Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Oare este copilul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,242
  • Înscris: 05.06.2002
mai omule, cauta si fa test de paternitate ADN, ca se pare ca nu poti sa accepti situatia. cu toate ca era mai bine sa lasi totul dracului, ca din cate povestesti nu prea cred ca ai sa ai inima sa-i dai un sut in fund ei si copiilor daca se dovedeste ca nu-i al tau.

astia de pe aici de pe topic, nu mai faceti misto, ca nu stiti mintea umana ce scuze puerile e in stare sa gasesca pt a scuza o situatie greu de acceptat.

#56
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postviatanecajita, on 12 martie 2017 - 18:20, said:

Muncim amândoi la aceiași fabrica. Am văzut că mă evita mult. Apoi am scuturat pomul , am făcut scandal și am descoperit mai multe lucruri care nu are rost sa le discutam aici

Ba eu zic sa ne spui ce lucruri ai mai aflat, ca deja suntem curiosi.

#57
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postviatanecajita, on 12 martie 2017 - 18:20, said:

Pai asta sa se înțeleagă , mă uit la ea , adică mă uitam când am avut discuția asta , și plângea și se jura că nu a întreținut relații sexuale cu altcineva decât cu mine . Bine , atunci nu am crezut-o și eram la un pas de dezastru , destrămarea familiei. Dar m-am gândit bine și era mai rău dacă doamne ferește copilul era bolnav sau altceva. Și am ales sa nu fac mare criza . Mai apoi din altă discuții am aflat și povestea asta cu noaptea respectivă la o ruda apropiata unde sau strâns câțiva verișori și prieteni. Știu că doarme dusa , și câte odată vorbește și prin somn , dar eu o iubesc așa cum e ea , nu vreau sa-i fac rău , până la urmă este mama copiilor mei ( ceilalți doi) . Dar am ceva dubii in privința lui nenea, adică totul a început când am aflat că el a mai avut jocuri cu altele rude , gen verișoare , de a mama și tata. Apoi ceva nu se  lega in privința sarcinii, cu vreo două săptămâni. Altă întâmplare , a fost când încerca să facă o poza  la o petrecere cu fica lui cea mare și cu băiatul meu , exclusiv amândoi cu toate că mai erau​ și alții în jurul lui , numai cu ei in brațele. Ce vroia el sa demonstreze, că seamănă sau că sunt a lui? Apoi când am povestit despre o chestie că între prieteni , genuri de glume , cum că copilul nu e al tău că nu seamănă cu tine, etc, el a scăpat cafeaua din mana o data , iar altă dată să roșit și a plecat. Am observat lucru asta , și când mi-a căzut fisa că ar putea să fie o problema, am incercat sa discut cu el. Sa vad ce pot scoate de la el. Mă evitat , nu a mai răspuns la telefon, si-a luat concediu etc . Muncim amândoi la aceiași fabrica. Am văzut că mă evita mult. Apoi am scuturat pomul , am făcut scandal și am descoperit mai multe lucruri care nu are rost sa le discutam aici. Mă gândeam că poate e doar o prostie din capul meu poate chiar e copilul meu , și eu sunt orbit de vreun sentiment. Am inceput sa simnt o repulsie față de copil. Sora mea mă atenționat că dacă îi fac vreun rău , îmi face și ea mie. Apoi odată , in timp ce il tundeam pe copilul meu am văzut rotocoalele din capul lui asemănător că și în capul lui nenea cu pricina . Mă trecea cu fiorii pe spate , și pentru că na, copilul nu stătea cum trebuie la tuns, și mă temeam să nu cumva sa-l iau greșit cu mașina, am dat o palmuta după ceafă. Apoi copilul sa uitat în ochii mei cu lacrimi fara să zică nimic. Atunci am realizat că , copilul nu are nici o vina. Și orice de va întâmpla pe viitor eu am sa il iubesc, și am sa-l îngrijesc indiferent de situație. Dar , e un lucru care nu-mi da pace, oare e copilul meu?

Ei ,hai  ca esti pe drumul cel bun.Macar acum povestile par mai reale:)

#58
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Pare pe naiba mai real.

Initiator, ti-au zis colegii cum poti afla daca este al tau sau nu. Opreste-te, nu da mai multe detalii legate de varul sotiei care facea nu stiu ce cu rudele.
Am inteles, nevasta-ta te iubeste, tu il iubesti pe al mic fata de care esti cu inima indoita...

Plm, unii nu au limita.

Edited by Reynolds, 13 March 2017 - 19:43.


#59
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Cum mai nu real?Are introducere,cuprions si urmeaza incheierea:)

#60
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
.

In fine, ma abtin.

Edited by Reynolds, 13 March 2017 - 19:52.


#61
viatanecajita

viatanecajita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2017
Mai aveți de așteptat , până luna viitoare până fac testul , apoi cine știe rezultatul când vine. Sau poate găsesc acel ceva , care sa-mi confirme că ceva din el este al meu.

#62
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Necajit esti,omule:) Poate dexoperi ca ai pus si tu acolo o mana,un picior...nu spun unde:)

#63
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Deci asteptam pana in Aprilie rezultatele da ?  Sa nu uiti sa ne spui ce ai aflat.  :)

#64
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Dar de ce nu ai facut testul ala pana acum, scapai userii de povara asteptarii? Posted Image

#65
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Pfff...o luna pana face testul, o luna pana primeste rezultatul, o luna pana se trezeste din betie(de fericire sau de tristete)! De abia in iunie o sa aflam daca e tatal baiatului sau nu! Posted Image
Dar, ca bonus, daca o omoara cu bataia pe sotie ne asteapta 15 ani(parca atatia se dau pentru omor) sa aflam ce si cum...Posted Image
Oare o sa ma existe softpedia pana atunci?Posted Image

Deci, in concluzie si drept urmare, initiator imediat cum afli rezultatul postezi aici! Da?!Posted Image

#66
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
Daca toti (tu, ea, copilul, varul) aveti grupele a2 sau o1 nu poti afla decat prin test ADN.

#67
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postccf_cristi, on 24 martie 2017 - 11:52, said:


Dar, ca bonus, daca o omoara cu bataia pe sotie ne asteapta 15 ani(parca atatia se dau pentru omor) sa aflam ce si cum...Posted Image
Oare o sa ma existe softpedia pana atunci?Posted Image


Intrebarea e daca o sa mai existe pamantul peste 15 ani ...... :)  Mai ales tinand cont de incalzirea globala si de restul tampeniilor care se intampla in jurul nostru. Softpedia e ultima mea grija, sincer.....   :)

#68
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
La mine nu există dubii, cei 2 copii îmi seamănă leit. Îi cresc la mama acasă de vreo 14 ani, sunt despărțit de atunci. A mai existat o tentativă de împăcare cu mama lor în urmă cu 13 ani după ce fosta soție a fugit cu altul și i-a născut o fată, atunci am fost dispus să accept. Mai bine totuși că a plecat a doua oară după câteva zile în care ne-am împăcat. Adevărul că acum nu aș mai putea accepta copilul altuia. Poate am o viziune îngustă, poate instinctele primare își spun cuvântul, poate că, poate că...
Puteți să mă judecați, puteți să dați cu pietre, eu nu aș putea trăi sub același acoperiș cu progenitura altuia. Îmi iubesc copiii din vena mea, și atât.

#69
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005

View PostLL13G, on 24 martie 2017 - 19:40, said:

Daca toti (tu, ea, copilul, varul) aveti grupele a2 sau o1 nu poti afla decat prin test ADN.

Cum ai ajuns la concluzia asta particylara? Si daca parintii (biologici) au A si B, sa zicem, ce ne poti zice?

#70
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

View Postsebulbus, on 02 aprilie 2017 - 16:38, said:


Cum ai ajuns la concluzia asta particylara? Si daca parintii (biologici) au A si B, sa zicem, ce ne poti zice?
Am invatat la genetica in vremea liceului. Grupele de sange sunt formate din 2 combinatii de gene. Daca ar avea A si B atunci ar putea sa aiba toate grupele de sange: A, B, AB si O.
Am si uitat de postul asta si a trebuit sa ma uit sa vad despre ce e vorba. La postul 45 omul spune ca au toti a2, dar rhul e diferit. Asa ca tot la test adn ramane.

#71
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
se poate face si un test rapid si ieftin: faci un foc mare si arunci copilul in el. daca vei sari sa-l scoti, inseamna ca e al tau. daca il lasi sa arda, nu-i al tau.

#72
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
De testul asta nu auzisem. E interesant :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate