Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Deconectare ssd

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Lucian_Smyre

Lucian_Smyre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.03.2017
Salutare.
Am 2 ssd pe computer unul de 60gb Kingston pe care e instalat windowsul si nu am avut nici o problema, pe al doilea ssd era tot de 60gb (nu am avut nici o problema cu acest ssd) pe care de curand lam schimbat cu un ssd 120gb Kingston.
Problema pe care o intampin (ssd de 120gb) este daca instalez un program, joc sau incerc sa copiez pe acest ssd ceva mi se deconecteaza si nu-l mai vad pe pc. La restart nu-si revine ssd , daca cablul sata si il pun la loc tot nusi revine. Ca sa-si revina ssd de 120gb kingston trebuie sa scot alimentare de pe el si sa-l reconectez sau sa inchid pcul si il redeschid. Aceeasi problema am mai intampinato cu hdd de 1tb;1,5tb;2tb la care cateodata se deconecta si se reconecta.

#2
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Placa de baza pe care o ai,este o petarda! Schimb-o!

Edited by eiffel, 12 March 2017 - 08:37.
Inca nu ai invatat ca nu se da Quote la postul anterior ?


#3
Lucian_Smyre

Lucian_Smyre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.03.2017
Nu cred ca e petarda.
System Information
http://prntscr.com/eish05

Edited by Lucian_Smyre, 11 March 2017 - 23:22.


#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Schimba mufa de alimentare cu alta din sursa si vezi daca face la fel.
Nu te lua dupa ala de mai sus ca e afon.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
In afara e alimentare mai poate fi cablul SATA - daca nu e din cel cu lamele metalice, dupa cateva luni se deformeaza si la o usoara incalzire data de functionarea device-ului se deconecetaza.
Mai poate fi problema si cu portul SATA de pe placa de baza - incearca si altul.

#6
Lucian_Smyre

Lucian_Smyre

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.03.2017
Am schimbat pe alta alimentare si mia facut aceeasi problema, sper sa nu fie sursa de vina.
De schimbat cablul sata lam schimbat si mia facut aceeasi problema, am pus in alt port sata si vad ca nu face probleme, cred ca e uzat acel port sau au ceva lamelele, o sa-l mai tin in probe sa vad in timp daca mai face probleme.

Multumesc frumos pt sfaturi jeffy86able si eiffel.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,909
  • Înscris: 07.11.2006
Doar de curiozitate,schimba SSD-urile intre ele.Atat porturi cat si alimentari.
Sursa se exclude,mai ales ca zici ca ai avut inainte un SSD care s-a comportat fara probleme,fiind conectat la portul care acum iti face necazuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate