Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Planificare Teritoriala Universitatea din Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ombladon156

ombladon156

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.03.2014
Salut, sunt clasa a 12-a si trebuie sa ma hotarasc la ce facultati sa aplic. Cel mai mult imi doresc la Facultatea de Geografie pe specializarea Planificare Teritoriala. Intrebarea este daca merita sa o termin si daca imi voi gasi de lucru in domeniu si daca se poate sa-mi spuna asta cineva care a terminat sau care lucreaza in domeniu. Si in caz ca nu imi gaseam de lucru in Romania ma gandeam ca dupa ce termin master-ul sa iau atestat IELTS sau Cambridge si sa plec in afara tarii tot pe acest domeniu.

Edited by ombladon156, 09 March 2017 - 21:51.


#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Garduri si ziduri se vor face tot timpul, deci iti gasesti in domeniu.

#3
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,758
  • Înscris: 17.04.2007
Hmmm foarte complicat sa iti ofer un raspuns precis. Facultatea in sine e tare frumoasa si chiar simti viata de stundent. dupa cei 3 ani depinde foarte mult de tine.. daca o faci sa fie facuta nu te ajuta la nimic. daca inveti si esti printre cei mai buni poti gasi in domeniu. norocul e ca te poti reorienta: cu facultatea asta poti fi de la ghid turistic, agent de turism, profesor, urbanist, topograf, pana la meteorolog, hidrolog, inspector de mediu etc etc. de tine depinde. Ca idee as alege o facultate mai tehnica gen ceva de la poli Posted Image succes!

Edited by Drag0n_X, 10 March 2017 - 01:03.


#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View Postombladon156, on 09 martie 2017 - 21:29, said:

imi voi gasi de lucru in domeniu
Ia trage un ochi prin site-urile cu joburi! Sa vezi o realitate de moment (pe care o poti extrapola).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate