Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Modificare regulament arie Electronică

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Nu deschid la abuzuri deoarece am fost sancționat conform regulamentului existent.
Însă nu mi se pare corect să existe un regulament care să sancționeze postarea de link-uri către anunțuri de vânzare, atât timp cât nu ești tu acel vânzător sau cel puțin nu îți faci cont pe forum către asta în subiectele în care se vorbește despre ceva (de exemplu videocasetofoane: știi că-s pasionați, nu te interesează pe tine produsul, da' poate e interesat cineva de acel produs), mai ales că nu mai există arie de vânzări pe softpedia.
Eu doar am atras atenția. Forurile superioare ale forumului vor decide cum și ce!   :peacefingers:

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
cand pui link catre anunturi de vanzare, se numeste spam. nu vine nimeni sa verifice site-ul in cauza sa vada daca djl este gigi de pe olx. vrei sa pui poze, pai atunci ai google, nu e nevoie de un anunt valid ca sa pui o poza.

eu ti-am explicat cum vad eu treaba si pe ce principiu as merge eu. nu stiu ce a fost pe arie acolo si cum s-a pus problema, insa dupa cum ai expus-o, ai facut spam.

iar asta cred ca e la nivel de forum, nu pt acea arie musai. spamul e spam, oricum l-ai intoarce.

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Și nu se poate face o excepție pentru userii ”veterani”, cu multe postări s.a.?

Mă rog, nu e cazul meu, nu mă atașez de obiecte, artefacte mărci etc.
Recunosc că sunt fan doar pentru anumite idei.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
asa s-ar cere toti sa aiba liber la spam. nu crezi? regulamentul se aplica pt toata lumea, nu se da liber la spam doar pt ca x are 50 000 de postari si y este sanctionat doar pt ca are 1000.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View Postdjl, on 12 martie 2017 - 15:16, said:

Nu deschid la abuzuri deoarece am fost sancţionat conform regulamentului existent.
Însă nu mi se pare corect să existe un regulament care să sancţioneze postarea de link-uri către anunţuri de vânzare, atât timp cât nu eşti tu acel vânzător sau cel puţin nu îţi faci cont pe forum către asta în subiectele în care se vorbeşte despre ceva (de exemplu videocasetofoane: ştii că-s pasionaţi, nu te interesează pe tine produsul, da' poate e interesat cineva de acel produs), mai ales că nu mai există arie de vânzări pe softpedia.
Eu doar am atras atenţia. Forurile superioare ale forumului vor decide cum şi ce!   Posted Image
1. Care a fost scopul link-ului, poza sau promovarea produsului?

2. Spui ca vrei modificarea regulamentului, citeaza si tu regulamentul actual (partea care te intereseaza), apoi spune ce vrei sa modifici, totul pe text (litera de lege).

View Postspider_zero_sapte, on 12 martie 2017 - 15:44, said:

Și nu se poate face o excepție pentru userii ”veterani”, cu multe postări s.a.?
vezi cazul cu romaximusro

Edited by MarianG, 12 March 2017 - 15:53.


#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Scopul a fost informarea celor care colecţionează videocasetofoane că vinde cineva ieftin aşa ceva.
Dacă ar fi fost cu alte aparate, aş fi procedat la fel, că acum sincer, şi eu îmi doresc să fiu informat cât apare ceva   :)

#7
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostMarianG, on 12 martie 2017 - 15:47, said:

1. Care a fost scopul link-ului, poza sau promovarea produsului?

2. Spui ca vrei modificarea regulamentului, citeaza si tu regulamentul actual (partea care te intereseaza), apoi spune ce vrei sa modifici, totul pe text (litera de lege).

vezi cazul cu romaximusro
Am cautat cu gugle si mi-a dat: http://www.masini.ro...aded&pid=238729
Ii scriu un PM lui vanitty, poate ofera el mai multe detalii.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
1. Ideea este sa nu se transforme ariile in talcioc!
2. Un link specific, la obiect, nu deranjeaza pe nimeni.
3. O colectie de link-uri, adesea temporare (chestie prea putin inteleasa), este total de nedorit.

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
S-au mai pus link-uri pe Electronică, da' nu în fiecare post... cred că erau maxim 3-4 pe pagină.
Mie mi l-a dat cineva pe cel cu videocasetofoanele ieftine şi am zis că poate e cineva interesat... Eu anunţ când apare ceva ieftin sau rar.

Edited by djl, 12 March 2017 - 16:29.


#10
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Eu cred ca Stefan merita saracul o derogare de modificare la  regulament , de genul se interzice , cu exceptia lui Djl . Mare pasiune pe baiatul asta , va spun drept . Sufera si da o gramada de bani pe tot ce  a fost . Si nu mai este . E o pasiune , ce mai . Admir tinerii cu pasiuni , decat sa bea si sa fumeze ,  mai bine pasiunea pentru electronica . Daca o sa ma imbogatesc vreodata o sa iti fac un muzeu Stefan . Tu sa-l conduci , tu sa-l dotezi ,  ti-as da fonduri nelimitate pe mana.Sigur nu mi le vei deturna niciodata .Posted Image

#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Ca sumă totală dau o grămadă de bani. Altfel nu mă arunc cu capul înainte, că asta înseamnă să dau apă la moară speculanţilor.
Singurele chestii care poate merită mai mulţi bani sunt alea extrem extrem de rare.
Eu vreau să-i ajut pe cei care caută anumite chestii ca să facă rost de ele la preţuri cât mai avantajoase. Dar recunosc că vreau şi eu să fiu ajutat şi dacă găsesc ceva care mă interesează păstrez pentru mine mai întâi.

Edited by djl, 12 March 2017 - 16:38.


#12
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
3-4 pe pagina azi, alte 3-4 maine si uite asa ajunge un topic o zona de mica publicitate sau piata de desfacere.

uite cum procedez eu pe aria mea: sunt persoane care cer recomandari de achizitie sh, acolo prin natura ariei nu poti pune decat link-uri valide de vanzare, insa cand din neant se vb de ceva, dar vine x sa promoveze tot felul de produse pe olx sau alte site-uri asemenea, se trateaza ca si spam.

la fel cum a scris si Adm, un link la obiect nu e o problema, insa cand postezi anunturi nedorite si fara sa te intrebe careva ceva, atunci nu mai e ok.

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Casetoscoapele  ce-s ?  De astea chiar nu am auzit . Casetofoane ?

#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
djl - de ce nu dai anuntul in privat? il stii pe x sau y ca vrea sa cumpere si castigi si tu ceva din promovarea anuntului, pai trimite in privat si gata, de ce ar fi musai nevoie sa promovezi anunturi pe forumul public?

imi dau cu parerea si eu.

#15
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Casetoscop = videocasetofon. Magnetoscop (preluat din Franceză) poate defini şi acele videouri ce foloseau role precum la casetofon, dar şi orice tip de aparat video cu bandă magnetică.

Cu mesajele private e:
1) Poate unii se supără că sunt spamaţi. Bine, poţi pune o întrebare publică cu cine vrea să primească notificări despre anumite chestii;
dar apare 2)
Poate cineva nu pe lista de mesaje şi se supără apoi că de ce nu a fost anunţat.

Dacă eu vreau să dau ceva, menţionez că am nu ştiu ce şi apoi detalii mai multe pe p.m., mail sau la telefon.   Posted Image

Edited by djl, 12 March 2017 - 16:57.


#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
nenea Stefan, te folosesti de Personal Ad si rezolvi problema

#17
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Te referi la anunţurile mele?   :rolleyes:

#18
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
djl
Las-o balta...Si eu am ...pt ca am scris ca electronica e o meserie grea..
Am deranjat ...

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   129.92K   31 downloads


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate