Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Oare este copilul meu?

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
viatanecajita

viatanecajita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2017
Buna. Am o mare problema , și cred că nu sunt singurul , in privința unui copil . Nu cred că este conceput cu mine.
Sunt căsătorit de mai bine de 6 ani și am 3 copii , iar primul am dubii precum că ar fii al meu. Vreau sa fac un test paternal ,dar am observat pe net, tot felul de oferte care mai de care , ieftine și rapide, sau scumpe și exacte.
Nu știu care sa-l iau , sau daca trebuie sa-l fac.
Mi-e frică că dacă descopăr că nu este al meu , sa de destrame familia sau sa nu-l mai iubesc.
Am un scenariu in cap cum un idiot a profitat de nevasta mea înainte de căsătorie fără că ea a știe. Mai exact cred că prin somn după vreo câteva pahare cu vin la o petrecere , unde au dormit toți în aceiași camera.
După ce am aflat că este însărcinată , am fost bucuros și ne-am căsătorit. Acum copilul incepe sa arate trăsături fizice a lui nenea ăla pe care il bănuiesc.
Plus de asta e și verișor drept cu soția mea.
Am vrut sa il fac sa de-a și el monstra pt test , dar având grad de rudenie , ieșea compatibil cu copilul.
Il iubesc , pe copil, nu are nici o vina , cu toate că mai am inca doi.
Am vrut sa trec cu vederea , am tot gândit ce sa fac , dar nu am pace dimineață momente de supărări îmi aduc aminte.

Edited by viatanecajita, 10 March 2017 - 14:04.


#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

View Postviatanecajita, on 10 martie 2017 - 14:02, said:

...nu am pace dimineață momente de supărări îmi aduc aminte.
Schimbă-ţi serviciul, poate afli ceva să lucrezi de noapte.
Teoretic vei fi obosit dimineața și nu vei mai avea mintea la prostii, doar la somn...

#3
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
La noi este o vorba. Daca-i la tine in batatura e al tau. Asa ca e al tau.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,437
  • Înscris: 10.08.2005

Quote

Am un scenariu in cap cum un idiot a profitat de nevasta mea înainte de căsătorie fără că ea a știe. Mai exact cred că prin somn după vreo câteva pahare cu vin la o petrecere , unde au dormit toți în aceiași camera.
Ce ai descris tu este viol.
Toti au dormit 6 ani, sau doar tu?

Edited by MarianG, 10 March 2017 - 14:21.


#5
viatanecajita

viatanecajita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2017
Am știut asta cu troleala , căci să spuneți . Dar mă gândeam că măcar unul mă va crede. Mă jur pe sufletul meu sau pe ori altceva că este adevărat ce vă spun. La voi viața este totul în roz? Chiar nu aveți probleme deloc?

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
@initiator, nu e al tau.

Acum serios: bai baiatu', daca se dovedeste a nu fi al tau, nu e vina copilului, e a vacii care a stat (ca vaca) s-o impuieze unu' dupa un chef. Apropo, daca ea nu vrea, poti sa-i dai cate pehere de vin vrei tu, tot n-o futi.

#7
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postviatanecajita, on 10 martie 2017 - 14:21, said:

Am știut asta cu troleala , căci să spuneți . Dar mă gândeam că măcar unul mă va crede. Mă jur pe sufletul meu sau pe ori altceva că este adevărat ce vă spun. La voi viața este totul în roz? Chiar nu aveți probleme deloc?

"caci sa spuneti", Moldova, zona rurala? No offence.

Si daca iesea ala compatibil cu copilul, tot nu iesea cu probabilitate de peste 95%, cum iese tatal.

Daca te tin bracinarii, asta, portmoneul, fa testul, cine il solicita, il plateste.

#8
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,540
  • Înscris: 13.06.2004
Caută o clinică autorizată, chiar dacă e mai scump.

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Raspuns pentru initiator:
Daca e adevarat ce ai povestit, tu l-ai crescut, e al tau. Parinte este cine il creste nu cine l-a conceput (din greseala) si a uitat de el.
Bucura-te de el si lasa dracului testul. Mai bine sa ai indoiala in suflet decat o eventuala certitudine ca ai crescut copilul altuia. Si ce daca nu e din sangele tau? Ti-a oferit bucuria de a fi tata? Inseamna ca e al tau! Gandeste-te ce ar fi pentru copil daca afla ca e conceput cu altcineva. SI linistea familiei? Las-o balta cu testul, bucura-te ca ai copii. Ai auzit de cupluri care nu pot concepe copii din motive medicale si care adopta pentru ca isi doresc sa fie parinti?

Edited by altuser09, 10 March 2017 - 14:45.


#10
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Copiii sunt tripleti ?

#11
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postdjl, on 10 martie 2017 - 14:36, said:

Caută o clinică autorizată, chiar dacă e mai scump.
WTF?

Tu de unde știi?

View Postviatanecajita, on 10 martie 2017 - 14:02, said:

Buna. Am o mare problema , și cred că nu sunt singurul , in privința unui copil . Nu cred că este conceput cu mine.
Sunt căsătorit de mai bine de 6 ani și am 3 copii , iar primul am dubii precum că ar fii al meu. Vreau sa fac un test paternal ,dar am observat pe net, tot felul de oferte care mai de care , ieftine și rapide, sau scumpe și exacte.
Nu știu care sa-l iau , sau daca trebuie sa-l fac.
Mi-e frică că dacă descopăr că nu este al meu , sa de destrame familia sau sa nu-l mai iubesc.
Am un scenariu in cap cum un idiot a profitat de nevasta mea înainte de căsătorie fără că ea a știe. Mai exact cred că prin somn după vreo câteva pahare cu vin la o petrecere , unde au dormit toți în aceiași camera.
După ce am aflat că este însărcinată , am fost bucuros și ne-am căsătorit. Acum copilul incepe sa arate trăsături fizice a lui nenea ăla pe care il bănuiesc.
Plus de asta e și verișor drept cu soția mea.
Am vrut sa il fac sa de-a și el monstra pt test , dar având grad de rudenie , ieșea compatibil cu copilul.
Il iubesc , pe copil, nu are nici o vina , cu toate că mai am inca doi.
Am vrut sa trec cu vederea , am tot gândit ce sa fac , dar nu am pace dimineață momente de supărări îmi aduc aminte.
Era mai simplu dacă nu ofereai atâtea detalii. uN thread cu titlul ”Test paternitate, unde și cum?” te scutea de răspunsuri răutăcioase.
Sau poate chiar asta îți doreai?

#12
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postviatanecajita, on 10 martie 2017 - 14:02, said:


Am un scenariu in cap cum un idiot a profitat de nevasta mea înainte de căsătorie fără că ea a știe. Mai exact cred că prin somn după vreo câteva pahare cu vin la o petrecere , unde au dormit toți în aceiași camera.
??????
După ce am aflat că este însărcinată , am fost bucuros și ne-am căsătorit.
Ba ej nebun?Intre astea doua lipsesc ceva pasi sau mi se pare mie?Adica era gagica-ta,ai lasat-o beata la chef  si ai plecat la pacanele sau cum?

#13
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Fa testul si paraseste proasta, chiar daca rezulta ca e al tau.
Daca e suficient de proasta sa stea la impregnare, e doar o treaba de timp pana cand o sa te trezesti cu alte intrebari :D

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
sa zicem ca nu esti troll.
la ce iti va folosi sa ti se confirme banuielile ? concret, ce ai de gand sa faci daca afli ca nu e copilul tau ?
3 copii in 6 ani ? nevasta ta a fost mai mult insarcinata decat lauza, bag seama.
si ce daca ti se pare ca baietelul are trasaturile acelui verisor ? te-ai gandit ca poate mosteneste trasaturi aflate in familia nevestei tale, nu intr-a ta ?
pana una-alta ai doar scenarii si presupuneri in cap. nu ai nici-o dovada, marturie sau proba.
ai fost acolo, in acea camera acum 6 ani, sa vezi tu cu ochii tai ca cineva a profitat de femeie ?

#15
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
La 3 copii in 6 ani, inseamna ca s-au planuit sa insele statul... si au turnat la foc continuu copii pentru ca sotia sa nu fie nevoita sa reintre in campul muncii, sarea din indemnizatie in indemnizatie... timp de 6 ani a stat a casa si curgeau banii de la stat.
E o practica comuna in Romania sa planifici astfel nasterile.

#16
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
trollul de vineri

#17
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
ok, faci test ADN, costa, dar iti spune cu cea mai mare certitudine daca tu esti tatal sau nu. dupa test sunt doua posibilitati: 1-copilul e al tau => viata si acordeoane, 2-copilul nu este al tau, in cazul asta nu prea mai conteaza daca este al varului ei sau al altcuiva, dar ce faci dupa aia? faci teste de paternitate si celorlalti doi copii? daca astia sunt ai tai? dai divort? in cazul asta destul de probabil ea o sa obtina custodia pt toti copii. ramai cu ea, te imbeti in fiecare zi si-i dai cate un toc zdravan de bataie? cel mai bine ar fi daca ai avea puterea sa lasi totul dracului.

#18
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,447
  • Înscris: 24.02.2017
Parca e 1000 E un test de paternitate.  Deci nu e chiar o suma colosala.  Fa domnule testul si o sa stii :) Pe urma putem inchide si subiectul de pe Softpedia si dormim cu totii linistiti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate