Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Poze la contacte

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut!

Nu stiu ce-am facut mai demult, pe fostu telefon, mai exact un Iphone 5s, am combinat ceva contacte cu facebook, ceva de genu nu mai tin minte exact, incat la mesaje,imi aparea poza cu persoana cu care vorbesc, poza bineinteles era de la profil-ul de facebook, ca la unele  contacte in mesaje, imi apare poza (uitati screenshot) nu inteleg cum s-a pus acolo, ca restu' nu apar.
Mai exact, eu nu vreau sa uploadez poza sau sa tin poza la mine in telefon, ca sa o pun eu manual la respectivu' contact, ci sa o ia direct de pe facebook, stiti ce zic?

-----
Pana acuma ce-am facut, a fost sa merg la Configuratii-> Facebook si acolo am pus pe on la contacte, cica sau actualizat, cei drept da, la fiecare contact la profil are si facebook-ul dar nu are si poza.

Attached Files


Edited by Calypsso, 09 March 2017 - 01:25.


#2
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,190
  • Înscris: 18.04.2008
Pe Android era o chestie numită „Îmbinare Contacte” și se putea face atunci când Facebook sau Facebook Messenger sincroniza contactele. Inițial apare la cei ce au numărul atașat cu contul de Facebook.
Pe iOS nu prea știu cum e.

#3
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Sa inteleg ca sa-mi apare acea poza, ar trebui si persoana respectiva, sa aiba share la contacte pe facebook?

#4
valiox2012

valiox2012

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 20.12.2016
Neața! Te duci pe contacte, iar in partea dreapta a fiecărui contact ai acel I, apeși pe el, sus in dreapta îți va apărea Editați, iar apoi la contactul respectiv in stânga ai opțiunea de a adauga poze.

#5
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Sau SyncMe ... pe urma dezinstalezi

#6
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Salut,dacă tot veni vorba de contacte,cum naiba as putea șterge mai multe contacte deodată?...eu chiar nu am reușit:))...multumesc !

#7
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca ai sincronizate contactele cu iCloud: accesezi de pe PC icloud.com, selectezi contactele dorite cu shift+click, apoi, in stanga jos ai o rotita > click pe ea > delete.

Daca le ai sincronizate cu Google: accesezi de pe PC gmail.com > Contacte > selectezi contactele dorite bifandu-le > click pe simbolul cu trei puncte din dreapta-sus > delete

#8
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
OK,ms!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate