 20 de ani de rasete, 20 de ani de gafe, 20 de ani de intamplari care nu pot fi uitate. Pot fi revazute toate la 20 de ani de Cronica Carcotasilor. Din 13 aprilie, de luni pana joi, la ora 23.00 iar vineri de la ora 22.00, Prima TV va difuza editii speciale pentru fiecare an pe care telespectatorii l-au trait impreuna cu Cronica Carcotasilor.

Totul a inceput cu un om si cu un papagal, s-au adaugat un cameraman, Pustiu’, un regizor, Mistretu’ si apoi totul a devenit istorie. Sute de mii de balbe culese din spatiul televiziunilor romanesti, mii de aparitii “inedite” ale unor persoane publice si celebrele rubrici Top rusinica, Vocea poporului sau dansul bebeluselor fac parte deja din istoria televiziunii din Romania.

In cei 20 de ani, Cronica Carcotasilor nu a ratat niciun derapaj din spatiul mioritic al celor care lucreaza in televiziune, al oamenilor politici sau al persoanelor publice. Insa Cronica a facut mai mult decat sa asaneze spatiul public mioritic. S-a implicat in campanii  si in a ajuta persoane la nevoie.  Serban Huidu isi aduce aminte ca unul dintre cele mai importante momente traite in cei 20 de ani de Cronica a fost acela in care dupa ce a vazut un reportaj la stiri, in care un barbat ducea copiii la scoala intr-o masina pe care o refacuse ca sa incapa cat mai multi elevi.

Mi s-a parut ingrozitor, absolut ingrozitor. Asa ca, am facut o campanie ca oamenii sa doneze bani, noi am dublat banii si am pus restul. Am cumparat trei autobuze scolare pe care le-am dus in tara. Primul a ajuns in Sighetul Marmatiei, in localitatea Poienile de sub munte. Acolo copiii mergeau 6-7 km ca sa ajunga la scoala. Apoi al doilea autobuz l-am dus intr-o localitate de langa Oradea, unde tot asa, copiii mergeau zeci de km la scoala. Si al treilea, in Rovinari, la omul pe care il vazusem in reportaj. Pentru noi a fost un sentiment foarte placut.” spune Serban Huidu.

Un alt moment important este cel in care, conform lui Serban Huidu, emisiunea a fost votata de catre publicul unei reviste de specialitate, drept cea mai buna emisiune de umor.

Momentul in care premiul Tv Mania a ajuns la noi, ne-am dat seama ca este un premiu de popularitate, nicidecum un premiu pentru audiente sau productie. In momentul respectiv erau mari emisiuni concurente care erau facute cu foarte multi bani, Divertis sau Vacanta mare. Si pana la urma niste neica nimeni, cu fonduri infinit mai mici decat cei sus mentionati si venind de la o televiziune fara mari pretentii, ajungeau sa-i bata pe toti. Acela a fost un moment, o confirmare a unor lucruri bine facute si a unei munci titanice pe care nimeni nu o vede” spune Serban Huidu.

Carcotasii au parodiat sute de persoane si daca telespectatorilor le este dor de Andreea Bigudescu, Sandra Efectiv Storcescu, Cherida, Mircea Radu Bre sau Gabi Strambeanu Firea, pot urmari de luni pana vineri editii speciale,cu cele mai mari gafe din istoria televiziunii din Romania, difuzate de catre Prima TV, de luni pana vineri.

Din 13 aprilie, de luni pana joi la ora 23.00 iar vineri de la ora 22.00, Prima TV va difuza editii speciale pentru fiecare an iar telespectatorii sa se pregateasca pentru o portie buna de umor pe care il vor trai, rememorand cele mai bune momente ale Cronicii Carcotasilor.

Sursa: https://tvmania.ro/e...ani-269878.html

#160
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

Quote

EXCLUSIV Paginademedia.ro. Telenovela vânzării postului de televiziune Prima TV se apropie de final. După ce a fost la un pas de semnarea contractului anului trecut și tranzacția a picat, după ce creditorii au angajat și o companie de audit PwC ca să găsească un cumpărător, după ce au avut o ofertă inclusiv de la oligarhul Vladimir Plahotniuc (tot fără finalitate), postul de televiziune și-a găsit proprietarul.

https://www.paginade...-a-fost-parafat

Oare vor investi ceva, sau tot pe avarie vor merge?

#161
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
Poate cu ocazia asta trec si ei la 16:9 macar plus varianta HD.

Daca ar trece din toamna lui 2020 la varianta HD plus 16:9 pe SD m-as declara multumit ca nu mai sunt in epoca de piatra. :)))

#162
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Deci daca va fi preluat de noul proprietar va avea logo ca posturile Look? Posted Image

Edited by megafanro, 28 April 2020 - 17:41.
...actualizare...


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate