Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Întrebare gene

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Vegas123

Vegas123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 13.12.2014
Tatal meu, la 35 de ani, are niste gene excelente, fara grasime, cu masa musculara bine proportionata si forta pe masura.

Comparativ cu baietii din clasa mea, rezistenta si forta corporala sunt mult mai mari. Nici cu masa musculara nu stau prea rau. La 14 ani, la 1,63 am 55 kg. Din cauza genelor mamei, singura mea problema ar fi definirea.

Intrebarea mea este: tinand cont ca tatal meu nu depune cine stie ce efort, imi pot seta aspectul sau ca un minim pentru mine la maturitate?


#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Vei semana genetic mai mult cu unchii tai decat cu parintii . Genetica este importanta dar si mai important este modul de viata . Dupa 35 de ani , corpul nu mai secreta hormon de crestere decat in cantitati mici . Da-i tatalui tau zilnic pufuleti si chipsuri si tine-l la TV cateva ore ....cate doua beri dupa ...si peste 2 ani ai sa deschizi un topic despre ce sa faci sa nu ajungi obez ca el .
Daca tatal tau este o persoana activa si bine hranita , este normal sa aiba un aspect placut , globular . Poate a facut sport in tinerete , poate mai face. Cresterea ta se va termina dupa 19-20 ani. Pana atunci , fa miscare , fii activ , hraneste-te corect si dormi regulat.

Edited by JurasikMan, 05 March 2017 - 20:09.


#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostVegas123, on 05 martie 2017 - 19:50, said:

Intrebarea mea este: tinand cont ca tatal meu nu depune cine stie ce efort, imi pot seta aspectul sau ca un minim pentru mine la maturitate?

Nu depune cine stie ce efort, pentru ca are deja o masa musculara suficient de bine conturata ca sa-i consume tot surplusul de calorii din carbohidrati, care altfel s-ar depune pe abdomen.
Daca o sa reusesti sa faci la fel, ai sanse ridicate sa fii ca el.

PS: Masa musculara nu vine de la Duhul Sfant. Tine si de genetica, dar trebuie pus osul la munca.

Edited by rosix, 05 March 2017 - 20:53.


#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
CREIERUL, IQ-ul  cu cine se aseamana intre rude ?.... Definirea se poate observa .... dar mai greu, trebuie munca...

MUSCHIUL e de forma, ca sa atrage "piti", desi mai important ar fi BMW , de Bulgaria daca se poate.......

Edited by keta, 05 March 2017 - 21:34.


#5
Vegas123

Vegas123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 13.12.2014

View Postrosix, on 05 martie 2017 - 20:53, said:



Nu depune cine stie ce efort, pentru ca are deja o masa musculara suficient de bine conturata ca sa-i consume tot surplusul de calorii din carbohidrati, care altfel s-ar depune pe abdomen.
Daca o sa reusesti sa faci la fel, ai sanse ridicate sa fii ca el.

PS: Masa musculara nu vine de la Duhul Sfant. Tine si de genetica, dar trebuie pus osul la munca.
Ok, ultima parte e de înțeles. Dar ce-ai vrut sa spui in prima? "Factorul pentru care nu depune efort e că are o masa musculara ok.". Asta deprind din spusele tale.

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View PostVegas123, on 05 martie 2017 - 19:50, said:

imi pot seta aspectul sau ca un minim pentru mine la maturitate?
Da, umbla in BIOS.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate