Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

De ce în România nu mai există emisiuni-concurs de cultură generală?

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#91
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View PostGroh, on 14 martie 2017 - 16:25, said:

Vrei sa fi milionar era singura emisiune care imi placea si mie,desi Iantu mai exagera cateodata cand statea el si se gandea pana sa spuna raspunsul corect.
In rest,ce e acum la tv pot fi numite cu indulgenta niste mizerii.Iar tampenia aia cu "ce spun romanii"..este de o imbecilitate crasa.La noi emisiunile serioase nu aduc audienta.Daca nu aduci audienta,nu aduci bani din reclame.Nu aduci bani din reclame,nu poti plati una ca Raduleasca sa iti prezinte o emisiune.Desi,nu este decat o taranca cu gura mare,cere o gramada de bani ca sa apara pe sticla.
VSFM mi se parea al naibii de plicticoasa. Tocmai pauzele alea lungi de care spui, mai ales la intrebari pe bani multi, la mine aveau efectul contrar. In loc sa ma tina sub tensiune, de multe ori ma faceau sa schimb canalul. Mie imi plac concursurile dinamice, in care concurentii au buzzere si se bat care sa raspuinda primul, nu cele in care se pune o intrebare la 5 minute. De aceea apreciez formatul Questions pour un champion. E dinamic, se pun cateva zeci de intrebari in 30 de minute si daca nu esti rapid te-ai dus :D

Cu partea a 2-a sunt total de acord. De aia am scris ca TVR ar trebui sa dea tonul cu astfel de concursuri, pentru ca la ei audienta conteaza mai putin. Iar daca un astfel de concurs ar face audienta, toti s-ar inghesui sa faca si ei.

#92
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu cred ca raspunsul trebuie sa fie ceva de genul: " Tara te vrea prost ! "

#93
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Nu ţara, dar anumite grupuri da.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate