Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Setare cont email pe BMW

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Masinile devin din ce in ce mai destepte, dar modalitatea de implementare a noilor functii lasa mult de dorit.
Chiar si asa, aceste noi functii sunt binevenite, chiar daca nu sunt foarte popularizate.

Modele BMW din ultimele 2 generatii, cu sisteme multimedia NBT si EVO, avand optiuni precum Connected Drive sau BMW Online pot avea (in functie de tara unde sunt vandute initial) posibilitatea de a afisa emailurile pe ecranul LCD al masinii.

De ce avem nevoie:
1. O masina BMW cu multimedia NBT sau EVO
2. Instalati pe Smartphone aplicatia BMW Connected (IOS sau Android).
Daca nu apare app store local, atunci va trebui sa creati un nou cont IOS, cu locatia unde a fost initial vanduta masina.
3. Verificati daca aveti cel mai nou software pe iDrive.
4. Accesati site-ul BMW Connected pentru a crea cont, apoi adaugati masina voastra (veti primi pe LCD-ul masinii un cod de validare).
5. Login in Aplicatie si pe site-ul BMW Connected.
6. Mergeti in tab-ul Control - Setup E-mail Accounts.
Sunt suportate cele mai folosite servicii de e-mail (Gmail, Yahoo! Mail, MSN, Outlook, Hotmail, Live, AOL si Cloud), dar pot fi folosite si sisteme clasice cu autentificare IMAP sau POP3
Nu e suportat Exchange.
In cazul Gmail, nu e suportat noul protocol de securitate OAUTH2.0, de aceea trebuie sa activati intai serviciul IMAP, apoi sa activati "Unsecure Authentification" pe contul respectiv de Gmail.

Attached File  email.jpg   33.83K   26 downloads Attached File  email1.jpg   24.59K   49 downloads

7. Accesarea mesajelor de e-mail poate fi facuta pe iDrive - ConnectedDrive - BMW Online - Office.
La prima accesare, va va cere login. Folositi datele de login Connected Drive (nu cele ale e-mailului).

Attached File  1.jpg   66.38K   55 downloads Attached File  2.jpg   65.74K   54 downloads Attached File  3.jpg   63.94K   51 downloads Attached File  4.jpg   67.77K   47 downloads

#2
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Hmm interesant. Nu stiam de aceasta facilitate, dar mi se pare oarecum peste mana.

Ma intreb daca te anunta cand ai mail nou.

Acum cca un an am mers cu un prieten neamt, iar el se intelegea ca in filme cu Siri in masina.
Am incercat si eu, dar engleza mea de balta si numele romanesti fac procesul aproape imposibil...

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Acum si pe Autoevolution (in engleza).

DIY: How to Setup An Email Address In a BMW - An Easy Guide

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2VG-4AONXmc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate