Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

HTC U Ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#37
dark1226

dark1226

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2011
I-am dat factory data reset si surprinzator acum se aude si difuzorul de sus, insa destul de incet fata de cel de jos. Nu are bleeding deloc sub camera frontala, are doar in stanga jos foarte putin, nu e deranjant.

#38
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Mda, difuzorul de sus asa se aude si pe U11, mult mai incet ca cel de jos. Nu e sunet stereo adevarat, cel de sus participa mult mai putin.

#39
bogdan776

bogdan776

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 05.03.2015

Quote

Mda, difuzorul de sus asa se aude si pe U11, mult mai incet ca cel de jos. Nu e sunet stereo adevarat, cel de sus participa mult mai putin.

HTC U11 NU are sunet stereo in difuzoarele incorporate. Cel de sus este un tweeter pentru medii/inalte iar cel de jos este woofer pentru sunete joase. De aceea cel de sus se aude mai incet iar cel de jos mai tare, lucru oarecum normal. Priviti-l mai degraba ca o boxa ce are tweeter si woofer. Pentru snet impecabil (stereo) trebuiesc conectate castile.

Seara buna!

#40
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Cum sta la baterie și partea de foto ?

#41
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Încă ceva? Cei ce l-ați achiziționat recent unde aveți garanția?

#42
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Eu am o problema cu viteza de descarcare, nu conteaza ca e pe wi-fi la 2,4 GHZ sau la 5GHZ sau ca e pe date mobile cu 4G+. Este foarte mica viteza, pana in 2mb/s si nu inteleg de ce. Am dat si resetare la telefon si resetare de setari de retea, degeaba. La voi cum e viteza de descarcare?
Mi se pare ciudat la cat11 sa aiba viteza asa mica. Pe fostul telefon, huawei p9 plus, aveam cat6 si aveam viteze de descarcare mult mai mari ....

#43
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Asta e viteza cu internet de la digi

Cele bune!

Attached Files


Edited by cstrifu, 29 March 2018 - 17:42.


#44
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Si eu cu vodafone 4g+ in deva, scot 15 mb download, in conditiile in care huawei p9 plus imi scoatea 150 de mbs, ceva nu e in regula :) Benzile sunt aceleasi, ciudat.

#45
johny2222

johny2222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 26.08.2016
Buna ziua utilizatorilor de HTC U Ultra,careva dintre voi a primit actualizare la Android Oreo?
Intreb pentru ca citisem pe internet ca deja sa dat drumul de luna trecuta la update.

#46
sharekreator

sharekreator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 16.11.2011

View Postjohny2222, on 06 aprilie 2018 - 09:32, said:

Buna ziua utilizatorilor de HTC U Ultra,careva dintre voi a primit actualizare la Android Oreo?
Intreb pentru ca citisem pe internet ca deja sa dat drumul de luna trecuta la update.
Au oprit distribuirea update-ului în scurt timp datorita problemelor multiple.

#47
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Hopa ca a venit oreo?  Acum se descarca.  Sa vedem ce si cum.


Screenshot

Attached Files



#48
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Cum este bateria după noul update?

#49
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Mie imi pare la fel ! ( de buna... sau de proasta) Fara ecran aprins este ff buna in schimb cu ecranul on consuma in draci! Bine se pot optimiza aplicatiile astfel incat rezoluția sa fie FHD iar atunci consumul scade.

#50
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Cu aproximație, cat sot obti într-o zi obișnuită?

#51
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Cca 3H


#52
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Am observat ca la HTC-ul meu  cand ma suna cineva telefonul meu suna abia la al 2 lea sunet de apel...
Cand  am testat de pe alt telefon sa sun, aud in casca celuilalt telefon primul bip in schimb pe HTC incepe sa sune soneria abia la al doilea bip.
Practic nu pot primi Bipuri. Nu asta ar fi deranjul , ma intereseaza daca e ceva singular sau //asa fac toate//

#53
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

View PostCRISTAKEM10, on 17 mai 2018 - 09:49, said:

Am observat ca la HTC-ul meu  cand ma suna cineva telefonul meu suna abia la al 2 lea sunet de apel...
Cand  am testat de pe alt telefon sa sun, aud in casca celuilalt telefon primul bip in schimb pe HTC incepe sa sune soneria abia la al doilea bip.
Practic nu pot primi Bipuri. Nu asta ar fi deranjul , ma intereseaza daca e ceva singular sau //asa fac toate//
salut  
Ai ringtone original (din telefon) sau ai o melodie (mp3)? Daca ai melodie se poate sa inceapa melodia dupa o secunda(mai exact in prima secunda a mp3 ului sa nu fie sonor) .
Incearca cu ringtone stock si vezi daca tot asa face.
Inainte aveam aveam mp3 si incepea sa sune dupa 2 secunde, acum cu stock suna din prima.
cele bune!

Edited by cstrifu, 17 May 2018 - 12:31.


#54
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 31.03.2007
Cum se comporta după update-ul la oreo? Autonomia a rămas aceiași?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate