Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Windows 10 , Office

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
Salutare ,
O sa descriu cat pot de bine problema.

Momentan am un Windows 10 pe 64 bit , prima data am incercat sa pun Office 2016 , am vazut ca imi da eroare , o sa atasez o poza cu eroarea . Am zis ok , o fi de la Office , iau Office 2007 , il instalez , merge perfect, problema este ca vreau sa am un Office mai nou si orice alt Office in afara de 2007 nu imi merge , imi da eroarea asta la instalare .

Daca am gresit topicul , imi cer scuze , un moderator sa il mute.

Multumesc

Attached Files



#2
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
dupa parerea mea fa un update la windows si incearca din nou.

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,364
  • Înscris: 11.08.2003
Ai incercat cu click dreapta - run as admin?

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostInsound, on 10 martie 2017 - 17:24, said:

Momentan am un Windows 10 pe 64 bit , prima data am incercat sa pun Office 2016 , am vazut ca imi da eroare , o sa atasez o poza cu eroarea .

Poza nu este cu Office 2016, ci cu Office 2010.

Poti citi solutia de aici (este pentru Office 2010, dar referitor la versiuni mai vechi de Windows): https://support.micr...ailed-to-start.

Windows 10 este compatibil cu ambele versiuni de Office, plus versiunea dintre ele (Office 2013).

Ca idee, aceasta eroare poate aparea la incercarea de a instala in paralel doua sau mai multe versiuni de Office diferite sau folosind un kit modificat (piratat) ori pe un sistem piratat sau corupt, afectat de malware sau in prezenta vreunui antivirus mai "exotic" etc. Deci pot fi multe cauze...

Care este sursa acestui kit?
Cum ai procedat cand ai instalat?

#5
Insound

Insound

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.04.2011
Ca run as admin nu merge am incercat , o sa incerc sa fac update si la Windows , kit ca nu e original Windowsu :)))

View Post_-_, on 10 martie 2017 - 17:43, said:


Poza nu este cu Office 2016, ci cu Office 2010.

Poti citi solutia de aici (este pentru Office 2010, dar referitor la versiuni mai vechi de Windows): https://support.micr...ailed-to-start.

Windows 10 este compatibil cu ambele versiuni de Office, plus versiunea dintre ele (Office 2013).

Ca idee, aceasta eroare poate aparea la incercarea de a instala in paralel doua sau mai multe versiuni de Office diferite sau folosind un kit modificat (piratat) ori pe un sistem piratat sau corupt, afectat de malware sau in prezenta vreunui antivirus mai "exotic" etc. Deci pot fi multe cauze...

Care este sursa acestui kit?
Cum ai procedat cand ai instalat?
Si Windowsul si Officeul sunt piratate ,
Officeul l-am luat de pe warez_spam , si l-am instalat cu Daemon Tools

#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Sunt "en-spe miii" de kituri, cauta altul.

Edited by wb626ek, 10 March 2017 - 17:50.


#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Presimt ca se va inchide... Moderatorii iti vor servi faza cu "SF nu incurajeaza pirateria".
Un fresh instal ai incercat?

#8
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostInsound, on 10 martie 2017 - 17:48, said:

Ca run as admin nu merge am incercat , o sa incerc sa fac update si la Windows , kit ca nu e original Windowsu Posted Image))

Si Windowsul si Officeul sunt piratate ,
Officeul l-am luat de pe warez_spam , si l-am instalat cu Daemon Tools

Atunci nu mai trebuia sa iti pierzi vremea ca sa postezi. De ce crezi ca nu oferim suport pentru software modificat sau piratat?
Noi nu avem de unde sa stim ce modificari au fost facute.

Ai mai si incercat sa montezi imaginea cu Daemon Tools cand Windows 8.1/ 10 suporta montarea imaginilor ISO fara probleme (comparativ cu Daemon Tools). Daca o montai corect, atunci poate ca nu mai era nevoie sa deschizi acest topic...

View Post_R_A_D_U, on 10 martie 2017 - 17:50, said:

Presimt ca se va inchide... Moderatorii iti vor servi faza cu "SF nu incurajeaza pirateria".

Nu este ca si cum nu am fi constienti ca nu toata lumea detine licente pentru tot software-ul pe care il utilizeaza.
Dar este intr-adevar un motiv de inchidere a topicului. Conform regulamentului ariei este interzisa solicitarea de ajutor pentru software piratat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate