Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Imobil prin Fonduri

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017
Salut!
Vreau sa stiu daca pot sa fac rost de 1,6 milioane de euro pentru un imobil care scoate 10.000 - 13.000 euro la luna si sa-i dau inapoi de unde am luat banii astia pentru a achita o suma dubla in cativa ani sa zicem! Aveti vreo idee? Sau cum as putea sa iau un imobil macar la 50.000 de euro prin fonduri daca se poate!

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
indubitabil ca poate da sau poate nu.

#3
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Slabe sanse sa iti ofere cineva din fondul propriu 1.6 milioane de euro ca tu sa cumperi o cladire sa o inchiriezi... daca ar vrea at face singur asta :D

Si totusi cum dai tu inapoi in cativa ani o suma dubla adica 3.2 milioane de euro daca tu incasezi doar 10-13 mii de euro lunar?

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
"cativa ani" inseamna de fapt minim 20 Posted Image. dar astea sunt detalii, pentru el mai important e sa-i dea cineva ceva bani.

Edited by _Smiley_, 07 March 2017 - 21:01.


#5
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017
Am uitat sa specific..., nu imi trebuie decat 300 de euro lunar (maxim), eu in prezent sunt muncitor, si voi fi muncitor cu toate ca voi face un SRL, tot la locul prezent voi munci...
Putem spune ca-i dau 95% din venitul firmei.
Dar cu aia 50.000 de euro, as putea face cumva sa pot lua alt imobil?

#6
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Pai daca vrei sa ramai muncitor nu mai bine te duci la milionarul din judet si ii spui: uite ba boule o cladire de 1.6 milioane de euro, fugi si cumpara ca uite boule ca eu am gasit client deja pentru inchiriere dispus sa plateasca peste 10.000 euro lunar... iar in schimbul informatiei ii ceri un "comision" de 10.000 euro, si aia e... scapi de probleme si te alegi cu cash pe loc facand nimic.

#7
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,536
  • Înscris: 30.07.2007
Mai Ionele, daca ai venit sa intrebi aici e clar ca nu poti.

#8
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017
M-am fost gandit sa ajung la o intelegere cu propietarul..., si daca-i gasesc client care ii cumpara imobilul cu 1,7 milioane, sa imi dea mie 50.000 sau 100.000 euro! Asa ar mai accepta oare? Adica, sa va puneti in pielea lui, ce ati gandi?

#9
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Ioane tu fiind muncitor de unde naiba ii gasesti client care sa aiba cash 1.7 milioane de euro? si cum te-ai gandit tu ca e ok un comision de 5% pentru tine?
Agentii imobiliare cu acces la milionarii Romaniei si nu numai NU cer comision de 5% la astfel de tranzactii... si vrei tu, muncitorul in fabrica care nu cunoaste nici in milionar Posted Image
Eu in locul lui nici nu as schimba doua vorbe cu tine, m-as duce la o mare agentie imobiliara si daca e centrala cladirea cu posibilitate de inchiriere, intr-o luna a scapat de ea cu comision minim sau chiar 0 Posted Image
Esti cam visator, crezi ca o sa iti pice banii din cer facand nimic... mai degraba iei potul de la euromilion decat sa ajungi sa cunosti pe cineva dispus sa plateasca 1.7 ilioane euro cash si sa iti ofere comision 5% Posted Image

Edited by rumlegok, 07 March 2017 - 21:39.


#10
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007
Tu vrei să vinzi blana ursului din pădure. Împrumuturile se dau pe garanții. Ce garanții în valoare de minim valoarea clădirii poți oferi?

#11
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017

 rumlegok, on 07 martie 2017 - 21:36, said:

Ioane tu fiind muncitor de unde naiba ii gasesti client care sa aiba cash 1.7 milioane de euro? si cum te-ai gandit tu ca e ok un comision de 5% pentru tine?
Agentii imobiliare cu acces la milionarii Romaniei si nu numai NU cer comision de 5% la astfel de tranzactii... si vrei tu, muncitorul in fabrica care nu cunoaste nici in milionar Posted Image
Eu in locul lui nici nu as schimba doua vorbe cu tine, m-as duce la o mare agentie imobiliara si daca e centrala cladirea cu posibilitate de inchiriere, intr-o luna a scapat de ea cu comision minim sau chiar 0 Posted Image
Esti cam visator, crezi ca o sa iti pice banii din cer facand nimic... mai degraba iei potul de la euromilion decat sa ajungi sa cunosti pe cineva dispus sa plateasca 1.7 ilioane euro cash si sa iti ofere comision 5% Posted Image

Cunosc multi milionari si am luat legatura prin www.listefirme.ro cu ei, dar nu am discutat niciodata despre o asemenea afacere si de asta am intrebat! Poate este cineva aici care totusi a dat un "boof" la asa ceva!

#12
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
cred ca se referea la milionari in euro, nu in lei vechi.

#13
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Asta e reclama la listafirme?
Site mai inutil ca ala nu exista.

Cred ca toata lumea cunoste multi milionari in euro, ca o gramada de lume citeste Forbes Top 500/300

Edited by rumlegok, 07 March 2017 - 22:51.


#14
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017
In fine... :)), eu oricum nu speram la o cladire de 1,6 milioane de euro, stati calmi, doar ca am incercat sa vad daca sunt solutii.
Aveti ceva idei de afaceri care as putea de ex sa castig la ea si eu inca sa lucrez la firma la care sunt actual?
PS: Rog pe cei ce nu vor sa ma ajute cu nimic sa nu mai puna reply, daca se poate! :)

#15
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Daca tot te pasioneaza imobiliarele, agentie imobiliara... stai si astepti clienti interesati pe care ii momesti sa le arati apartamente gasite de tine pe olx/ziare/etc.

#16
Johnny38

Johnny38

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 07.03.2017
@rumlegok , ti-am trimis un mesaj privat!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate