Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Plata amenda online

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Nefarian

Nefarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.11.2015
Am primit o amenda pe autobuz(hehe) in Galati si as vrea sa o platesc online, ca sa nu stau la coada ore intregi.

Pot fi aceste amenzi platite pe site-ul ghiseul? De unde iau datele necesare platii?

#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,523
  • Înscris: 05.06.2009
din ce scrie mai jos, rezulta ca trebuie s-o platesti la directia de fiscalitate a primariei galati
http://transurbgalati.ro/
contacteaza transurb galati si intreaba daca poti plati amenda on-line
http://transurbgalati.ro/contact.php

#3
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Nu cunosc daca se poate pentru amenda primita in autobuz, dar cred ca exagerezi cu statul la coada ore intregi.
Eu ma duc anual la cel putin 3 primarii diferite din orase diferite si niciodata nu am stat ore intregi la coada, cel mult am prins o data 5 persoane in fata mea care efectuau diverse plati si nu cred ca a durat mai mult de 10 minute. Dar cel mai frecvent gasesc o persoana inaintea mea.

#4
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Se poate pe ghiseul.ro. Am platit eu anul trecut o amenda incasata de fi-miu, tot pe autobuz. Datele le iei din procesul verbal.

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Probabil merge prin transfer bancar, suna la ei si cere detalii.

#6
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,991
  • Înscris: 06.09.2008
mai mult de 5min nu stai la coada, cel putin asa e la mine in oras.

Dar probabil iar trebuie sa iei autobuzul, si apoi platesti 2 amenzi.

#7
Nefarian

Nefarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.11.2015
In Galati sunt 2 locatii unde se platesc taxe si impozite, si chiar se stau cate 2 ore la coada. Normal, depinde si de zi, dar eu am stat 2 ore la coada pentru impozitul la casa. Sub o ora nici nu sper.

#8
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Merge pe Ghiseul.ro.

#9
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017

 Nefarian, on 07 martie 2017 - 15:44, said:

In Galati sunt 2 locatii unde se platesc taxe si impozite, si chiar se stau cate 2 ore la coada. Normal, depinde si de zi, dar eu am stat 2 ore la coada pentru impozitul la casa. Sub o ora nici nu sper.
Asta ca va inghesuiti in perioadele aglomerate... stai calmi ca reducerea de impozit se aplica si in martie, nu doar in ianuarie. Nu am inteles niciodata de ce se inghesuie toti in ianuarie, ca si cum ar fi pe sistemul primul venit, primul servit, reducerea e in stoc limitat... dar nu e asa... reducerea se aplica indiferent in ce zi te duci in primele 3 luni din an.

Si inteleg ca esti student, incearca sa te duci la ore mai putin aglomerate, gen dupa ora 1-2, ca timp ai destul, si e aproape de facultate/camine.

Edited by rumlegok, 07 March 2017 - 17:44.


#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Nefarian, on 07 martie 2017 - 14:33, said:

Am primit o amenda pe autobuz(hehe) in Galati si as vrea sa o platesc online, ca sa nu stau la coada ore intregi.

Pot fi aceste amenzi platite pe site-ul ghiseul? De unde iau datele necesare platii?

In Ghiseul.ro s-a implementat recent sa se poata plati si amenzile. Daca DITL de acolo e inrolat in Ghiseul.ro, ar trebui sa apara acolo amenda, daca nu, mergi repede si plateste in 48 de ore, sa platesti jumatate.

 rumlegok, on 07 martie 2017 - 17:43, said:

Asta ca va inghesuiti in perioadele aglomerate... stai calmi ca reducerea de impozit se aplica si in martie, nu doar in ianuarie. Nu am inteles niciodata de ce se inghesuie toti in ianuarie, ca si cum ar fi pe sistemul primul venit, primul servit, reducerea e in stoc limitat... dar nu e asa... reducerea se aplica indiferent in ce zi te duci in primele 3 luni din an.

Esti prost informat. Se aplica si in acest an pana in iunie inclusiv (30.06) bonificatia de plata la taxele si impozitele locale. Doar sunt pomanagii la putere...

Edited by rosix, 07 March 2017 - 21:47.


#11
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Ai dreptate, nu am verificat pana cand se mai acorda reducerea in 2017... traditia era in primele 3 luni, dar intradevar anul trecut a fost exceptie pana in iunie din cauza reformei facute cu imobilele folosite in scop comercial/de PJ si se pare ca si anul asta.

#12
bajenu

bajenu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.09.2009
Salut. Am plătit si eu o amenda de circulație pe ghiseul.ro. Trebuie să mai duc(trimit) dovada plății undeva anume?

Edited by bajenu, 02 August 2017 - 06:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate