Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

RUSIA si influenta sa in istoria romanilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#37
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View Postneafloricadinobor, on 15 martie 2017 - 14:19, said:

E clar că nu am ce discuta cu tine, măi, vată sau nu-știu-ce pe băț. Mai ești și obraznic după ce scrii aiureli. De data asta scriu și eu vorbe goale. Nu te contrazic la obiect pt că am văzut că nu are rost pt că tu ai să vii cu mai multe afirmații false decît pot eu demonta. Oricum e clar că s-a construit enorm în comunismul aduc de ruși, iar acum în capitalismul tohnologizat românii au ajuns în majoritate vai de capul lor.
Cînd începeți să vă căutați o țară nouă? Credeți că găsiți vreuna? Cu ce o cumpărați? Oricum nu vă vinde nimeni.
Comuniștii au luat de la alții pentru stat, iar capitalismul fură de la stat pentru alții.
Rușii pot să ne spună oricînd și e perfect adevărat: „Băăăă, datorită nouă la voi s-a eradicat pelagra, tuberculoza, poliomielita, analfabetismul, s-a făcut industrie, s-au costruit blocuri pt muncitori, spitale, s-au creat milioane de locuri de muncă pt milioane de țărani care au ajuns muncitori calificați sau chiar mai mult.”
Iar dacă ar spune asta ar fi perfect adevărat!
Va dau un exemplu de ce trebuie sa cunoastem adevarul istoric in scopul combaterii manipularii in razboiul hibrid, exemplul fiind contracararea perceptiei furtului tezaurului si a gulacului rusesc cu o alta varianta a clipului ”cumintenia pamantului”. Priviti: http://adevarul.ro/c...ex.html    
Ce parere aveti?

#38
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postsilviannetw, on 13 martie 2017 - 18:35, said:

Cunoastem detaliat efectele negative ale razboaielor ruso-turce
Cuoastem faptul ca rusii vrusesera sa aiba granita la Dunare pe vremea lui Napoleon. Cunoastem ca in 1878 nu mai vroiau sa plece din Romania. Cunoastem ca inainte de intrarea in primul razboi mondial ne-au amenintat ca ne ocupa daca nu ne aliem ci ei, pentru ca apoi sa nu isi indeplineasca obligatiile si sa ne tradeze. Cunoastem ca in 1940 au ocupat Basarabia si Bucovina, cu masacrele si epuratile etnice ce au urmat. Cunoastem cum s-au comportat dupa 23 august 1944 cu o tara ce capitulase si ii devenise aliat. Cunoastem, dar totusi facem propaganda pro-rusa?
Doar cineva fara coloana vertebrala poate saruta mana celui ce l-a scuipat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate