Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#739
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mie nu imi este rusine sa profit de oferte atata timp cat respect regulile stabilite.
Vreau sa platesc cat mai putin sau chiar deloc daca se poate si pentru asta nu ma retin sa fac ce imi cere Vodafone sau altii.

In schimb tu pretinzi ca iti permiti sa platesti mai mult dar ceri trafic necontorizat pentru ca nu vrei sa sai 2,42 euro in plus.
Asta e penibil si umilitor pentru tine.

Edited by danutz1, 22 June 2017 - 19:43.


#740
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
daaa foarte umilitor. uite nu stiu unde sa ma ascund de rusine bine ca ai venit sa-mi aduci aminte.
bai tu asta cu anpc mai faci reclamatii ptr 2.41lei? as da si mai mult daca reteaua era functionala

#741
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Iti reamintesc ca fac reclamatie si pentru 0,01 lei chiar daca ma costa mai mult decat as castiga.
Asta tine de mine si de felul in care inteleg eu dreptatea. Si voi continua sa fac reclamatii ori de cate ori voi fi furat.
Asa ca poti marsa linistit in continuare, pomeni, reclamatii, ce vrei tu. Pentru mine este egal cu zero.

#742
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Dar tu intelegi ca pe mine ca client ma costa mai mult sa fiu furat cu 1 ban decat sa te coste pe tine ca operator sa iti rezolvi greseala?

#743
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Nu mai bine va luati voi o camera la hotel si lasati topicul asta in pace?

#744
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postvafro, on 20 iunie 2017 - 07:02, said:

Eu sunt in Italia merge pe ITIM si Vodavone Italia doar 2G
Poti sa-mi spui daca la tine in Italia ,functioneaza bine cost controlu de la digi ?La mine apare 0 min.  desi am vorbit  si 0 credit ,asta dupa 5 zile de folosire in roaming.Am luat legatura cu helper si spune urmatoarele :
Avand in vedere ca in roaming minutele consumate se considera a fi nationale, ar fi trebui sa va apara "X minute nationale consumate", insa este considerat indisponibil in Roamingul International, din cauza faptului ca nu putem garanta o actualizare corecta si rapida a informatiilor de cost, utilizandu-se alti operatori de telefonie mobila. Se actualizeaza mult mai greu cost controlul in roaming, din acest motiv va apare eronat.
A mai patit cineva aceasta problema ?

Edited by prison, 23 June 2017 - 20:56.


#745
OctiPsy

OctiPsy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.06.2010
Cost controlul nu are cum să funcționeze în roaming pentru că facturarea se face pe baza informațiilor comunicate de operatorii care te preiau când călătorești. Datele nu se trimit instant, ci există o marjă de câteva zile bune, poate chiar de la o sesiune de facturare la alta, depinde de acordurile între operatori. Mai concret, dacă mergi în roaming prin Ungaria, Austria, Germania, ca să fii facturat acasă de operatorul tău, acesta trebuie să primească traficul de voce in + out și traficul de date de la fiecare operator în parte în care ai fost conectat în roaming. De regulă, datele astea vin de la o factură la alta, dar nu au cum să-ți apară în cost control pentru că operatorul de acasă nu deține în timp real traficul făcut în roaming.

#746
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Ciudat cum la cartela altii il au in timp real...

#747
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Postprison, on 23 iunie 2017 - 20:55, said:

Poti sa-mi spui daca la tine in Italia ,functioneaza bine cost controlu de la digi ?La mine apare 0 min.  desi am vorbit  si 0 credit ,asta dupa 5 zile de folosire in roaming.Am luat legatura cu helper si spune urmatoarele :
Avand in vedere ca in roaming minutele consumate se considera a fi nationale, ar fi trebui sa va apara "X minute nationale consumate", insa este considerat indisponibil in Roamingul International, din cauza faptului ca nu putem garanta o actualizare corecta si rapida a informatiilor de cost, utilizandu-se alti operatori de telefonie mobila. Se actualizeaza mult mai greu cost controlul in roaming, din acest motiv va apare eronat.
A mai patit cineva aceasta problema ?
Are deley! Apare dupa cateva zile costul suplimentar!

#748
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Inteleg ca daca sunt in Italia cu abonamentul DON si voi suna local pe wind,voi fi taxat asa cum eram taxat in tara cu 0.0200 euro pe min. ?

#749
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Ceva stiri de la ANCOM?

#750
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Nimic nou deocamdata. Si sper sa nici nu le aprobe, sa ramana totul asa cum e acum.

#751
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Daca nu le aproba, o sa fie deranj tot pentru noi, abonatii. E nesustenabil.

#752
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Ete na deranj pentru abonati. Poate pentru actionari.

Sa nu mai zic ca ar fi discriminare fata de restul operatorilor si ca Digi ar avea cel mai scump roaming de pe piata daca le aproba.

Edited by LunaCrystal, 24 June 2017 - 17:16.


#753
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Da, pentru abonati ca nu vor mai ramane preturile actuale sigur.

#754
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Daca nu raman preturile actuale sau altele si mai mici atunci la fel de sigur si Digi nu va mai atrage clienti noi, ba chiar o parte din cei existenti vor merge la alte retele pentru ca au oferte doar o idee mai scumpe sau la preturi egale ori chiar mai ieftine si restul retelelor la cartele. Asa ca nu au de ales, ori preturi mici ori fara clienti.

Edited by LunaCrystal, 24 June 2017 - 17:19.


#755
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Daca tu îți imaginezi ca Digi o sa mearga in pierdere de dragul roamingului sau a abonaților, te inseli...

#756
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Si tu te inseli mai rau daca crezi ca cineva va mai folosi Digi, doar de dragul actionarilor sau a aparitiei numelui DigiMobil pe ecran daca preturile vor fi egale sau aproape egale cu cele ale retelelor mari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate