Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Audi A3 FSI vs Renault Laguna 2.2 DCI (motor 1.9 dci)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Eu nu inteleg care e logica aici. Care e avantajul ca sunt populare?Suntem cumva la polul nord si nu gasim piese pt orice marca,noi sau la dezm?
Si golf 4? Ce naiba, are 20 de ani modelul asta! de ce nu golf 3?

#20
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View Postlowly, on 15 martie 2017 - 00:24, said:

As fi vrut un consum redus pe benzina. Diesel-ul nu ma incanta, inafara de consumul redus... Prima data la A4 m-am uitat, dar mi-a zburat gandul cand am vazut 11% pe oras (tot 1.6). Am vazut ceva legat de Mazda 3 (1.6 benzina), au devenit mai 'populare' in ultimul timp


Crezi ca A3 cu motor de 1.6 sau Laguna 2.2 consuma considerabil mai putin ?

In primul rand trebuie sa te hotarasti ce vrei, nu poti compara A3 cu Laguna. La bugetul tau este important sa cumperi o masina buna, fara bube, fara accident grav.

#21
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005

View Postlowly, on 15 martie 2017 - 00:08, said:

~3400 eur
Asta nu este buget de Audi/BMW/Mercedes. Nici macar Laguna nu va fi ok in banii aia. Cauta un Focus, un Golf, o Octavia, un Megane, masina care sa fie in stare cat mai buna posibil.

#22
lowly

lowly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.11.2012

View Postionut_ionut, on 20 aprilie 2017 - 11:41, said:



Crezi ca A3 cu motor de 1.6 sau Laguna 2.2 consuma considerabil mai putin ?

In primul rand trebuie sa te hotarasti ce vrei, nu poti compara A3 cu Laguna. La bugetul tau este important sa cumperi o masina buna, fara bube, fara accident grav.
Numele masinii este laguna 2.2 , are diesel 1.9. M-am decis sa merg pe benzina, oricine vrea sa cumpere o masina buna, fara bube, fara accident,

View PostMr. Incredible, on 20 aprilie 2017 - 11:58, said:

Asta nu este buget de Audi/BMW/Mercedes. Nici macar Laguna nu va fi ok in banii aia. Cauta un Focus, un Golf, o Octavia, un Megane, masina care sa fie in stare cat mai buna posibil.
M-am uitat si dupa un Opel astra gtc, dar... a3 va ramane, cel mai probabil. Pretul unuia din 2003-2005 este intre 3000-3500


#23
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Esti constient ca alegand A3 in bugetul ala vei gasi o masina mai veche, cu rulaj mai mare, poate si in stare mai proasta decat o masina mai populara gen Focus/Astra?

Cam la ce rulaj te-ai gandit sa gasesti masina?

Edited by Mr. Incredible, 20 April 2017 - 16:32.


#24
lowly

lowly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 17.11.2012

View PostMr. Incredible, on 20 aprilie 2017 - 16:31, said:

Esti constient ca alegand A3 in bugetul ala vei gasi o masina mai veche, cu rulaj mai mare, poate si in stare mai proasta decat o masina mai populara gen Focus/Astra?

Cam la ce rulaj te-ai gandit sa gasesti masina?
Pana in 170.000

#25
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Fiind vorba de o masina de 2003-2005 iti va fi foarte greu sa gasesti o masina care sa aiba rulajul ala real. Ai gasit ceva pana acum?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate