Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Casa noua 100 m2 Rosiori de Vede

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#109
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ba poate.
Dar,depinde și de prieten.
Să nu te trezești că te încarcă mai rău ca pe un necunoscut.

#110
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006
Depinde si cum vrei sa construiesti. Am niste cunostinte care au platit vreo 11.000 - 12.000 EUR pentru casa la rosu de 150mp, acum vreo 10 ani. Nu mai tin bine minte, dar era extrem de putin. Nu stiu ce au facut acolo, dar sigur ca daca ar fi deschis un jurnal aici, ar fi explodat forumul.Posted Image
Daca mergi prin sate si vezi ce case ridica oamenii impreuna cu neamurile si vecinii lor, te iei cu mainile de cap.

Deci se poate, insa nu vei gasi sfaturi pentru asa o constructie aici.

#111
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

View Postmateitnt, on 18 martie 2017 - 10:15, said:

Revenind la lucruri mai serioase, nu inteleg de ce  siturile pe care le am enumerat eu sunt neserioase si acesta este serios ?
Fata de firmele care au preturi de aprox 350 euro /mp,in care intra transportul cazarea, masa etc...  o firma locala nu poate sa imi construiasca la 300euro/mp  cu un mic discaunt de prieten si fara a mai pleti trasportul, masa, cazarea la meseriasi and etc ?

Nu poate, pentru ca preturile acelea nu sunt realiste. Orice intrebare legata de nivelul acesta al preturilor oferite de catre o firma de constructie nu isi are sensul. Tu tot crezi ca unii culeg banii de pe garduri si ii ofera altora care nu ii au.

Vecinul nostru a apelat la prieteni, de exemplu, pentru a-si face mobilierul. A asteptat dupa mobila de bucatarie vreo 6-7 luni, adica mai mult decat cu orice alta firma de neprieteni. Nu-ti pot zice, cat a costat, recunosc. Dar nu cred ca l-a costat cu mult mai putin decat l-ar fi costat in alta parte.

Edited by lenny13, 18 March 2017 - 11:57.


#112
mateitnt

mateitnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.09.2012
Salutarea din nou,
tin sa va anunt ca am demarat actinunile pentru intrarea in posesie a terenului. Dureaza intre 1-2 luni cartea funciara.
Intre timp am revenit cu o nou proiect. (pana ma pun la punct cu actele o sa mai am timp de modificari la proiect) .
O sa atasez cele 2 desene cu ce vreau sa fac. Unu este cel vechi iar celalalt este facut acum. Sunt interesat sa imi spuneti din experienta voastra ce e bine si ce e rau la fiecare. Va multumesc.

Attached Files



#113
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,995
  • Înscris: 29.09.2008
Mai taie din usile alea. Sau sunt geamuri alea cu deschidere spre exterior?

#114
mateitnt

mateitnt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.09.2012
Spre exterior am decat 2 usi exterioare (una de intrare principala si una ce da spre tereasa din spate). Restul sunt geamuri. Dar intradevar cele de la  baie si dresing par a fi usi ca au decat o singura deschidere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate