Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pestele grecesc.

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
crevetul

crevetul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.12.2017
Va multumesc ptr pareri.
Intr-un fel  sau altul m-am gandit si eu la fel ca voi.
Dar de cativa ani tot vad bulgari  care an de an , atat pescuiesc cat si cumpara peste din grecia pe care il portioneaza si congeleaza in mini congelatoare portabile si plraca inapoi cu el in Bg.
De aici mi-a venit  ideea

Fiind virusat cu pescuiti marin mai ales ca  am mai so prins  ,iar crevetei ii place  ce prind , ,,boala,, a capatat putere , si e mai periculoasa decat covid19 .
Astfel incat este vorba de placere si nebunie.

#56
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postcrevetul, on 11 martie 2020 - 21:30, said:

... vad bulgari  care ... atat pescuiesc cat si cumpara peste din grecia pe care il portioneaza si congeleaza in mini congelatoare portabile si plraca inapoi cu el in Bg ...

Totuşi e o diferenţă, bulgaru' trece o graniţă, mai merge un pic şi a ajuns acasă, pe când tu treci două graniţe şi traversezi toată Bulgaria. Nu mai vorbim de timpul mai mare pe drum până în Românica.

Dar în fine, virusul e virus ...
Eu îţi urez succes.


Sănătate şi tcb !

#57
vladutz84

vladutz84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.04.2007
Am fost in perioada 23 august - 5 septembrie in concediu la Nea Iraklista langa Kavala. Datorita lipsei de turisti am gasit peste proaspat (captura) la mai toate restaurantele. Pretul pe kg este intre 45 si 70 de euro functie de tipul de peste si restaurant. Am mancat dorada, barbun (45 euro kg), pagru (red porgy- un fel de dorada rosiatica 60 euro kg), sardine (6 euro), scorpie de mare (50 euro kg), calamar (40 euro kg), caracatita (10 euro portia-probabil congelata) ,dar si ceva pesti locali pe care nu am reusit sa ii identific. Chelnerii stiau doar denumirea in greaca Posted Image . La un restaurant am primit scoici gratis. Dintre toti pestii cel mai mult mi-a placut scorpia de mare (am mai mancat si anii trecuti pe insula Korcula din Croatia),

Atasez un link cu poze pentru cei curiosi  https://photos.app.g...uYwq1yb4sDnbZG6

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate