Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

xiaomi redmi note 3 sau xiaomi redmi note 4 sau altceva

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 kiario, on 10 martie 2017 - 07:34, said:

149 usd = 625 lei daca ai noroc si scapi de vama, daca il vamuieste iti ajunge la pretul de 745 lei.

Acum tu decizi daca pentru >150 lei merita asteptarea in defavoarea OLX.
Pai cum sa scapi de vama? Nu exista nici o sansa sa scapi de vama, mai ales acum, au nevoie de bani, cer dovezi de plata din cont, trec in registre ce produs a fost pt a compara in cazul in care cineva aduce dovezi de pret false etc

#38
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Stai linistit, inca traim in romanica.
Cine stie profita cat mai poate !

Sa va invat o smecherie;
Cand vreti sa scapati de vama sau sa platiti ff putin achizitionati un produs ieftin (un telefon de 30 usd) si in 5 minute cereti refund ca vreti alt model si ca platiti diferenta, in momentul ala factura produsului ramane aceeasi impreuna cu dovada paypal dar tu iti iei telefon de 300 usd.

#39
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 iufiuf, on 10 martie 2017 - 07:09, said:

https://www.olx.ro/o...41a04;promoted.
De asta ce parere aveti?
Greu sa cumperi un telefon.
Multumesc tuturor colegilor care mi-au raspuns!

Mi se pare suspect de ieftin, l-am vazut pe gearbest la 236 usd, este vorba de acelasi telefon, sau si la acest 4x exista mai multe modele?

Nu e suspect de ieftin deloc. Varianta pe alb e 790 de lei cu tot cu transport la goldway si scapi si de vama. Practic asta e pretul de achizitie. Vanzatorul de pe olx isi mai pune si el 1 milion, partea lui. Il poti comanda linistit de pe goldway sau daca te grabesti de la vanzatorul de pe olx. E de aici de pe forum si am inteles ca a mai vandut si altor colegi.

 unbrutus, on 10 martie 2017 - 11:43, said:

Pai cum sa scapi de vama? Nu exista nici o sansa sa scapi de vama, mai ales acum, au nevoie de bani, cer dovezi de plata din cont, trec in registre ce produs a fost pt a compara in cazul in care cineva aduce dovezi de pret false etc

Scapi de vama daca comanzi de pe goldway si alegi transportul prin seller's shipping method.

#40
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
seller's shipping method e aceeasi chestie care o vad eu pe gearbest dar se numeste expedited shipping (costa undeva sub 10$)?

#41
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
o sa il sun azi pe colegul de pe olx, inca nu am inteles daca ce cumpar este RN 4 sau RN x, poate sa imi spuna cineva cum imi dau seama daca procesorul este snapdragon, cum scrie in descrierea de pe olx, si alte info utile daca mai are cineva. este prima data cand incerc sa iau ceva de pe olx :)
Multumesc

#42
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013

 Alucard, on 10 martie 2017 - 13:58, said:

seller's shipping method e aceeasi chestie care o vad eu pe gearbest dar se numeste expedited shipping (costa undeva sub 10$)?

Nu . Daca vrei sa iei ceva fara taxe de pe gearbest alege sa cumperi produsul din depozit ue

#43
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 iufiuf, on 10 martie 2017 - 14:04, said:

o sa il sun azi pe colegul de pe olx, inca nu am inteles daca ce cumpar este RN 4 sau RN x, poate sa imi spuna cineva cum imi dau seama daca procesorul este snapdragon, cum scrie in descrierea de pe olx, si alte info utile daca mai are cineva. este prima data cand incerc sa iau ceva de pe olx Posted Image
Multumesc

De ce nu iei tu de pe goldway? Eu asa am facut.


Cum iti dai seama daca procesorul este snapdragon? Din setari, are un meniu de info sau about, cu siguranta.

Edited by Hitmaker, 10 March 2017 - 18:22.


#44
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Inițiator, nu stiu daca se încadrează în "tintele " tale dar as arunca un ochi si la Redmi Note 3 Pro. Îl găsești la preț bun prin magazinele Auchan (pe la 800 lei), în funcție de culoare. La 3 GB Ram si 32 GB stocare...

#45
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008
Multumesc pentru recomandari!
L-am luat pana la urma pe cel de pe olx, arata si se misca foarte bine.
Camera peste cea de la RN2, iar in privinta autonomiei din ce am vazut pana acum,
acest RN4X, este senzational. Cam jumatate de ora de youtube pe 4g a consumat doar 3% din baterie,
l-am lasat aseara la 19%, dimineata are acelasi procentaj.

#46
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
In principal pentru autonomie l-am ales si eu. Iar camera din ce am vazut e ok pentru nevoile mele. Astept sa ajunga si al meu din china. L-am luat pe gri, ca sa nu se vada dungile alea negre in jurul displayului.

#47
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 DoruTDK, on 09 martie 2017 - 22:19, said:

Mai bine iti iei un redmi note 4x din china , fara taxe la vreo 880 de ron .
Cum? De unde?

#48
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
De aici.
Trebuie sa bifezi Seller's Shipping

#49
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
840 am dat eu pe ala pe gri. Ala pe alb e si mai ieftin. 760 parca.

Ia de pe goldway. Ajunge extrem de repede. Eu vinerea trecuta am dat comanda si, la o saptamana dupa o intrase in Romania. Probabil luni sau cel tarziu marti il primesc.

Edited by Hitmaker, 19 March 2017 - 07:36.


#50
coldfear

coldfear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 22.04.2010
Unde il primesti, la posta? Eu cand am mai luat era foarte aglomerat si a trebuit sa revin in alta zi. Te mai intreaba ceva de vama?

#51
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

 coldfear, on 21 martie 2017 - 10:44, said:

Unde il primesti, la posta? Eu cand am mai luat era foarte aglomerat si a trebuit sa revin in alta zi. Te mai intreaba ceva de vama?

Il primesti acasa. Vine pana in Franta cu avionul si de acolo prin DPD. Nu te mai intreaba nimeni de nimic. Spor la cumparaturi! Posted Image

#52
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Redmi Note 4x - 4h si 15 SoT la doar 33% din baterie consumata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate