Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

ATV facut acasa

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Sunt rare , daca nu inexistente sudurile la care pun adaos , am rabdare , si imi place sa incarc doar cu sudura . In alta ordine de idei , mai am vre-o cateva zile de mosmondit pe la atv , dupa care incep constructia unei freze pentru el . Vreau sa i depaseasca latimea cu 15-20 de cm pe parte . O sa va tin la curent si cu acest proiect , numai ca nu stiu unde sa postez despre freza . Aici , sau pe accesorii motosape .

#74
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Gladiatore ai gradina in Italia Sau unde vei folosi utilajul?

#75
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View PostXL700VA, on 23 martie 2017 - 19:57, said:

Gladiatore ai gradina in Italia Sau unde vei folosi utilajul?
Am si aici un pic , dar imi ajunge motosapa , Hyundai cu o viteza , pentru ce e aici . Atv-ul . impreuna cu tractorasul , vor fi transportate acasa in Romania , unde este mai mult pamant .

#76
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Si cum ai de gand sa le transporti? Intreb de curiozitate. Transportul de colete voluminoase nu e chiar ieftin.

#77
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016

View PostXL700VA, on 23 martie 2017 - 20:04, said:

Si cum ai de gand sa le transporti? Intreb de curiozitate. Transportul de colete voluminoase nu e chiar ieftin.
Am prieteni , care fac regulat curse . Chiar maine trebuie sa vina sa trimit o tura . Ceva maruntaie , si motosapa cu remorcuta .
Pentru tractor mi-au cerut unii 300 de euro , nu e piperat , problema e ca nu am acte pe el , fiind facut din bucati . Oricum , in ziua de azi , rezolvi totul cu bani .

#78
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Am reusit sa trimit tractorasul in Romania , totul a decurs bine , si nici nu mi-au luat pielea de pe mine baietii . Acum am timp sa ma ocup de ATV , o sa-i pun motorul de 5,5 cp , impreuna cu inversorul de sens , sper sa functioneze . Astazi am pus inversorul , maine daca pot , pun motorul , sii fac o proba , poate vine si un video .

#79
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Un video cu modificarea facuta . Am pus motorul de 5,5 cp la ATV . Din cauza ca nu am avut pinioane adegvate , am pus ce am avut . Merge incetisor , dar putere are de vanzare . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B9CKvBOBIP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#80
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salut . Am mai facut cate ceva pe la constructia initiata de mine . Mai lipsesc cateva table si frana - cand mai am timp rezolv - si o sa-l declar gata . Mentionez ca e facut tot la mana , fara strung , fara freze . Va fi aratos cand il voi vopsi , eu am facut pana acum asa cum mam priceput , interesul e ca merge , trage bine , nu are viteza mare , dar avand in vedere ca-l voi folosi in agricultura , viteza nu trebuie .

Attached Files



#81
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
Dupa prezentarea din videoclip  are in plus 2 cutii laterale din osb si capac la motor ........in rest  seamana cu o  o jucarie facuta  pentru copii !!
Dar la ce poate  fi folosit ?
Puntea din fata este rigida ...cu ceva suduri minime ...cu prezoane la roti lipsa ...(2-3 la roata)etc.etc

Edited by cristian68n, 18 September 2017 - 20:01.


#82
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Ei , daca-i face o tura cu el , sa-i simti puterea , nu ai mai intreba la ce poate fi folosit . Si da , la rotile din spate am doar cate 2 prezoane , in fata sunt complete . Si ca sa fiu sincer , mi-a cazut o roata din spate in timpul probelor , dar nu din prezoane . La cat de repede merge , po sa.i cada si 2 roti o data , nu patesti nimic . Cand il voi folosi in Romania , o sa pun video cu ce poate face , aici nu am nimic sa-i dau de lucru . Doar plimbari in padure , nu a ramas nicaieri impotmolit .

#83
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salutare ! Am reusit sa aduc si proiectul ATV-ului aproape de sfarsit .
Iam dat un grund inainte de vopsirea finala . Cam asa arata , cum vedeti in poze . O sa mai postez poze cu el gata vopsit .

Attached Files



#84
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Măi omule da mai stai si tu ,mai uităte la tv ,mai stai de vb cu sotia,mai citeste o carte...ori ai splina scoasă ??:)

#85
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
@sile , fac din toate astea , si in timpul ramas , mai bricolez ce se vede .
Serios vorbind , mai am 3 luni si vin acasa , de tot , dupa 15 ani de strainatate , nu mai stiu cu ce sa-mi ocup timpul sa treaca mai repede .

#86
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Gladiatore , jos palaria !

#87
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Multumesc mult !

#88
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Si inca 2 foto , dupa ce am pus si farurile . O sa le dau iar jos , cand il vopsesc , dar le-am pus sa nu le pierd in toata debandada asta de e aici . :D

Attached Files



#89
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012
Fa-i, bre, si lu' Cipri unul, ca sunteti vecini...sa alerge cateaua aia grasa!!!

#90
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Salutare ! Declar proiectul la ATV aproape terminat . Mai urmeaza ceva retusari estetice . Pun ceva poze cu care va las sa va delectati .
Intr-o poza , se vede si boss-ul cu nelipsita-i bere in mana .

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate