Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 

Recomandare telefon pentru soția mea!

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Sotia mea are un Lumia 640 și este super încântată de el însă da semne de cedare. I-a plăcut foarte mult că scoate poze superbe și bateria tine bine.
Deci vreau să îi cumpăr un telefon care scoată poze super, să aibă autonomie bună. În rest să fie ușor de folosit. Asta i-a plăcut la Lumia, ușurința în exploatare. Mie nu dar nu comentez.
Pentru ca WP e aproape terminat va trebui să fie un Android.
Deci poze, autonomie, funcționalitate... Nu jocuri sau alte chestii consumatoare de resurse.
Bugetul este 800 lei, maxim 1000. Mulțumesc

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 TLGTLC, on 14 martie 2017 - 11:08, said:

Sotia mea are un Lumia 640 și este super încântată de el însă da semne de cedare. I-a plăcut foarte mult că scoate poze superbe și bateria tine bine.
Daca ea considera ca Lumia 640 scoate poze superbe, atunci nu are pretentii mari la capitolul foto.

In banii astia recomand Moto G4, daca marimea ecranului nu este o problema.

#3
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
P9Lite.

#4
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ce inseamna ca WP e aproape terminat? Ca nu va mai putea folosi telefonul sau cele cateva aplicatii pe care le va instala? E vb de un dispozitiv cu o durata de viata limitata, nu un bun de folosinta indelungata e irelevant ce va fi peste cativa ani.
Ia-i WP daca asta ii place pt ca nu va aprecia ce ofera in plus Androidul dar cu siguranta ii va lipsi ce nu gaseste la Android dar avea la WP.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
La acea suma nu poti avea cine stie ce pretentii pentru camera foto.
La 200 lei, cea mai bun oferta ramane Huawei P9 (cu dual cam); mai jos, ar fi Huawei P9 Lite.

WP este pentru masochisti!

#6
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

 underb, on 14 martie 2017 - 11:40, said:

Ia-i WP daca asta ii place pt ca nu va aprecia ce ofera in plus Androidul dar cu siguranta ii va lipsi ce nu gaseste la Android dar avea la WP.
Un exemplu concret?

PS : Glance-ul tine de hardware.

#7
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Problema WP sunt aplicațiile. Primești un pdf pe mail. Îl descarci, nu poți să îl vezi. Instalezi o aplicație pentru citit pdf-uri. Îl citești. Bun, asta faci și la Android. Dar peste două săptămâni când primești alt mail cu un pdf, aplicația aceea nu merge. Descarci alta... Ups nu e compatibilă. Până găsești ceva să vezi totuși ce conține fișierul respectiv te duci și deschizi laptopul. De asta zic ca este terminat.
Chiar scoate poze frumoase Lumia. Am fost la un centru foto și le-am printat pe hârtie. Domnul de acolo ne-a zis că multe telefoane fac poze frumoase pe ecran dar când le pui pe hârtie sunt mediocre. Lumia le face bune și pentru printat.

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,089
  • Înscris: 17.01.2012
lg G3 sau G4 (daca mai pui cativa banuti): au ambele dorinte ale voastre - autonomie si poze bune!

#9
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca vrei cea mai buna camera din zona asta de pret, atunci incearca sa faci un efort pentru Moto G4 Plus, costa 1050 la Altex.

 TLGTLC, on 14 martie 2017 - 11:49, said:

Chiar scoate poze frumoase Lumia.
Scoate, dar doar cand este insorit.

 gushpi, on 14 martie 2017 - 11:52, said:

lg G3 sau G4 (daca mai pui cativa banuti): au ambele dorinte ale voastre - autonomie si poze bune!
LG G3 si LG G4 au autonomie buna? Serios? :lol:

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 gushpi, on 14 martie 2017 - 11:52, said:

lg G3 sau G4 (daca mai pui cativa banuti): au ambele dorinte ale voastre - autonomie si poze bune!

Gresit. G3 si G4 sunt foarte ok, insa la capitolul autonomie stau slabut.

Daca ii place WP, cauta un Lumia 950 nou prin magazine sau pe olx sigilat cu factura si garantie, deoarece s-a devalorizat foarte tare. E performant si scoate niste poze superbe.

PS: Daca nu, iti vand G3-ul meu la pret bun Posted Image

#11
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
Gasesti la xiaomi asa ceva, nu mai recomandati lg3 sau lg g4, de bootloop ati auzit?

#12
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,089
  • Înscris: 17.01.2012
fata utilizeaza doar tf si poze, cat ziceti ca tine bateria unui G3/G4 in aceste conditii?
(nu email, nu FB, nu joace!!!)

#13
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 27.11.2007
+ Moto G4 Plus 1050 lei la altex.

#14
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 TLGTLC, on 14 martie 2017 - 11:49, said:

Problema WP sunt aplicațiile. Primești un pdf pe mail. Îl descarci, nu poți să îl vezi. Instalezi o aplicație pentru citit pdf-uri. Îl citești. Bun, asta faci și la Android. Dar peste două săptămâni când primești alt mail cu un pdf, aplicația aceea nu merge. Descarci alta... Ups nu e compatibilă. Până găsești ceva să vezi totuși ce conține fișierul respectiv te duci și deschizi laptopul. De asta zic ca este terminat.
Exagerezi, mi-a trecut si mie prin mana un telefon Lumia 640, l-am configurat pentru o persoana, si daca imi aduc aminte bine PDF-urile le deschidea by default fara sa instalez nici o aplicatie suplimentara.

#15
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 08.09.2010
eu tot pentru sotie am luat Allview P9 Energy Mini si este foarte ok.

#16
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
In bugetul tau, P9 lite.

#17
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 Moto G4 Plus http://altex.ro/smar...a-core-4g-white
Fata de Moto G4, camera are Phase detection si Laser Autofocus.

La ~1000 lei cea mai buna camera cu OIS si hardware de top http://www.emag.ro/l...9/pd/DS61L7BBM/
Dar nu te poti baza pe garantie si posibil sa fie nevoie sa schimbi ROM-ul.

#18
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
ZUK Z2 la 1100 de lei, super. Nu stiam ca a ajuns sa fie atât de ieftin.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate