Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sediu Social bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
BlackGuy

BlackGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 28.08.2010
Am nevoie de hartie in care cei care se invecineaza cu apartamentul trebuie sa semneze, problema e ca din 4 apartamente, 2 sunt nelocuite (nu stau nici propietarii, nici chiriasii si nici nu stiu cine sunt) . Se poate specifica asta in locul semnaturii  lor?

#2
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
normal.
spui ca apartamentul e fara proprietari cunoscuti.
apoi, organele o sa ceara sa vii cu hartii de la alte organe care sa sprijine ceea ce spui.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
Nu are nici pe dracu . Si eu am facut la fel ... daca te intreaba le spui ca nu sta nimeni acolo si gata .. iei semnaturi doar de la cei care locuiesc si ajunge

#4
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
De parca e asa greu de aflat cine sunt vecinii...
Sigur nu vrei sa fentezi si sa ii scoti din schema pe cei doi pentru ca nu vor sa semneze?

depinde peste ce functionar dai... de obicei nici nu le pasa ce le pui in dosar, oricum aproba pe banda orice le pui in fata.

#5
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,734
  • Înscris: 26.08.2008
Hartia aia cu accepturile vecinilor trebuie semnata si de un reprezentant al asociatiei de proprietari. Ar putea sa faca respectivul reprezentant (administrator / presedinte) mentiunile necesare.

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

View PostBlackGuy, on 07 martie 2017 - 14:10, said:

Am nevoie de hartie in care cei care se invecineaza cu apartamentul trebuie sa semneze, problema e ca din 4 apartamente, 2 sunt nelocuite (nu stau nici propietarii, nici chiriasii si nici nu stiu cine sunt) . Se poate specifica asta in locul semnaturii  lor?
ideea nu e sa fie de acord cei care locuiesc in apartamentele vecine, si proprietarii acestora.
poti suna la onrc sa intrebi ce faci daca nu dai de proprietari : http://www.onrc.ro/i....php/ro/contact

#7
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Din cate stiu eu, va trebui sa dai o declaratie pe proprie raspundere cum ca la acele apartamente nu locuieste nimeni, si pe acea declaratie va confirma si presedintele Asociatiei de proprietari.

#8
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View PostVenboteam, on 07 martie 2017 - 15:41, said:

Din cate stiu eu, va trebui sa dai o declaratie pe proprie raspundere cum ca la acele apartamente nu locuieste nimeni, si pe acea declaratie va confirma si presedintele Asociatiei de proprietari.

Deci cand ma mai fixeaza vreun vecin cu privirea, nu inseamna ca e un psihopat.
Posibil sa vrea doar acceptul sa isi faca firma.

Edited by Digynykraf, 07 March 2017 - 16:14.


#9
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostBlackGuy, on 07 martie 2017 - 14:10, said:

Am nevoie de hartie in care cei care se invecineaza cu apartamentul trebuie sa semneze, problema e ca din 4 apartamente, 2 sunt nelocuite (nu stau nici propietarii, nici chiriasii si nici nu stiu cine sunt) . Se poate specifica asta in locul semnaturii  lor?
Pt sediu social nu trebuie de fapt acel acord, doar pt punct de lucru.
Daca nu cumva s-a schimbat legea de cand am facut eu firma, f posibil ca se schimba peste noapte

#10
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Poti sa ceri acceptul si de la alte apartamente, nu neaparat de la cele invecinate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate