Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Munca la birou

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011
Imi poate da cineva exemple de profesii ce implica munca la birou si cam care ar fi cerintele pentru a fi angajat ? Multumesc anticipat!

Edited by octavvv, 10 March 2017 - 17:19.


#2
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016
Ofiter colectare credite, asta lucram eu anu' trecut pana in iunie, stateam la un birou, cu calculatorul in fata si preluam sau efectuam apeluri telefonice.

#3
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Cel mai simplu, faci curat, fără școală....
Acum serios, tu ai idee cate joburi sunt Posibile?

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
uite iti dau eu cateva exemple - secretar de stat, director de banca, arhitect, medic generalist. care dintre astea te coafeaza? te intreb pentru ca cerintele difera destul de mult de la un post la altul. la fel cum variaza pentru celelalte milioane de exemple posibile.

Edited by born2lose, 10 March 2017 - 17:35.


#5
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Ce intrebare... hai sa vedem cateva... secretara, operator calculator, contabil, programator, operator call center... cerintele difera de la cunostinte minime de operare calculator, la diverse cunostinte profesionale specifice....

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vinzator intr-un supermarchet. Tot la "birou" stai...

#7
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Statul la PC si postat tâmpenii pe Softpedia (gen exemple de profesii ce implica munca la birou si cam care ar fi cerintele pentru a fi angajat). Nu ai nevoie decat de timp liber si o conexiune la internet.

#8
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Sudor
Posted Image
Director am vrut sa zic

#9
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
asta caut si eu, da-i plin de neseriosi

#10
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-web designer

#11
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Nu.i bai, stai la biroul tau pe ajutor social. Mai bine de atat nu poate fi. Azi te joci de.a arhitectul, maine de.a directorul. Da' cand te joci cu functii de management, sa nu te dai afara din greseala :))

#12
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 MihaiF16, on 10 martie 2017 - 17:24, said:

Ofiter colectare credite, asta lucram eu anu' trecut pana in iunie, stateam la un birou, cu calculatorul in fata si preluam sau efectuam apeluri telefonice.
Asta chiar ca e cel mai lejer post posibil.
De obicei, in banci posturile astea sunt date cu dedicatii unor odrasle (din comunitatea locala influenta sau management), pentru ca e frecare de menta si salariul mai mare decat cei care chiar muncesc.
Erai fiul cuiva din comunitatea locala influenta sau din management?

Edited by rumlegok, 10 March 2017 - 21:08.


#13
MihaiF16

MihaiF16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 17.07.2016

 rumlegok, on 10 martie 2017 - 21:06, said:

Asta chiar ca e cel mai lejer post posibil.
De obicei, in banci posturile astea sunt date cu dedicatii unor odrasle (din comunitatea locala influenta sau management), pentru ca e frecare de menta si salariul mai mare decat cei care chiar muncesc.
Erai fiul cuiva din comunitatea locala influenta sau din management?

Mai iesi din casa ca se pare ca vb dar habar n-ai. Salariu' meu era de 1350 de lei+bonuri de masa cand m-am angajat in iulie 2015, iar in iunie 2016 ultima luna lucrata ajunsesem la 1650 lei+bonuri de masa. Slariul 1350, respectiv 1650 lei reprezinta salariul din contract, adica in mana ramai cu peste 1000 lei (din cei 1650) si mai aveai si ceva bonus, dar nu era mare cel mai mult puteai lua in jur de 500 lei (net).

#14
octavian09

octavian09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.01.2011

 octavvv, on 10 martie 2017 - 17:18, said:

Imi poate da cineva exemple de profesii ce implica munca la birou si cam care ar fi cerintele pentru a fi angajat ? Multumesc anticipat!
n-ai zis cati bani vrei...

#15
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 MihaiF16, on 11 martie 2017 - 14:49, said:

Mai iesi din casa ca se pare ca vb dar habar n-ai. Salariu' meu era de 1350 de lei+bonuri de masa cand m-am angajat in iulie 2015, iar in iunie 2016 ultima luna lucrata ajunsesem la 1650 lei+bonuri de masa. Slariul 1350, respectiv 1650 lei reprezinta salariul din contract, adica in mana ramai cu peste 1000 lei (din cei 1650) si mai aveai si ceva bonus, dar nu era mare cel mai mult puteai lua in jur de 500 lei (net).
Am lucrat in banci, si deaceea te intreb.
La postul asta majoritatea erau angajati "pilosi" si incasau in medie cu cel putin 25% decat colegii care aveau un volum mult mai mare de munca.
Intradevar mai erau si unii care probabil nu erau pilosi, sau cel putin nu cunosteam eu cine sunt si ce anturaj au.
Ce banca e aia cu salariu brut in iulie 2015 de 1350, si salariu brut in iunie 2016 de 1650... e foarte putin in comparativ cu ce am vazut eu...
Ceva e in neregula cu sumele alea, salariul ala care spui tu ca il primeai in 2016 il aveau dinainte de 2010, si era NET, nu brut. Nu exagerez, pana si noii angajati luau la acea vreme salarii mai mari decat ce spui tu ca primeai in iunie 2016.
Si la salarii se mai adaugau si bonusuri diverse, unele lunare, altele la 3/6/12 luni.

#16
Zippo_100

Zippo_100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 123
  • Înscris: 12.11.2016

 octavvv, on 10 martie 2017 - 17:18, said:

Imi poate da cineva exemple de profesii ce implica munca la birou si cam care ar fi cerintele pentru a fi angajat ? Multumesc anticipat!

IT-ist, programator, operator calcultator, secretariat, dispecer, contabil, jurist etc.
Fiecare firma are fisa postului care poate sa difere. Iti trebuie rabdare, atentie, calm. Daca te stii o persoana care nu are stare, mai bine cauti un job care sa presupuna munca de teren.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate