Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

ADP nu a marcat locul de parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
Buna!

Am o situatie: am primit de la ADP un loc de parcare insa aceasta nu e marcat. Problema e ca pe locul indicat de ei parcheaza un vecin care zice ca nu ala este locul, ci locul de langa, unde desigur parcheaza alt vecin. Ambii vecini zic ca locul celuilalt este locul meu si nici umul nu vrea sa cedeze. Am facut cerere de ADP sa marcheze locul insa bineinteles ca nu se misca nimeni. Ce trebuie sa fac ca sa il marcheze odata? Sa merg in audienta la director?

Stau ca fraierul cu locul platit si nu am cum sa parchez masina...

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 Dear_Watson, on 11 martie 2017 - 19:10, said:

Buna!

Am o situatie: am primit de la ADP un loc de parcare insa aceasta nu e marcat. Problema e ca pe locul indicat de ei parcheaza un vecin care zice ca nu ala este locul, ci locul de langa, unde desigur parcheaza alt vecin. Ambii vecini zic ca locul celuilalt este locul meu si nici umul nu vrea sa cedeze. Am facut cerere de ADP sa marcheze locul insa bineinteles ca nu se misca nimeni. Ce trebuie sa fac ca sa il marcheze odata? Sa merg in audienta la director?

Stau ca fraierul cu locul platit si nu am cum sa parchez masina...
Despre ce ADP este vorba? Posted Image
Sector: 1 ; 2 ; 3 ; etc...

Edited by xmanyacs77, 11 March 2017 - 19:19.


#3
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
ADP Sect 6

#4
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Nu te supara , dar daca tu platesti pentru loc de parcare , si nu ai unde parca , chiar ca '' stai ca fraierul '' . Nu ai incercat sa ocupi locul cand vecinii nu sunt si sa lasi masina acolo vre-o 5 zile ???? Sa vezi ce reactie au .

#5
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
Faza e ca nu stiu 100% care din cele 2 locuri e locul meu de parcare. De la ADP mi-au zis ceva dar ambii vecini sustin ca celalalt este locul meu. Am vb cu ei, i-am sunat, i-am chemat sa mergem impreuna la ADP, nimeni nu vrea. Ba m-au si amenintat ca imi fac ceva la masina pentru ca ei stau acolo demult iar eu abia ce m-am mutat.

Edited by Dear_Watson, 11 March 2017 - 19:49.


#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 Dear_Watson, on 11 martie 2017 - 19:20, said:

ADP Sect 6
Poti sa marchezi locul cu o placuta de atentionare!Posted Image

Attached Files


Edited by xmanyacs77, 11 March 2017 - 19:53.


#7
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 30.07.2007
Auzi, da' cand ai platit te-ai informat ce platesti?

LE: n-auzi, frate, omul nu stie ce-a cumparat.

Edited by crocko.dilul, 11 March 2017 - 19:54.


#8
rambo200

rambo200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 30.12.2015
Ai pile la ADP?Cum ai luat locul daca parca cineva pe el?

#9
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
ADP mi-a dat contractul cu numarul locului si mi-au explicat in ce zona este, schita cum ar trebui sa existe intr-o capitala europeana nu mi-au dat, pentru ca cica nu au, desi am cerut.

Nu am si nu am avut nici o pila, locul ala nu e platit si atribuit nimanui, oamenii parcheaza acolo pentru ca asa vor si asa s-au obisnuit.
As aprecia raspunsuri constructive

Edited by Dear_Watson, 11 March 2017 - 19:57.


#10
rambo200

rambo200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 30.12.2015
Probabil si ceilalti aveau cerere depusa cum de ti-au dat tocmai tie?Eu am cerere din 2009 si nu m-a cautat nimeni.

#11
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Ce bulan domne, se muta omul, face o cerere simpla la ADP si primeste loc de parcare cu flori, si prostii aia care parcheaza acolo de 20 de ani habar nu au ca acolo exista un loc de parcare care se poate plati, mi se pare extraordinar, unii asteapta de 10 ani un loc de parcare.....

#12
rambo200

rambo200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 30.12.2015
Si in Sectorul 6,unde se stie cite locuri de parcare sint.Presimt ca o sa ai probleme cu oglinzile si cauciucurile.
Bine ai venit in Bucuresti!

Edited by rambo200, 11 March 2017 - 20:13.


#13
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
Am cumparat un apartament acolo, fostul proprietar avea loc de parcare, iar cand am fost pentru preluare mi-au dat locul respectiv. Nu am dat nici o floare, nici o atentie, nimic. Sunt crescut in spiritul legii si ma astept ca toata lumea sa fie la fel.
Repet, astept raspunsuri relevante despre cum pot face ca ADP0-ul sa marcheze locul.

PS pentru carcotasi, daca avem pile la ADP nu mai aveam aceasta problema acum.

#14
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
In contract scrie "locul nr..." Nu sunt alte locuri numerotate in jur ??

#15
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,353
  • Înscris: 09.11.2006
de ce nu mergi la ADP sa faci o cerere in scris si inregistrata? daca in 30 zile nu iti raspund (desi sunt obligati) cumperi tu vopsea, pandesti cand nu sunt vecinii acolo cu masinile, vopsesti locul si pui acea placuta de atentionare. acum poate ai noroc sa nu mai opreasca nimeni acolo sau "norocul" sa ramai fara oglinzi, cauciucuri etc... Depinde de vicini..

Edited by Kobra2602, 11 March 2017 - 20:24.


#16
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Dear_Watson, on 11 martie 2017 - 19:57, said:

ADP mi-a dat contractul cu numarul locului si mi-au explicat in ce zona este, schita cum ar trebui sa existe intr-o capitala europeana nu mi-au dat, pentru ca cica nu au, desi am cerut.

Nu am si nu am avut nici o pila, locul ala nu e platit si atribuit nimanui, oamenii parcheaza acolo pentru ca asa vor si asa s-au obisnuit.
As aprecia raspunsuri constructive
Salut

Te mai duci o data la ADP si copii schita pe care o au ei. Pentru ca ei au o schita, nu ai fost tu atent si nu ai vazut-o. Eu am trecut prin stituatia ta o data si stiu cum e. Era o masina pe locul meu, care nu fusese mutata cu lunile.

Edited by sonnydellmarco, 11 March 2017 - 20:27.


#17
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007
Suna si tu la politie, zici ca ti-ai gasit locul de parcare ocupat. Dai cu banul ce loc indici politistilor. Le arati actele ca ai platit, vezi ce zic si ei.
De curiozitate, cat costa acel loc? Se plateste pe luna, anual...?

#18
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Dear_Watson, on 11 martie 2017 - 20:15, said:

Am cumparat un apartament acolo, fostul proprietar avea loc de parcare, iar cand am fost pentru preluare mi-au dat locul respectiv. Nu am dat nici o floare, nici o atentie, nimic. Sunt crescut in spiritul legii si ma astept ca toata lumea sa fie la fel.
Repet, astept raspunsuri relevante despre cum pot face ca ADP0-ul sa marcheze locul.

PS pentru carcotasi, daca avem pile la ADP nu mai aveam aceasta problema acum.


Ca sa fim corecti politic ( asta este o aberatie a mea, stai linistit) mi s-ar fi parut corect ca dreptul de preemptiune asupra acelui loc de parcare sa revina vecinilor, dar traim in Romania.....

 cristi712, on 11 martie 2017 - 20:25, said:

Suna si tu la politie, zici ca ti-ai gasit locul de parcare ocupat. Dai cu banul ce loc indici politistilor. Le arati actele ca ai platit, vezi ce zic si ei.
De curiozitate, cat costa acel loc? Se plateste pe luna, anual...?

Si o sa isi inceapa relatia cu vecinii exact cum trebuie........:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate