Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Conectare telefon via USB

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
k1r0n

k1r0n

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2015
Salut, am un sistem audio 5.1 Pioneer S-DV370T (model destul de vechi) care nu are intrari digitale. Practic el reda sunet 5.1 doar daca este un usb conectat la el, sau de pe CD. Am incercat sa conectez telefonul la usb dar imi scrie "no usb" pe afisaj. Exista vreo solutie la aceasta problema in afara de investirea intr-un receiver si conectarea boxelor la el ? Multumesc.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Nu are cum sa mearga, opt ca telefonul nu este doar un simplu dispozitiv de stocare.
Poate un android vechi, unde puteai selecta cum sa vada microSIM-ul.

#3
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
nu retin exact unde am vazut o schema de montaj al unui receptor buetooth pe un dvd player [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bMj_JFWdkvA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] aici era

Edited by sebastiansebi, 06 March 2017 - 21:08.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postk1r0n, on 06 martie 2017 - 20:36, said:

Salut, am un sistem audio 5.1 Pioneer S-DV370T (model destul de vechi) care nu are intrari digitale. Practic el reda sunet 5.1 doar daca este un usb conectat la el, sau de pe CD. Am incercat sa conectez telefonul la usb dar imi scrie "no usb" pe afisaj. Exista vreo solutie la aceasta problema in afara de investirea intr-un receiver si conectarea boxelor la el ? Multumesc.
Stick USB de 16GB la 30-50 de lei si rezolvi problema.
La telefoanele vechi mergea, cum spune si Adm, sa conectezi memoria interna sau cardul microSD la alte device-uri prin protocolul USB Mass Storage.
Dar acum nu mai merge decat prin MTP sau alte protocoale care nu permit accesul direct la memoria interna/cardul microSD.

Edited by Hider141, 07 March 2017 - 11:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate