Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

sfat achizitie boxe pc

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
Salutare, as dori sa cumpar un sistem 2.1 pentru pc, buget 160 lei; sunt constient ca nu pot cere mare lucru la banii astia, dar vreau doar pt putina galagie in caz de o petrecere cu prietenii intr-o garsoniera; eu m-am orientat catre aceste doua modele, dar neavand mare experienta as vrea si parerea voastra. Multumesc anticipat !

http://www.emag.ro/b...3/pd/E8PR2BBBM/

http://www.emag.ro/b...M/?#new_reviews

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Care iti place mai mult, tot acolo ajungi la banii astia,

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Boxe A+ 2.1 MS30, 40W RMS
Foarte bune. www.emag.ro/boxe-a-2-1-40w-rms-ms30/pd/DFVLQMBBM/###similar-exp_center-1_3&recid=j05ihfl9-2xm7q0edkf7-C.c17_a185.S.SIMILAR-0eezf5i

Edited by _R_A_D_U, 11 March 2017 - 20:09.


#4
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
daca mai poti suplimenta bugeul http://www.emag.ro/b...0/pd/DVLRJBBBM/
eu le am de 1 an si ceva si sunt foarte multumit.

#5
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
microlab-ul mi se pare mai slab, deci ar trebui sa-l excluzi. ori logitech ori asta:
http://www.emag.ro/b...0/pd/DYTQMMBBM/
ideal ar fi sa le auzi, dar daca nu se poate ia ceva cu specificatii cat mai complete - de ex. sa dea distorsiunile (o cifra cat mai mare).
neaparat de la emag? ca sa le dai return in caz ca nu-ti place? in alta parte poate gasesti mai ieftin, de ex. logitech-ul e la altex cu 117. price.ro si google cand te hotaresti ce vrei..
poate mai sunt si altele, dar m-am uitat doar la emag cu limita 160.

#6
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
pai citisem si eu povestea ca 2.0 sunt mai ok in banii aia, asta a fost si recomandarea mea pt 2 prieteni, unul a luat boxele genius din linkul pus de madutzu25 iar altul niste microblab la vreo 200 lei; eu aveam niste genius 2.1 ( http://www.emag.ro/b...0/pd/DPP6SBBBM/ ) la 100 de lei care se auzeau mai clar si mai aveau si un pic de bass (bubuituri evident in banii astia); problema a fost ca aceste boxe aveau un defect si am primit banii pe ele prima data de la emag(trimise o data in garantie) iar apoi mult mai greu de la altex(le-am trimis de 5 ori in garantie); as fi dorit sa cumpar de la emag caci mi s-au parut mai seriosi.

Edited by bogdan723yo, 11 March 2017 - 21:56.


#7
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015
In niciun caz Logitech, iar Genius-urile alea sunt slabute. In banii astia, mai bine te orientezi spre ceva de la Myria. S-ar putea sa ai o surpriza placuta, si sa-ti ramana si bani de un suc. Posted Image

Edited by constant7, 11 March 2017 - 22:29.


#8
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
asa slabute cum erau, eram multumit de ele, de aceea nu vreau sa aloc o suma imensa pt ca nici pe alea nu le puteam da la maxim, dar eram multumit ca mai facea bassul un pic de zgomot pe langa boxe si se auzeau relativ ok;

#9
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Vezi si Edifier R980T http://www.pcgarage..../edifier/r980t/

Z313 sunt 117 lei la altex http://altex.ro/boxe...3-2-1-25w-negru

#10
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
la altex sau media galaxy poti sa le asculti in magazin. Iar apoi daca nu iti place sa cumperi de la ei, cauti modelul pe alte situri. Daca nu e Myria, evident.

#11
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
cred ca o sa le cumpar reduse de la altex pana la urma, nu cred ca pot avea ghinionul de a se strica si astea...

#12
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
am fost in altex sa le ascult, nu sunt peste vechile genius cu nimic, asa ca o sa incerc microlaburile, pe vremuri se spunea ca sunt buni pt pc-uri, macar vor face mai mult zgomot decat logitech-ul ala, teoretic au 15w in plus... macar 5 sa fie si tot e ceva

#13
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
postul 3, n-am auzit de boxele astea, dar vad ca au multe review-uri bune.. un pic peste bugetul tau.. nu-ti plac, le dai inapoi..
http://www.emag.ro/b...0/pd/DFVLQMBBM/

#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postconstant7, on 11 martie 2017 - 22:28, said:

In niciun caz Logitech

daca e vb de acele logitech, as fi si n-as fi de acord cu tine, insa ca si firma, nu e chiar rea. eu am sistem 2.1 de la ei, care chiar facea fata, nu o data mi-au venit vecinii la usa la vremea respectiva pt ca se auzeau prea tare. bass-ul era undeva la mijloc dat, dar nu pt ca musai vroiam, ci pt ca standa pe podea, se auzea prea tare la vecinul de jos, simteam si eu la picior vibratia puternica.

acum am si 5.1 microlab, chiar puternice daca le dau tare. insa am avut un vecin cu un sistem microlab, foarte scump la vremea respectiva, 2.1, insa vreau sa zic ca daca il dadeai spre maxim, ieseai din casa la propriu, te dureau urechile de la sonor, nu te mai intelegeai cu cine vb, iar sunetul era cristal.

ca si concluzie, nu poti indeparta o firma, doar pt ca unele produse sunt mai naspa, pt ca au si ceva scule de top. la acel logitech, mi se pare acea "telecomanda" (asa o numesc ei) prea mare pt 2 butoane.

pana la urma, initiator, macar le conectezi la o placa audio mai rasarita, ori direct la cea integrata? ca si asta face diferenta, degeaba iei scula de scula, daca placa audio e vai de steaua ei, ori formatul audio e vai si amar.

in astfel de cazuri, daca vrei sa fii audiofil, asculti flac pe o placa audio dedicata, apoi alegi boxele si abia atunci poti ridica pretentii de catalogare a sistemelor audio.

#15
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
direct pe integrata, nu ridic nicio pretentie, am specificat, vreau zgomot pt o mica petrecere intr-o garsoniera, in rest nu o sa le utilizez la capacitate maxima, nici audiofil nu sunt :D

Edited by bogdan723yo, 12 March 2017 - 21:44.


#16
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
atunci poti merge pe acel logitech.

vezi sa reglezi bassul si sa nu pui wooferul pe covor.

#17
bogdan723yo

bogdan723yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 12.12.2009
hmm nu mai stiu ce sa zic, parca as merge pe microlab pt "W" mai multi

#18
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt w multi trebuie si o iesire potenta. distorsiunile pot fi chiar si de la placa audio pt un volum ridicat, nu musai din sistemul audio.

pt o garsoniera eu zic ca e destul, dar tu decizi

dar daca ai rabdare putin, poate reusesti sa le si auz pe undeva ca sa-ti faci o idee.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate