Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Stoc pantofi Deichmann?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Asta cu stocurile...nu confundati cu magazinele Deichmann din DE, acolo au stocuri......
Eu de acolo imi cumpar umblatoare, pretul este acelasi sau mai mic.....

Edited by feribalint, 07 March 2017 - 17:59.


#20
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Problema este ca pe la noi nu prin magazine nu prea se aduc Puma, puma care cred ca sunt acolo in top in ce priveste incaltaminte calitate/pret...

#21
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,218
  • Înscris: 24.05.2006

 feribalint, on 07 martie 2017 - 17:58, said:

Asta cu stocurile...nu confundati cu magazinele Deichmann din DE, acolo au stocuri......
Eu de acolo imi cumpar umblatoare, pretul este acelasi sau mai mic.....

Da, singura asemanare cu magazinele din Ro, e ca tot incearca sa-ti bage pe gat diverse solutii de intretinut pielea, sau de curatat adidasii.

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 06.09.2008

 cut3ryan, on 07 martie 2017 - 17:28, said:

De ce nu renunti la ghena asta de magazin, s-au terminat magazinele de incaltaminte de calitate si pret foarte bun sau cum ?
dar dati exemple de asemenea magazine va rog, caut si eu niste incaltaminte sport... nu online.

#23
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 msn2, on 07 martie 2017 - 16:01, said:

e destul de comun la ei sa nu aiba numerel uzuale pe stoc, adica 42 si 43 eu am cam renuntat sa mai intru la ei tocmai din cauza asta

si nu au nu numai la oferte ci si la cele fara reducere
Vrei sa spui 40-41, astea sunt inexistente, se dau din prima zi a aprovizionarii, pentru ca de obicei vin in maxim 2 seturi cu marimi 40-46, adica stoc facut aiurea... si le raman la raft marimile 43+, si uneori ca sa faca reclama baga marimile necumparate de nimeni 45-46 la promotie cu steluta (oferta disponibila doar pentru marimile 45-46, dar scrie mare pe raft reducere 50%).

 Andreysc7, on 07 martie 2017 - 16:39, said:

eu nu stiu cum gasiti voi marimea 41 la deichmann Posted Image .. in resita gasesti doar de la 43 in sus Posted Image
Asa e peste tot in Deichmann.
Daca ai pila iti opresc singura marime 41 care le vine in spate, nu o mai aduce in fata sa nu o gaseasca din intamplare altcineva :D

Nu sunt capabili sa aprovizioneze in functie de nevoi stocurile, in mintea lor marimea 46 e la fel de populara ca marimea 41 Posted Image

#24
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 wiseguy76, on 07 martie 2017 - 18:19, said:


Da, singura asemanare cu magazinele din Ro, e ca tot incearca sa-ti bage pe gat diverse solutii de intretinut pielea, sau de curatat adidasii.
Aici îți dau mare dreptate ;)

#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 _NeXUS-, on 07 martie 2017 - 15:47, said:

De ce nu scapa de marfa veche din magazin?

Pentru ca taina e sa se vanda cat mai mult din marta de duzina existenta deja in magazin (care are marje babane) nu sa se aduca alta in loc.  Poti incerca insa sa cauti in alte magazine Deichman, ca au baza de date centralizata si poti afla in ce magazine exista produsul.
In general lipsa de stoc (care se intalneste la mai multi retaileri, ex Decathlon) indica tara africana. Practic, retailerul da comenzi mici de frica sa nu ramana cu stocuri. Cand stocul crapa, nu mai aduc altii desi ar mai putea sa vand bine inca vreo 100 de perechi la acleasi pret baban.

Partea proasta e ca, de la an la an... calitatea e tot mai proasta. Daca ai apucat de ai cumparat un produs azi, te asigur ca la anul, in sezon, nu-l mai gasesti la aceeasi calitate, gasesti o facatura in locul lui, care doar seamana cu ce ai cumparat.
De aceea va spun:  atunci cand gasiti ceva de calitate, cumparati, ca dupa aia nu mai gasiti si terminatii nu mai aduc...

Ratatii de la Decathlon sunt cei mai terminati din toti - au site-ul plin cu produse fantoma, care nu au fost niciodata aduse in Romania si nu vor fi aprovizionate never, ever.

NU va lasati orbiti de brand - Deichman are produse de calitate redusa (materiale ieftine  - China)

Edited by rosix, 07 March 2017 - 19:37.


#26
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Intradevar calitatea s-a dus in jos... acum aproape 10 ani gaseai Nike, Puma, Adidas modele de piele care te tineau ani de zile... acum fara piele si abia treci sezonul cu ele. Le fac consumabile, sa cumperi in fiecare sezon perechi noi :D

#27
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Macar de ar face ceva sa te poti abona sa iti zica "bai fraiere@ am adus marfa pe stoc"

Edited by _NeXUS-, 07 March 2017 - 20:08.


#28
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004
Si eu care credeam ca doar mie mi se intampla chestia asta ....

#29
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 _NeXUS-, on 07 martie 2017 - 17:46, said:

http://ro.sportsdire...olcode=12702803
57.59 ori 5.5? Ca nu stiu cat este lira, o trec la 5.5 lei dar este mai jos
5.5 lei ori 57.59 = 316 lei + 10 transportul.
Sunt euro, nu lire.. si nu-s aia... ce vrei tu se cheama cell kilter...

 rumlegok, on 07 martie 2017 - 19:53, said:

acum aproape 10 ani gaseai Nike, Puma, Adidas modele de piele care te tineau ani de zile... acum fara piele si abia treci sezonul cu ele. Le fac consumabile, sa cumperi in fiecare sezon perechi noi Posted Image
Gasesti si acum... pantofii sport nu se fac in mod normal din piele, aia-s pentru cei cu mentalitati invechite, sau modele casual(care nu-s tocmai sport in toata regula) ..

#30
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Tocmai aia e, ca nu erau modele sport, erau modele casual mai degraba.
Acum mai gasesti din piele cate un model sport, dar cele casual sunt imitatie.

Edited by rumlegok, 13 March 2017 - 20:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate