Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

roboflex si celadrin fac minuni sau frectie pe picior de lemn

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
dupa vreo doi ani de dureri cand ti-e lumea mai draga, la lombara mea dr. de oase mi-a recomandat si o cura de 3luni cu aceste doua minuni de pastile naturiste.Zis si facut ,ca dupa cate otravuri am inghitit si durerea revine cand ti-e lumea mai draga ,am luat pt. o luna aceste pastile ,si la mine chiar nici cel mai mic semn ca ar,, lucra" ceva cum zicea dr.Cei care au luat vreau sa stiu au ,,priceput"ceva?dupa cat timp?sa-mi fac o parere,va rog

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Pentru probleme medicale, te adresezi medicului, nu vracilor.
Ce iei tu acum are efect numai in portofelul tau.

#3
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008

 pasilla, on 08 martie 2017 - 20:34, said:

Pentru probleme medicale, te adresezi medicului, nu vracilor.
Ce iei tu acum are efect numai in portofelul tau.
pai am zis ca-i de oase, chiar chirurg

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 larybalauru, on 08 martie 2017 - 20:37, said:

pai am zis ca-i de oase, chiar chirurg
Ala nu e medic, daca iti prescrie tampenii.

#5
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008

 pasilla, on 08 martie 2017 - 20:42, said:

Ala nu e medic, daca iti prescrie tampenii.
ce sa zic rau despre el nu pot caci in urma cu 2 ani juma mi-a rezolvat meniscul prin artroscopie dand diagnosticul fara rmn numai ce i-am spus eu si toate manevrele ce mi-le facea cu mainile,insa la spate mi-a dat rmn atunci si acum,atunci aveam hernie L5S1 si protruzie L5L4 si acum sa facut si protruzia hernie si de operat nu nici el nici altii doi astia neurochirurgi zic ca asa dor astea .

#6
leul_nostru

leul_nostru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 29.05.2016
balaure pe cine mai sperii daca te vaiti?  vezi ca si satana tinde sa se imbogateasca daca cumva nu e prea bogat dupa urma fraierilor care dau banii pe prostii d-astea si nu numai pe astea... medic bun ca ala sa iti nimereasca diagnosticul ,mai rar...
evitati excesul de zahar, sare si grasimi si munca inutila pentru bani
consumati fructe bogate in tot ce va trebuie... cu moderatie . Vedeti sa nu ramaneti saraci cu duhul.

Edited by leul_nostru, 08 March 2017 - 21:58.


#7
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 larybalauru, on 08 martie 2017 - 20:27, said:

dupa vreo doi ani de dureri cand ti-e lumea mai draga, la lombara mea dr. de oase mi-a recomandat si o cura de 3luni cu aceste doua minuni de pastile naturiste.Zis si facut ,ca dupa cate otravuri am inghitit si durerea revine cand ti-e lumea mai draga ,am luat pt. o luna aceste pastile ,si la mine chiar nici cel mai mic semn ca ar,, lucra" ceva cum zicea dr.Cei care au luat vreau sa stiu au ,,priceput"ceva?dupa cat timp?sa-mi fac o parere,va rog
Mai lasă reclamele din teleshopping. 50%din preț e reclama, 40%adaosul și doar 10% costul de producție. Daca erau așa de bine crezi că li de mai făcea reclama la TV?

#8
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Incearca proenzy rapid doua cure de 3 luni pe an
Alea macar stii ca au exact cantitatea scrisa in prospect si in pastila
Sa nu te astepti la rezultate peste noapte.
Singurul rol al acestor suplimente e sa iti mai hraneasca si intareasca putin cartilagiile,dar asta nu inseamna ca poti sa muti munti,de grijit tot asa trebuie sa te grijesti

Edited by I2O, 08 March 2017 - 22:26.


#9
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,681
  • Înscris: 21.06.2016

 pasilla, on 08 martie 2017 - 20:42, said:

Ala nu e medic, daca iti prescrie tampenii.

Pai nu trebuie sa-i iasa si lui procentul?

Apoi numai cite cabinete de "medicina" homeopatica am vazut. oameni care au terminat facultate de medicina. Ma intreb mereu, cum poti sa minti oamenii stiind ca ii minti si privindu-i in ochi?

Edited by vrajitoruldinoz, 08 March 2017 - 23:25.


#10
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Afectunile din zona lombara sunt diferite . La fel sunt si remediile . In general , ce poate sa doara pe acolo nu trece decat cu operatie , in special daca afectiunea este avansata.
Totusi , unele lucruri care ajuta mult sunt :
- scaderea greutati corporale
- gimnastica specifica pentru intarirea muschilor lombari
- banca de elongatie ( este sngura care face ceva pe bune ).

Daca ai probleme legate de deteriorarea discurilor intrervertebrale este neaparat sa le lasi o perioada in care se pot hidrata fara a fi presate. Asta se poate face doar cu banca de elongatie.

#11
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Eu apreciez Celadrinul. Am probleme cu coloana si daca nu luam 4 pe zi , ma blocam.Roboflex nu am luat , asa ca nu pot spune nimic de el.

#12
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008

 alionte, on 09 martie 2017 - 21:59, said:

Eu apreciez Celadrinul. Am probleme cu coloana si daca nu luam 4 pe zi , ma blocam.Roboflex nu am luat , asa ca nu pot spune nimic de el.
.                                                                          pai si cam dupa cat timp te a lăsat dupa patru pastile te deblocai?Mie mi-a prescris cate 2 din fiecare dimineata si seara dar eu nu ma blochez,pe mine ma doare pana amoarte pana in calcai.

#13
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Am luat Celadrin minim 3 luni cite 4 pe zi apoi am redus la 3 pe zi vreo 2 luni ,dar e bine daca aveti probleme minim 2 pe zi.Eventual , de la 50 de ani cite o pastila pe zi pentru intretinere.Daca aveti dureri ,ar fi nimerit fizioterapie in prima faza pentru calamrea durerilor.

#14
larybalauru

larybalauru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 31.07.2008
Multumesc la toti pt toate sfaturile si dupa ce termin pastilele astea nu se intampla nimic nu mai cumpăr.,,alionte i-ti multumesc si tie dar sa stii ca am facut si fizio+kineto in urma cu doua luni si dupa 7 zile am întrerupt ca i-mi amortea rau piciorul pina in degete,deci nu-mi face bine

Multumesc la toti pt toate sfaturile si dupa ce termin pastilele astea nu se intampla nimic nu mai cumpăr.,,alionte i-ti multumesc si tie dar sa stii ca am facut si fizio+kineto in urma cu doua luni si dupa 7 zile am întrerupt ca i-mi amortea rau piciorul pina in degete,deci nu-mi face bine

#15
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai rezolva-ti problema fizica, ca piciorul ala nu amorteste din neant, ceva iti supara nervul. Pastile pentru asta nu exista.

#16
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 dan78rom, on 11 martie 2017 - 07:53, said:

Pai rezolva-ti problema fizica, ca piciorul ala nu amorteste din neant, ceva iti supara nervul. Pastile pentru asta nu exista.
Antiinflamatoare si analgezice

#17
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Depinde de cauza, si oricum, nu sint recomandate pe termen lung, au suficiente efecte secundare. Si la ce descrie colegul, nu cred ca o pastiluta de diclofenac face minuni...

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 dan78rom, on 11 martie 2017 - 09:25, said:

Depinde de cauza, si oricum, nu sint recomandate pe termen lung, au suficiente efecte secundare. Si la ce descrie colegul, nu cred ca o pastiluta de diclofenac face minuni...
Categoric,orice medicament are efecte secundare,dar cand urli de durere nu te mai intereseaza ca iti mareste ficatu
Sunt altele mai bune ca diclofenacu,atat pe cale orala cat si intramusculara sau venoasa
La el probabil e de cutit...si in cazu asta ori se lasa de servici si sta la pat si nu face nimic toata ziua ori merge la taiat...
ps:eu ii recomand colegului sa citeasca ultimele 20-30 de pagini din topic
https://forum.softpe...8#entry20808327

Edited by I2O, 11 March 2017 - 11:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate