Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

N-a ajuns talonul

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View PostUser107, on 14 martie 2017 - 20:18, said:

Scorul este in favoarea celor care spun sa mergi pe jos 1-2 zile. Dar alegi sa nu le urmezi sfatul. In cazul asta, de ce ai mai deschis topicul? Sunt doar curios, nu te blamez, pana la urma fiecare face ce vrea pe raspunderea lui.
Hai sa punem pariu ca maine primesti talonul, daca nu cumva stai intr-un loc in care ajunge mai greu posta.
in situatie nu e vorba de scor, e vorba de cum as putea proceda daca nu ajunge talonul la timp.

#38
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostTheRipper, on 14 martie 2017 - 17:52, said:

ce va mai place sa va complicati.....

Daca n-ajunge acasa pana maine, circul lejer asa. Ma opreste politia, le explic si trec peste.
multumesc
Pe nenea politai nu-l interseaza ce povesti  ii spui ....il interseaza ce zice legea sau (poate)ce zice seful lui.

Quote

eu imi platesc darile la stat, platesc asigurare pe x zile, merg cu masina. Cine imi deconteaza zilele de asigurare pentru cat tin masina pe tusa din prostia lor?
Plateste cine greseste.....in instanta .

Eu cred ca  s-ar fi rezolvat daca in loc sa scrii aici , ai fi ajuns la ei sa le expui problema.

Am fost si eu intr-o situatie oarecum similara acum 13 ani . Mi-a venit talonul , mi-au venit numerele (se faceau in alt oras atunci) dar erau gresite. Cand au vazut ,  au retinut placutele gresite,mi-au dat doar talonul ..... si au zis .....asta e , vor veni peste 7-10 zile numerele noi pentru ca se fac la Ploiesti. Am zis ca nu se poate.... si am cerut audienta la seful lor. Dupa 1 zi am ajuns la o solutie de compromis si circulam cu talonul in original , cu placute de carton si cu numarul de telefon al sefului politiei rutiere (mi-a specificat sa nu ies din judet decat daca e vreo urgenta)

Edited by polizei, 14 March 2017 - 22:12.


#39
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View Postpolizei, on 14 martie 2017 - 22:01, said:



Eu cred ca  s-ar fi rezolvat daca in loc sa scrii aici , ai fi ajuns la ei sa le expui problema.



asta era sa fac la 8 seara, cand am postat :)

m-am obisnuit ca dintr-o simpla intrebare sa luati la interogat teoria big-bang.


talonul a venit azi prin posta

#40
burucristi

burucristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.03.2013

View Postrumlegok, on 13 martie 2017 - 22:25, said:

Pana la urma e mult spus nelegal... e o amarata de contraventie, la fel ca si o amenda pentru viteza... daca iti asumi asta si platesti pentru ea, devine perfect legal.
DAR E FRANTA

#41
claudiumihai321

claudiumihai321

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2014
Dovada provizorie eliberata pe 22.04, la posta plicul a ajuns cu data de 25.04. Am asteptat pina a exirat dovada provizorie si m-am dus la posta fara sa fi primit aviz.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate