Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Volum scazut soundbar prin HDMI

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
raduph

raduph

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.07.2012
Salut,

Dupa cum spune si titlul am urmatoarea problema: Volum foarte mic in filme comparat cu youtube sau mp3, online radio, etc.

Am urmatorul setup:

HDMI din R9 290x in soundbar Sony  HT-CT370 in HDMI 1 "IN" si din soundbar HDMI "OUT" in TV Bravia KDL-48W605B.

Acum, daca ascult youtube sau winamp sau ce-o fi daca dau la maxim nu pot sa stau in camera, e suparator, in schimb la filme trebuie sa dau la maxim totul si din  PC si din soundbar si tot am nevoie de subtitrari la unele pentru ca efectiv nu inteleg ce se vorbeste din pricina volumului.
Am si placa video de sunet dedicata si este la fel si pe cea integrata si pe cea dedicata. Ca solutie mi-ar mai ramane sa incerc sa trimit semnal audio in soundbar prin RCA sau optic, insa prefer prin HDMI fiindca tin TV si soundbar sincronizate si e o corvoada in plus sa stau cu 2 telecomenzi daca le dau desync in lipsa HDMI.

Diferenta intre volum maxim pentru muzica si filme e imensa.

Ce pot sa fac? Ma gandesc ca poate sunt useri mai inclinati spre asa ceva decat mine. Vorbim despre filme si seriale HD, nimic SD. Din pacate nu am abonament de cablu ca sa pot compara cu semnal digital dintr-un receiver de UPC, de exemplu.

Multumesc

Edited by raduph, 11 March 2017 - 15:19.


#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
Reglajele de volum ar trebui să aiba şi un cursor selectiv pt fiecare aplicatie deschisa. Ce se intampla cand schimbi de acolo?

Edited by NelsonMandela, 12 March 2017 - 07:16.


#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Filmele le vezi prin winamp?Incearca sa schimbi playerul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate