Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Aprobare credit banca transilvania

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
Salut sunt nou in acest domeniu de banci credite poate unii o sa criticati sau o sa ziceti ca am facut alegerea cea mai proasta altii nu.
Am facut pe data de 8.3 cerere de credit urmand ca sa se trimita catre aprobarea creditului eu am fost la diverse banci pentru a obtine acest credit aveam nevoie dar eram mereu dezavantajat de varsta pentru ca vechime aveam si salarul nu era o problema sa trecem peste asta

Eu de pe data de 8.3 nu am mai primit un raspuns de la banca ideea e ca am sunat pe acel tip cu care am semnat sa vad daca a primit un raspuns dar el nu a primit nimic eu dupa parerea mea trebuie sa dureze undeva la 5-10zile zic eu am cautat pe internet tot felul de lucruri de genul dar nici o banca nu da un termen concret iar ce articol am gasit eu e din 2013 ceea ce e mult prea posibil sa se fi schimbat ceva de atunci

Ma puteti ajuta cu o informatie sau din propriile experiente ? eu as dori daca nu primesc pana pe data de 20-25 sa anulez acest act se poate ? si daca da cum ?

#2
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Eu inclin sa cred ca daca nu ai primit nici un raspuns,se intelege ca actul e anulat. Si eu am luat bani din banca si mi-a spus ca daca nu primesc rasp.se anuleaza...dar mi-au acordat. Sigur ca eu am avut nevoie de o suma mica. De la Raiffeisen am scos eu.

#3
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Mana sus cine a inteles ce vrea tipul....

Poti folosi linistit semne de punctuatie, nu ne suparam.

Nu ai de ales decat sa astepti. Eu am asteptat 2 saptamani dupa un card de credit la OTP, chiar daca mi-au zis ca in cateva zile se aproba...
La BT a durat mai putin.
Alte credite ai/ai avut?
Oricum vei primi raspuns, fie el unul pozitiv sau nu.

#4
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 DJPocaitul, on 15 martie 2017 - 18:21, said:

Eu inclin sa cred ca daca nu ai primit nici un raspuns,se intelege ca actul e anulat. Si eu am luat bani din banca si mi-a spus ca daca nu primesc rasp.se anuleaza...dar mi-au acordat. Sigur ca eu am avut nevoie de o suma mica. De la Raiffeisen am scos eu.
ideea e ca eu am sunat si i-am zis ca pe 20 trebuia sa platesc prima transa dar i-am spus ca eu nu platesc nimic pana nu se primesc banii si a spus ca e o perioada mai aglomerata acum si ca dureaza putin mai mult ideea e ca pana pe 25 astept sa vad daca nu primesc nici un raspuns ii spun sa il anuleze

Am incercat si la Raiffeisen dar trebuie sa am 22ani ...am nevoie aproximativ de  7000lei ... eu cred ca nu e o suma enorma si oricum ma anunta ca se anula sau nu s-a acceptat creditul ceva de genu zic eu

 easy90rider, on 15 martie 2017 - 18:24, said:

Mana sus cine a inteles ce vrea tipul....

Poti folosi linistit semne de punctuatie, nu ne suparam.

Nu ai de ales decat sa astepti. Eu am asteptat 2 saptamani dupa un card de credit la OTP, chiar daca mi-au zis ca in cateva zile se aproba...
La BT a durat mai putin.
Alte credite ai/ai avut?
Oricum vei primi raspuns, fie el unul pozitiv sau nu.
nu e primul :) da stiu am asteptat un card de credit 1saptamana dar ideea e ca si eu depind de alte comenzi pe banii aia

#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Prima transa la ce? Pana nu semnezi contractul de credit, nu cererea, si nu ai primit banii nu ai ce sa platesti...

Edited by easy90rider, 15 March 2017 - 19:06.


#6
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 easy90rider, on 15 martie 2017 - 18:58, said:

Prima transa la ce? Pana nu semnezi contractul de credit, nu cererea, si nu ai primit banii nu ai ce sa platesti...
ideea e ca nu mi se pare ca nu este stipulat asta la nici o banca poate sa ti-l acorde in 2luni

Edited by danstefan1996, 15 March 2017 - 19:08.


#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
FOLOSESTE SEMNE DE PUCTUATIE! Nu se intelege ce vrei.

#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
daca intuiesc eu bine problema ta, ai vrea sa afli daca exista vreun termen oficial pana la care banca e obligata sa-ti dea un raspuns la cererea de creditare.
din ce stiu eu, nu exista un astfel de termen.

#9
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
La BT - BANCA - dureaza, de obicei, oficial - minim 3 zile lucratoare, neoficial - si 2 saptamani. :D
La suma ceruta de tine (7000, daca am inteles bine) nu ar fi trebuit sa fie asa mare scofala, dar na, ei nu trag un pârț fara acordul celor de la cluj - centrala.

IFN-ul (BT Direct) e mai flexibil, maxim 3 zile - dar dobanda e semnificativ mai mare.

Reorienteaza-te, cu un pic de noroc și un angajat ok îi iei în aceeași zi de la BRD sau Unicredit.

#10
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 lelali, on 15 martie 2017 - 20:44, said:

La BT - BANCA - dureaza, de obicei, oficial - minim 3 zile lucratoare, neoficial - si 2 saptamani. Posted Image
La suma ceruta de tine (7000, daca am inteles bine) nu ar fi trebuit sa fie asa mare scofala, dar na, ei nu trag un pârț fara acordul celor de la cluj - centrala.

IFN-ul (BT Direct) e mai flexibil, maxim 3 zile - dar dobanda e semnificativ mai mare.

Reorienteaza-te, cu un pic de noroc și un angajat ok îi iei în aceeași zi de la BRD sau Unicredit.
la brd ma gandeam sa merg daca nu aprobau cei de la transilvania oricum o sa merg maine sa vad daca imi iese nota pentru acordare ca la mine asta e problema nu alt ceva iar unicredit nu cred ca mai am magazine in oras sincer dar o sa ma uit maine mai atent in zona unde indica pe google

Edited by danstefan1996, 15 March 2017 - 21:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate