Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

sfat achizitie boxe pc

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011

 bogdan723yo, on 12 martie 2017 - 22:46, said:

hmm nu mai stiu ce sa zic, parca as merge pe microlab pt "W" mai multi
Mai bine un amplif SH si doua boxe. Nu-i musai sa ai o idee fixa cu 160 de lei, mai pui ceva si asculti muzica fara sa te doara capu cand le dai la maxim ca intra in distorsiuni. Sistemele alea PC sunt pentru cu totul si cu totul altceva, de design si de tinut pe un birou, nu pentru ascultat muzica. Bine, ca sa simti diferenta de dinamica in boxe iti trebuie si o placa de sunet dedicata, altfel mai bine mergi pe casti.

#20
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

 Dany_Darke, on 12 martie 2017 - 21:27, said:

daca e vb de acele logitech, as fi si n-as fi de acord cu tine, insa ca si firma, nu e chiar rea. eu am sistem 2.1 de la ei, care chiar facea fata, nu o data mi-au venit vecinii la usa la vremea respectiva pt ca se auzeau prea tare.

N-am zis ca firma e rea, au si produse bune, dar... in audio, ce am auzit de la Logitech a fost doar bubuiala si da, se aud tare, fapt confirmat si de achizitia ta. Cine vrea sunet mai clar se poate indrepta spre Microlab (in banii astia) sau chiar si spre o chinezarie ordinara, e posibil sa sune mai bine decat renumitele... Logitech. : ) Oricum, in banii astia... nu mi-as bate capul prea mult, cam tot va suna aproape la fel. Personal, i-as recomanda @initiator sa mai puna vreo 50 de lei si sa se orienteze spre un sistem 2.0. Auditia va creste in calitate si va avea in camera o galagie de nedescris. : )

#21
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 27.11.2007
Vezi ca LOGITECH-urile Z313, 2.1 sunt la ofertă la altex 117 lei, ia-le nu mai sta pe gânduri!

#22
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
Ceea ce recomand este un sistem Boxe Philips MMS260, Un astfel de sistem aveam in apartament inainte sa cumpar statie si alte prostii.
Eram si inca sunt foarte multumit de acest sistem, Pretul de nou a unui astfel de sistem audio este destul de mare, dar poti sa il gasesti si SH in stare foarte buna de functionare,

#23
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Alte prostii inseamna sisteme 2.1, 5.1, 14.1 si alte nascociri tehnice. Un sistem 2.0 sau amplificator+boxe stereo suna mai bine decat orice altceva. Pentru pret si alte o mie de motive neimportante sau importate, mai recomand si eu paispe+1.

Edited by constant7, 17 March 2017 - 14:19.


#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
ai comentat ca sa te afli in treaba. sistemul 5.1 sau chiar 7.1 este pt efect de sorround. cand mergi la cinema parca e bine cand sunetul te pune in mijlocul actiunii si zici pe urma ca uite ce film bun. sistemele astea sunt la o scara mai mica exact ce ai si acolo. doar niste boxe, bine plasate, care cu semnalul optim, iti dau senzatia ca esti in actiunea filmului, jocului, etc.

pt asta sunt sistemele astea audio. pt duduiala, poti lua niste boxe sau doar una, in genul alora de concert, cu aia spargi si geamurile la casa, sunetul e garantat.

Edited by Dany_Darke, 17 March 2017 - 14:33.


#25
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Pentru muzica, sistemele astea n.1 sunt niste prostioare oribile (am si eu 5.1, si inca unul de calitate). Pentru  (home) cinema se accepta. Initiatorul parca voia pentru muzica (mi-e prea lene sa derulez pe topic, dar sper sa nu ma-nsele memoria). Probabil si tu ai comentat ca sa te afli in treaba, eu am raspuns cumva lui @savi0r26, care considera "statiile" , in speta amplificatoarele stereo si "alte prostii", adica incintele acustice pasive- niste chestii perimate.

Edited by constant7, 18 March 2017 - 22:15.


#26
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014

 constant7, on 17 martie 2017 - 14:18, said:

Alte prostii inseamna sisteme 2.1, 5.1, 14.1 si alte nascociri tehnice. Un sistem 2.0 sau amplificator+boxe stereo suna mai bine decat orice altceva. Pentru pret si alte o mie de motive neimportante sau importate, mai recomand si eu paispe+1.

pt aceste afirmatii, de prostii si nascociri tehnice ti-am raspuns urmatoarele

 Dany_Darke, on 17 martie 2017 - 14:32, said:

ai comentat ca sa te afli in treaba. sistemul 5.1 sau chiar 7.1 este pt efect de sorround. cand mergi la cinema parca e bine cand sunetul te pune in mijlocul actiunii si zici pe urma ca uite ce film bun. sistemele astea sunt la o scara mai mica exact ce ai si acolo. doar niste boxe, bine plasate, care cu semnalul optim, iti dau senzatia ca esti in actiunea filmului, jocului, etc.

pt asta sunt sistemele astea audio (adica pt sorround). pt duduiala, poti lua niste boxe sau doar una, in genul alora de concert, cu aia spargi si geamurile la casa, sunetul e garantat.

iar pt initiator, e continuarea de la partea colorata pana la final.

asadar, ti-am raspuns tie care consideri fara rost tot ce este peste 2 boxe, iar pt initiator ce poate folosi pt a fi strict pt muzica. concluzia? v-am raspuns la subiect, daca nu iti impartasim ideea, nu e o tragedie, ramai cu a ta.

#27
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
Multumesc pentru raspuns. : ) E cam greu sa-mi schimb parerile dupa ce le-aud, comparativ, cum suna. Dar, de gustibus, exista marketing pentru orice buzunar si orice ureche... muzicala. : )

#28
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
bogdan, ti-ai cumparat boxe pana la urma? ca astia se bat in argumente pe aici si tu nu mai zici nimic.. zi si tu ce ai luat si cum ti se par boxele in bani aia..

Edited by nlcian, 20 March 2017 - 15:19.


#29
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
In banii aia orice face galagie... zisera astia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate