Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Triangulare pozitie telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

 dorin_2k, on 16 martie 2017 - 18:16, said:

Dar deschis insa fara SIM sau cu alt SIM? (neconectat la net cu vreun cont)
Nici asa nu merge.

Deci? Cu ce te ajuta acest program?
Pe mine mă ajută pentru tracking.

#74
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Numai ca la android cu instalarea altui rom se trece peste restrictie. La apple e mult mai greu spre imposibil pentru ca e restrictionat din server.

#75
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu as fi asa sigur nici cu Apple.
Dacă îmi aduc bine aminte, am reinstalat softul din iTunes cu tasta Shift, parca ceva legat de rezolvarea problemelor cu telefonul, apoi la activare am băgat un cont nou.
Asta era acum 3 ani.

#76
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
A fost un bug o perioada scurta. Dar in general la apple nu poti trece de blocajul in iCloud.

#77
drifter

drifter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.11.2004
Tot n-am gasit iphone-ul dar dupa cum am mai scris, imi luasem deja alt telefon cu Android.
Inainte de a alege antivirusul/ antifurtul optim si a securiza tot ce trebuie, uitandu-ma pe specificatiile procesorului Qualcomm Snapdragon, vad ca am nimerit unul care are si o tehnologie antifurt implementata in hardware (un killswitch hardware in procesor) - SafeSwitch.
Pe langa faptul ca nu se scoate bateria usor nici la telefonul asta si ca am de gand sa prind cu superglue SIM2 (care merge in 3G) de ghidajul metalic incat sa poata fi scoasa greu, o sa imi iau un antivirus cu antifurt si SafeSwitch implementat, incat de la distanta sa pot face telefonul total inutilizabil.
Qualcomm a implementat in 2015 functia hardware in colaborare cu AVG si Lookout.
Ar fi trebuit s-o aiba si Avast dar n-are.
Lookout si trimite emailuri pt. diverse actiuni neautorizate, in genul Bitdefender.
N-am testat inca AVG pt. ca e genul de aplicatie care cere tot felul de permisiuni nesimtite, mai bine platesc la Lookout.

SafeSwitch face telefonul inutilizabil din hardware - aviz pt. "baietii" care au impresia ca numai iphone-urile pot deveni inutilizabile.
Este aici o lista cu cele 6 procesoare care au sau urmeaza sa aiba tehnologia asta (835 nu prea e pe piata inca) - de luat in considerare la cumpararea unui telefon cu Android. Nici sa considere hotii ca telefoanele cu Android sunt o idee mai buna pt. furat n-ar fi fost bine.
https://www.qualcomm...rity/safeswitch

Edited by drifter, 20 March 2017 - 17:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate