Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Cluj - Numere provizorii peste 7 saptamani :(

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Din cate stiu anul asta s-au facut angajari peste tot. Problema e ca un angajat nou trebuie pregatit cateva luni pana il bagi in paine. Nu e ca la vandut paine, uite o paine, da un leu, gata.
Salariile sunt mici, chiar daca teoretic au grad militar, angajatii sunt functionari in subordinea prefecturii, deci platiti civil. Astea inseamna un salar pe la 1300 lei fara vechime mare. Asa ca anul trecut au fost plecari masive. S-au facut angajari multe in politie si orice angajat de la inmatriculari s-a descurcat sa plece in politie, a plecat fara sa se uite inapoi.

#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postslai, on 17 martie 2017 - 17:37, said:

Din cate stiu anul asta s-au facut angajari peste tot. Problema e ca un angajat nou trebuie pregatit cateva luni pana il bagi in paine. Nu e ca la vandut paine, uite o paine, da un leu, gata.
Salariile sunt mici, chiar daca teoretic au grad militar, angajatii sunt functionari in subordinea prefecturii, deci platiti civil. Astea inseamna un salar pe la 1300 lei fara vechime mare. Asa ca anul trecut au fost plecari masive. S-au facut angajari multe in politie si orice angajat de la inmatriculari s-a descurcat sa plece in politie, a plecat fara sa se uite inapoi.
1. Un angajat nu  are nevoie de mai mult de o zi pentru pregatire. Nu cred ca se angajeaza analfabeti pe aceste posturi.
2. DRPCIV este in subordinea MI, chiar daca se zice ca ar fi al prefecturilor.
3. Anul trecut au "disparut" politisti pentru ca Ponta si ai lui au stabilit prin legea nr. 223/2015 ca politistii au dreptul la pensie speciala. S-au ingramadit toti sa iasa la pensia pe care "muritorii de rand" nu o pot gusta.

#21
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Cand am platit timbrul de mediu la Anaf am trecut pe la 3 persoane,cand am platit taxa de certificat a fost nevoie doar de doua,una sa trimita alteia o hartie prin perete iar cea din urma sa numere banii...
Unde locuiesc acum ma intalnesc doar cu un curier care imi aduce numarul si talonul acasa iar eu doar trebuie sa trimit un email la un broker de asigurari...

Edited by bolo, 17 March 2017 - 21:41.


#22
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai unde locuiesti?

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Anglia.

#24
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Belgia :)

#25
ionutz2807

ionutz2807

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2017

View Postmariovrs, on 15 martie 2017 - 19:25, said:

Credeam ca peste tot exista un nene( sau mai multi ), ca la mine la Iasi, care rezolva tot in 2 zile.

100 de coco, RAR + depus dosar la inmatriculari. A doua zi mers si semnat + numere.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate