Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Dacia Sandero Stepway 1.5 dci (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Sunt roman, deci sunt un carcotas enervant. Posted Image
Mi se pare mie sau in spate a fost lovita? Parca luftul dintre aripa si bara e maricel in a treta poza. Sau asa e la toate Daciile?!

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu toate Sandero au alea. Am studiat cu atentie modelele expuse in showroom. Aia e o mica "eroare" a celui ce a reparat in spate. Nu conteaza! Poate a fost atins spoilerul sau ceva accident usor. Nu trebuie sa-i facem inima rea noului proprietar.

S-o spatinesti sanatos si fara evenimente neplacute!

Vad ca a mai zis cineva zic si eu: din toate modelele Dacia tot StepWay-ul imi place si mie...

Edited by _R_A_D_U, 08 March 2017 - 15:27.


#21
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,141
  • Înscris: 08.12.2008
Ai dreptate.
Si chiar daca ar fi fost lovita, nu e un capat de tara. Poate a fost o tamponare usoara si cum va fi cand a iesit pe poarta fabricii, nu va mai fi niciodata. Pe de alta parte una e o lovitura usoara sau o tamponare si alta e un accident serios. Am zis sa fiu si eu un roman autentic. Posted Image  :D

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

View Postgabrieln2016, on 08 martie 2017 - 09:37, said:

Felicitari si sa o stapanesti sanatos!

Una noua este acum la pret de lista 12.750 euro sau 13.050 euro pt. Prestige. Discountul actual este de maxim 1.000 euro.

Abia ce si-a luat omul masina si pe noi ne intereseaza  cat va pierde cand o va vinde?
Va dati seama , ca omul ca sa aibe ce vinde, a trebuit mai intai sa-si cumpere o masina..
Sa incetam cu sarcasmul..
Bafta de drumuri bune,  voie buna si fericire la volan proaspatului "împroprietarit".

View PostLauCalin, on 08 martie 2017 - 15:38, said:

Ai dreptate.
Si chiar daca ar fi fost lovita, nu e un capat de tara. Poate a fost o tamponare usoara si cum va fi cand a iesit pe poarta fabricii, nu va mai fi niciodata. Pe de alta parte una e o lovitura usoara sau o tamponare si alta e un accident serios. Am zis sa fiu si eu un roman autentic. Posted Image  :D
Si acea eventuala dauna nu face cat setu' de roti suplimentare pe care le-a primit cadou. Totusi un set de jante + gume, costa niste crãițari. Echivaleaza o bara noua+ vopsit.

#23
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 08.12.2006
Lasati bre' omul in pace.
Uite, alta masina,acelasi luft:
Attached File  Dacia-Sandero-stepway-tips-2.jpg   111.29K   164 downloads

O analizati de zici ca e Maybach, unde lufturile sunt identice la nivel de microni.

#24
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
Bine ca nu i-ati spus ca a fost dauna totala si lipita din doua bucati! Posted Image
@Alexandru611 S-o stapanesti sanatos si s-o alergi multi kilometri! Posted Image

Edited by DannyMC, 08 March 2017 - 17:19.


#25
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Test european de etanşeitate la autoturisme.
La standul Volvo :
- Avem cea mai tare etanşeitate a masinii!
- Acceptati testul cu pisica ?
Cei de la Volvo acceptă, inspectorii bagă pisica în maşină şi o lasă acolo. Intr-o zi pisica moare, sufocată.
- Foarte bine! spun inspectorii.

Se duc apoi la standul Audi.
- Domne, noi avem o etanseitate premium!
Intreaba de testul cu pisica. Reprezentantii Audi accepta. Pisica moare in 12 ore, sufocată.
- Super , zic cei din comisie.

Se duc si la standul Dacia.
- Domnule, la noi etanseitatea e de prima clasa.
- Acceptati testul cu pisica ?
Il acceptă. Pisica moare in 4 ore, sufocată.
- Exceptional domnilor!.Cea mai buna, cea mai tare! Cum ati facut?
Reprezentantul Dacia:
- Domne, am băgat pisica în maşină, pe unde vedeam ca scoate capul , astupam cu mastic.

#26
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
Bancul asta e asa de vechi ca eram mic cand l-am auzit prima oara! Posted Image

Edited by DannyMC, 08 March 2017 - 20:06.


#27
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostYoda, on 08 martie 2017 - 20:00, said:

Test european de etanşeitate la autoturisme.
La standul Volvo :


Se duc apoi la standul Audi.

Se duc si la standul Dacia.

Si era vorba de Dacia 1300 cu imbunatatiri ...
Invidia la romani este recunoscuta pe plan international , nu degeaba mereu  apare cate unu care ( desi e rupt in fund si nu are bani nici de-o samanta gata scuipata ) trebuie sa scoata in evidenta un nimic ..

Edited by Baxon, 08 March 2017 - 20:10.


#28
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Hei, ştiu că bancul e din secolul trecut, dar contextul este nemuritor... :)

@Baxon, am spus deja pe prima pagină că iniţiatorul topicului a făcut o afacere excelentă. De unde naiba ai scos tu invidie?

Să nu uităm să mai şi glumim din când în când... fie şi prin resuscitarea unei poate vechi.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttfmercedez, on 08 martie 2017 - 16:28, said:

Va dati seama , ca omul ca sa aibe ce vinde, a trebuit mai intai sa-si cumpere o masina..
Sa incetam cu sarcasmul..
Bafta de drumuri bune,  voie buna si fericire la volan proaspatului "împroprietarit".


Si acea eventuala dauna nu face cat setu' de roti suplimentare pe care le-a primit cadou. Totusi un set de jante + gume, costa niste crăițari. Echivaleaza o bara noua+ vopsit.
Pai e superok pretul... Practic, la 10k, a luat masina noua DIESEL (da, noua se considera pina la 5k km) cu set de roti. Numai setul de roti, cel mai ieftin, este 1400 lei..

#30
Alexandru611

Alexandru611

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 07.02.2017
Va multumesc tuturor pentru urari!

M-am uitat bine la masina inainte de a o lua si nu mi s-a parut lovita.
Totusi, cat de mari sunt sansele ca o masina sa aiba un accident la mai putin de un an de la fabricare? Stiu ca sunt, dar nu chiar asa mari.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Stai linistit ca nu aia-i problema... Ai luat masina noua la pret bun, basca galosi de iarna. Pe net, acum am vazut mai multe cu acel luft. Alea din showroom erau aliniate la micron...

#32
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
O poti pocni in primii metri dupa ce ai scos-o din reprezentanta! :( Mie imi spunea o amica, inspector de daune la o firma de asigurari, inainte sa-mi iau masina: " Sa nu iesi din reprezentanta fara sa-i faci CASCO! Am avut un caz in care asiguratul a luat masina si pe aceeasi strada pe care era reprezentanta a avut accident de dauna totala!" Posted Image

#33
Alexandru611

Alexandru611

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDannyMC, on 08 martie 2017 - 20:44, said:

O poti pocni in primii metri dupa ce ai scos-o din reprezentanta! Posted Image Mie imi spunea o amica, inspector de daune la o firma de asigurari, inainte sa-mi iau masina: " Sa nu iesi din reprezentanta fara sa-i faci CASCO! Am avut un caz in care asiguratul a luat masina si pe aceeasi strada pe care era reprezentanta a avut accident de dauna totala!" Posted Image
Da, stiu ca sunt sanse si iti dau dreptate, dar de ex, e posibilitatea mai mare ca o Dacie din 2010 sa fi avut accident,in comparatie cu una din 2016.
Legat de dauna totala...depinde cum a avut loc accidentul....pot sa fie multe cauze: ghinion, prostie, neatentie...

#34
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007


View PostAlexandru611, on 08 martie 2017 - 20:39, said:

Va multumesc tuturor pentru urari!


Totusi, cat de mari sunt sansele ca o masina sa aiba un accident la mai putin de un an de la fabricare? Stiu ca sunt, dar nu chiar asa mari.

Care sunt sansele sa faci "accident" sau incident cu ambele masini in decurs de o luna?
7 Februarie-  ma freaca un Logan , in spatele opelului, bara si lampa stop Abia azi merg la constatare- atat de aglomerat este la city insurance
4Martie  peste granita, pun o frana intr-o intersectie si cel din spate imi da un "bump" -si raman cu un mic semn pe bara.  Chestii total aiurea.  

In ambele cazuri ma consider nevinovat. Attached File  20170304_140025.jpg   73.09K   103 downloadsAttached File  20170206_122025.jpg   90.77K   106 downloads

Ma uitam si eu la lufturi la masina mea, si probabil ca s-au modificat acolo niste parametri , inevitabil, dar e moft, atata timp cat abia se cunoaste.


#35
Alexandru611

Alexandru611

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 07.02.2017
Am o intrebare: la computerul de bord, cum/care este infatisarea chestiei care imi arata cat am consumat de la ultimul plin? Si unde imi arata cati km am facut de la ultimul plin? Am citit manualul de utilizare, dar nu deslusesc limbajul.

#36
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
nu arata cat ai consumat de la ultimul plin. arata cati litri ai consumat de la ultima resetare. daca ai resetat cand ai facut plinul e ok.este foarte usor sa iti dai seama ptr ca e e singurul meniu care e exprimat in litri. trebuie sa scrie 15 L, 26, 33 L sau eu stiu cat ai consumat tu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate