Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

IRST problem

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Salut, am un laptop yoga 910 cu windows 10, toate update-urile facute. Problema este ca nu ruleaza deloc intel rapid storage technology si uneori mai am si o mica problema in sensul ca pentru 2-3 secunde laptopul tinde sa inghete (uneori doar chrome, alteori tot pc-ul).
As vrea sa rezolv intai problema cu IRST apoi sa vad daca nu se rezolva asa si a doua.
Problema este ca am incercat cu repair, am incercat sa dezinstalez si sa reinstalez iar driverul dar nu ajuta la nimic....
Ce as putea sa fac? Am incercat cu installerul setuprst.exe ( cel de 13mb) de aici https://downloadcent...r?product=55005

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Scapa de rst si ramai pe msahci.Uita-te in changelog cate probleme are buildul instalat de tine.
https://downloadmirr...tes_15_2_pv.pdf

#3
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Multumesc pentru raspuns, il dezinstalai si momentan nu mai facu nici o problema windows-ul. oricum freez-urile erau destul de aleatoare deci nu pot inca sa sun ca este mai bine.
In afara de unninstall mai fac ceva? Nuprea m-am preocupat de chestii dastea si probabil ca daca nu aveam acele freez-uri uneori nici acum nu ma preocupam.
Modific si ceva in bios? parea sa fie ceva cu ahci si ceva cu rst daca nu ma insel la ssd parca(ma refer la sata control mode).

Edited by geopsi, 14 March 2017 - 12:58.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu,lasa-l asa.In bios nu ar trebui sa apara rst,poate aparea intel vt-x/vt-d sau intel amt/txt care sunt altceva.

#5
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Salut, asta este optiunea, o las asa,nu am chestiile alea.
Totusi nu ma ajuta acel intel rapid storage? ca incercai sa tot caut si imi e oarecum neclar.

Attached Files


Edited by geopsi, 14 March 2017 - 18:16.


#6
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ăla e pentru Intel Optane care nu exista momentan.Altfel,e util doar daca ai hardware dubios,gen sshd-uri sau ssd-uri pe pcie.

#7
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Deci daca las asa ala dezinstalat si nu mai pun RST e ok? Mie mi se pare ca merge fix la fel dar nu mai avusai nici un blocaj.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da e ok și merge fix la fel fiindcă pe sistemul tau nu face nimic

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate