Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Teapa Autovit Nissan Qashqai 2010 - martie 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
maxer_25

maxer_25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.01.2007
Buna ziua.

Incerc sa protejez un eventual cumparator pentru anuntul:

https://www.autovit....i-ID7GkB1w.html

Pret foarte bun, km putini, unic proprietar...prea frumos sa fie adevarat,  dar am zis sa incerc.
Am vorbit cu omul, parea serios dar a refuzat sa imi furnizeze istoricul service.
Drept urmare, verificat Vin online.
Se pare ca in istoricul masinii exista 3 incidente mari, dintre care ultimul este din Dec 2016, cu valoarea de 55000 RON (vezi attach).

http://albumizr.com/...x.php?key=d1U#1

Aviz amatorilor. Domnul (am uitat cum il cheama) raspunde la 0722914490.
Sustine ca masina este a fratelui sau.Nr masinii: PH 23 LAJ

Sper sa fiu de folos cuiva.
Succes!

Edited by maxer_25, 15 March 2017 - 10:04.


#2
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 26.02.2010
Pune si atasamentul. Multumim frumos pentru atentionare ........

#3
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 08.09.2010

View Postmaxer_25, on 15 martie 2017 - 09:54, said:

ultimul este din Dec 2016, cu valoarea de 55000 RON (vezi attach).

la suma asta a fost dauna totala banuiesc..

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu tin cu hotul, dar rapoartele alea nu fac 2a bani. Fa o interogare intr-o reprezentanta Nissan si vezi acolo exact. AutoDNA si inspectorauto au un istoric la fel de dubios.

#5
maxer_25

maxer_25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.01.2007

View PostMembruAnonim, on 15 martie 2017 - 10:07, said:

Nu tin cu hotul, dar rapoartele alea nu fac 2a bani. Fa o interogare intr-o reprezentanta Nissan si vezi acolo exact. AutoDNA si inspectorauto au un istoric la fel de dubios.

Posibil, dar eu nu ma risc. L-am intrebat clar daca masina a fost lovita....raspunsul a fost un NU hotarat.
Pus in fata raportului, a zis ca: "eu ti-am spus ca are istoric, nu ca nu are daune".

Edited by maxer_25, 15 March 2017 - 10:09.


#6
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
am 2,5 tone peleti de la SEBA si-i dau cu 110 euro tona. Depozitati in Gr. Care este interesat, contactati-ma.
0722914490 sau valentin_bichir pe yahoo.
Toate cele bune.


Omul  are si cont pe Softpedia!Posted Image Daca mai are cumva numarul respectiv!

Edited by arab, 15 March 2017 - 10:11.


#7
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View Postarab, on 15 martie 2017 - 10:11, said:

am 2,5 tone peleti de la SEBA si-i dau cu 110 euro tona. Depozitati in Gr. Care este interesat, contactati-ma.
0722914490 sau valentin_bichir pe yahoo.
Toate cele bune.


Omul  are si cont pe Softpedia!Posted Image Daca mai are cumva numarul respectiv!

Da, si e in cardasie cu seba. Mare atentie!

#8
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Da, e un combinator de profesie.
Probabil a luat masina tot sa o combine, a gasit proprietarul cinstit care a vandut masina la pret mic expunand toate problemele... si el a pus adaosul si cauta alt fraier sa o vanda ca noua.
Pretul e mare, cu atat mai mult cu cat a fost facuta pe bucati Posted Image

Edited by rumlegok, 15 March 2017 - 10:55.


#9
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Un vanzator cinstit nu are de e sa ascunda numerel masinii in pozele anuntului (decat psihoza ori paranoia). In rest, daca-s ascunse numerele, sunt numere rosii sau numere din afara, e clar samsar.. Eu sar direct peste anunturile de genul asta.

Super oferte nu exista.

#10
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Eventual sa-si scrie si CNPul pe parbriz, ca sa dea dovada de siguranta?

#11
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
El are dreptate, cine ascunde numarul e samsar sigur.
Am trecut prin asta... dupa ce am vorbit la telefon si imi povesteau tot felul de basme, cand ma duceam la intalnirea face2face, nimic din anunt si ce a spus la telefon nu era real.
Kilometri erau mai multi, anul era mai mic, proprietarul era "o ruda" (care evident nici nu avea numele la fel ca el), masina fiind cumparata de la altcineva (aparea pe carte alt nume), si tot felul de chestii din astea.
Evident ca i-am lasat in prostia lor, nu dau banii mei la toti nenorocitii mincinosi.
Ba chiar unul la intalnire mi-a aratat alta masina decat cea din anunt, m-am prins instant ca nu era aia din poze, dar el se jura pe familie ca aia este... chiar te cred prosti astia, au impresia ca daca ei sunt prosti toata lumea este...
Sa nu mai spun de altul, care in carte avea trecuta o firma, si la culoare era galben + culoare... am spus ca e clar ca a fost taxi... el se jura pe familie ca nu e asa. Am si verificat firma online si era firma taxi, el tot incerca sa ma prosteasca ca nu are cum... dupa ce intru in masina, ma izbeste mirosul de taxi si vad gauri in bord... el tot se jura pe familie ca nu e taxi... Ma uit la kilometraj, avea cu 25% mai mult decat in anunt... Am intrat in jocul lui sa vad pana unde poate sa minta... am gasit zeci de nereguli la masina la o inspectie vizuala de neprofesionist ce sunt... imi e mila de cel care a ajuns sa o cumpere.

Sfatul meu, daca constati o singura minciuna, pleaca imediat, ca ala numai minciuni iti vinde.
Si inca un sfat, incepe cu actele inainte sa te uiti la masina, de obicei numai din astea iti dai seama daca e teapa sau nu.

Edited by rumlegok, 15 March 2017 - 11:21.


#12
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006

View Postuhu10uhu, on 15 martie 2017 - 11:01, said:

Un vanzator cinstit nu are de e sa ascunda numerel masinii in pozele anuntului (decat psihoza ori paranoia). In rest, daca-s ascunse numerele, sunt numere rosii sau numere din afara, e clar samsar.. Eu sar direct peste anunturile de genul asta.

Super oferte nu exista.
Aici exagerezi putin!

#13
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
De ce exagerez? Seria de sasiu si numerele sunt singurele informatii despre masina care te pot ajuta sa-i afli istoricul inainte sa o vezi.
Un anunt transparent are cele mai mari sanse sa fie pentru o masina cinstita.

#14
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Acum ce sa zica si vanzatorul ? Vand masina tamponata de 3 ori ? Cum ar suna asta in ochii unui potential cumparator ? Iti da 2000 pe ea. Si daca masina a fost reparata (si dupa preturi, mai ales daca are istoric, a fost reparata la service-uri autorizate Nissan, nu la Ghita in fundul curtii) profesional, nu mai prezinta garantie ? Daca lovim masina si se poate repara, ce facem, o aruncam ?

#15
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
eu nu sunt samsar si cand mi-am vandut masina personala dupa 5 ani de folosinta, pe anunt am blurat nr de inmatriculare. Pentru ca asa am vrut eu, nu pentru ca sunt samsar. Asa ca terminati cu prostiile alea ca toti cei care-si ascund nr sunt samsari.

#16
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
La ce sume au fost trecute acolo la piese (11000 euro respectiv 3000 euro), a avut dauna serioasa de 2 ori, deci a fost busita bine, nu ceva light, o bara, o usa.

Edited by rumlegok, 15 March 2017 - 13:21.


#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdan1980_25, on 15 martie 2017 - 13:17, said:

eu nu sunt samsar si cand mi-am vandut masina personala dupa 5 ani de folosinta, pe anunt am blurat nr de inmatriculare. Pentru ca asa am vrut eu, nu pentru ca sunt samsar. Asa ca terminati cu prostiile alea ca toti cei care-si ascund nr sunt samsari.

Si eu am ascuns numarul, pentru ca am vazut ca asa fac altii, nu m-am intrebat de ce. Nici eu nu sint samsar. M-am luat dupa altii. :)

#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 15 martie 2017 - 13:16, said:

Acum ce sa zica si vanzatorul ? Vand masina tamponata de 3 ori ? Cum ar suna asta in ochii unui potential cumparator ? Iti da 2000 pe ea. Si daca masina a fost reparata (si dupa preturi, mai ales daca are istoric, a fost reparata la service-uri autorizate Nissan, nu la Ghita in fundul curtii) profesional, nu mai prezinta garantie ? Daca lovim masina si se poate repara, ce facem, o aruncam ?
Atunci cumpar-o tu la 9000E daca ti se pare corect pentru o varza bubuita de trei ori,chiar de ar fi reparata in fabrica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate