Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Recomandare imprimanta laser monocrom

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Salutari,

Stiu ca titlul este cam general, dar incerc sa fiu mai explicit in descrierea cerintelor.
Imprimanta va fi folosita in principal pt. realizarea cablajelor imprimate in electronica. Pt. asta e nevoie de o buna calitate a printarii unor linii foarte subtiri. Printarea pe hartii foto sau coli transparente dedicate e un plus. Nu ma intereseaza sa fie rapida sau sa poata fi folosita prin Wi-Fi. De asemenea tonerul e de preferat sa nu ma impinga la rate bancare. Ma gandeam la un Canon iSensys LBP6030B

Ca sa exemplific, am avut o imprimanta HP 1018 care era excelenta pt. acest scop. In timp insa, chiar daca textele sunt listate ok, pe partea de care am eu nevoie apare o "dunga" in partea stanga care ma umple de veselie.

No, multumesc anticipat si orice sfat e binevenit!

#2
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Eu am de mai multi ani un multifunctional din seria Canon iSensys de care sint foarte multumit. Din acest motiv consider ca alegerea ta este una buna.

Edited by Gaby_M, 13 March 2017 - 13:32.


#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Ai incercat sa cureti cilindrul? Nu cunosc modelul 1018, dar la HP 1320 cilindrul se inlocuieste odata cu cartusul, o gasesti ieftina SH,
e extrem de robusta si in plus fata de Canon-ul indicat de tine, face si duplex automat (fata-verso). Stiu, n-ai nevoie de asta pentru
cablaje, dar nu cred ca tiparesti exclusiv asa ceva.

#4
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostGaby_M, on 13 martie 2017 - 13:32, said:

Eu am de mai multi ani un multifunctional din seria Canon iSensys de care sint foarte multumit. Din acest motiv consider ca alegerea ta este una buna.

Bine de stiut, multam!

View PostRazvan_N, on 13 martie 2017 - 13:34, said:

Ai incercat sa cureti cilindrul? Nu cunosc modelul 1018, dar la HP 1320 cilindrul se inlocuieste odata cu cartusul, o gasesti ieftina SH,
e extrem de robusta si in plus fata de Canon-ul indicat de tine, face si duplex automat (fata-verso). Stiu, n-ai nevoie de asta pentru
cablaje, dar nu cred ca tiparesti exclusiv asa ceva.

Am incercat sa curat cilindrul insa rezultatele n-au fost prea satisfacatoare.
HP 1320 pare tentant insa as prefera o imprimanta noua.

#5
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Vezi sa nu aiba cartus ”demo” imprimanta noua, si sa mai adaugi ceva banuti la costul total.
Si atentie la rezolutie: Canon are 600x600, HP 1320 are 1200x1200. Cred ca e important pentru
ce-ti trebuie tie.

Nou e nou, ai dreptate. Dar eu am preferat sa dau 300 lei pentru un HP 1320 cu cartus plin
pentru 6000 pagini, duplex automat, mecanism proiectat pentru utilizare intensiva, garantie 2 ani,
contor pagini 46 000, la o durata de viata medie de 3-400 000 pagini.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate