Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Patima pariurilor - AJUTOR !

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Pai bineinteles ca o sa-l lase

ca femeile dau bir cu fugitii la greu

o sa se gandeasca "vai dar cum o sa intemeiem noi o familie, cum o sa ne cumparam casa cu datoriile astea?"

dupa care o sa-i zica plangand la ma-sa si la sora-sa si la vara-sa si toate o sa o indemne sa il lase...

#20
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

View Postbaliosss, on 03 martie 2017 - 19:24, said:

Daca tu crezi ca ea l-ar putea ajuta, spune-i.
Daca crezi ca o sa il lase, n-o face. Sa nu ajunga frate-tau la ganduri negre.

Daca il las asa, cu siguranta o sa se distruga in cel mai scurt timp singur ...Oricum va afla in urmatorul timp.Lucrurile astea nu pot fi ascunse la nesfarsit...

Edited by denny34, 03 March 2017 - 19:27.


#21
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,446
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdenny34, on 03 martie 2017 - 19:17, said:



Crezi ca ar trebui sa ii povestesc situatia si prietenei lui?

In principiu, nu acum.

Trebuie foarte calculata situatia cu prietena-sa. Ca daca aia il lasa... :priest: Problema e ca exista o mare posibilitate sa afle dupa singura, daca zici ca se casatoresc.

In primul rand trebuie gasita o solutie pentru achitarea tuturor datoriilor. Fara asta nu se va opri niciodata, pentru ca asa merg pariurile...din datorii in altele. Faci unele noi ca sa le achiti pe alea vechi intre 2 bilete.

Insa suma este mare, nu prea pot sa-mi dau seama cum ar putea fia coperita datoria fara a face o alta datorie...

Dupa, deconectat. Trimis undeva 2-3-6 luni (alegeti o tara din Asia cu vreme buna) si lasat acolo pana n-o sa mai simta nevoia.

#22
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Ce munceste?

PS: Atentie, vorbesti cu un fost jucator. :)

#23
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostDamascus77, on 03 martie 2017 - 19:09, said:

faci un credit sa achitati datoriile pe care le are, macar o parte si trebuie sa nu mai parieze.

mie nu mi se pare un sfat bun.
este fratele lui, este adevarat. dar nu trebuie sa isi distruga si el viata. :uhuhno:

sa il ajute in masura in care este omeneste posibil, dar sa nu ia asupra lui problema altuia.
cred ca sunt amandoi adulti si trebuie sa isi traiasca viata asa cum si-au asternut.

#24
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

View Postbaliosss, on 03 martie 2017 - 19:30, said:

Ce munceste?

PS: Atentie, vorbesti cu un fost jucator. Posted Image

Contabil

#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tu crezi ca prietena e proasta si nu s-a prins deja? S-ar putea sa il fi parasit deja dar sa nu stii tu.
Faptul ca dupa ce vine de la serviciu tot ce face e sa stea pe laptop, nu iti da de gandit ca nu (prea) mai are nici o prietena?

#26
denny34

denny34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 23.04.2016

View PostFriskey, on 03 martie 2017 - 19:39, said:

Tu crezi ca prietena e proasta si nu s-a prins deja? S-ar putea sa il fi parasit deja dar sa nu stii tu.
Faptul ca dupa ce vine de la serviciu tot ce face e sa stea pe laptop, nu iti da de gandit ca nu (prea) mai are nici o prietena?

Asta cu laptop-ul o facea cat nu era ea acolo.Chiar am vorbit cu ea acum cateva zile ,deci nu are cum sa se fi despartit.

#27
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postdenny34, on 03 martie 2017 - 19:38, said:

Contabil
Mda, cam greu cu schimbatul locului de munca.

Totusi, daca e contabil se presupune ca e foarte bun la matematica. Explica-i ca pariurile sunt - (minus) EV.
Ca nu are rost sa joci ceva la care oricum o sa pierzi pe termen lung. Si ca daca pariaza o suma imensa pe o cota de 2, cel mai probabil e sa se duca si mai broke.

Nu e un capat de lume, nu e nici primul si nici ultimul care trece prin asta. Important e sa isi gaseasca alta ocupatie prin care sa isi omoare timpul ala liber pe care il are.
Ideal ar fi un al doilea job, ca freelancer. Asa mai face si bani sa isi achite din datorii.

Edited by baliosss, 03 March 2017 - 19:52.


#28
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Eu am renuntat la pariuri cand nu mai puteam sa ma uit la meciurile de la televizor. Era criminal sa astepti un rezultat si sa te uiti la meci. Am iesit pe plus cu 30 Ron dar asta pentru ca am primit bonus 200 Ron de la casa de pariuri. Cred ca un psiholog ar putea ajuta in situatia data.

#29
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Incearca sa-l faci sa accepte o consiliere pshihologica ! Nu-l mai crede pe cuvint si chiar daca deranjeaza supravegheaza-l indeaproape o perioada , fa-l sa-si ocupe timpul cu alte ocupatii. Au fost multi care cazusera in patima asta si cu multa vointa si ajutorul celor apropiati au reusit sa scape ! Dar au fost si altii care n-au mai putut sa se opreasca si au ajuns la suicid !

#30
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Cu totii am pierdut, la un moment dat, bani la pariuri sportive...  Psihologia omului care pierde este urmatoarea: el crede despre el ca e un smecher, iar rezultatele la pariuri arata, clar, un looser... Si atunci omul se ambitioneaza si pariaza iar si iar, pentru a se scoate... pentru a-si reface imaginea de sine. Si atunci datoria creste.  E greu sa scoti un parior inrait din patima pariurilor, fara ajutor psihologic complex - in tarile civilizate exista psihologi specializati in probleme de gambling.

Partea cea mai proasta si mai sinistra este ca viata normala pentru un parior e anosta, banala si lipsita de provocari -  e viata fraierilor care merg zi de zi la serviciu, pe bani putini si care fac asta toata viata.
Daca ar fi altfel, poate multi pariori ar incerca sa parieze pe ceva concret in viata, sa-si deschida un business.. ceva palpabil.

#31
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
O sa ramana pe drumuri, astia ii vor lua casa.


Edited by PantherOne, 03 March 2017 - 20:02.


#32
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View PostDamascus77, on 03 martie 2017 - 19:25, said:

Pai bineinteles ca o sa-l lase

ca femeile dau bir cu fugitii la greu

o sa se gandeasca "vai dar cum o sa intemeiem noi o familie, cum o sa ne cumparam casa cu datoriile astea?"

dupa care o sa-i zica plangand la ma-sa si la sora-sa si la vara-sa si toate o sa o indemne sa il lase...

pai si nu ar fi normal sa-l lase?
eu ca femeie mi-as imagina cum ar fi sa fac un copil cu un dependent de jocuri de noroc, si iresponsabilul sa-i sparga pana si pusculita copilului ca sa-i joace banii la jocuri.
Sau sa-i joace banii pentru botez, banii pentru scutece, banii pentru orice. Sa ajunga sa sufere lipsuri ala micu' si nevinovat din cauza tampeniilor lu' tac-su', valeu, m-ar apuca 10000 de draci Posted Image

#33
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
,,...Mi-a luat cateva minute sa ma prind cum sta treaba cu banii castigati si pierduti de acolo: puteai sa clasifici paginile cu bilete castigate si cele pierdute.Spre groaza mea am descoperit vreo 200 de pagini cu bilete pierdute si vreo 30 cu cele castigate(pe o pagina erau cam vreo 10-12 pariuri...''

Nu te supara ca ne-am permis...poate sunt date tehnice ...in istoric se inregistreaza,raman date la fiecare pariu plasat... si daca nu este un pariu cu meciuri de fotbal/pariu sportiv  sau un pariu la tragerile loto si este unul la jocurile care sunt in oferta se inregistreaza ...daca joci spre exemplu unul din jocurile acelea cu fructe se inregistreaza fiecare apasare/pariu ( 75 de bani sau un leu pe cat e miza...) si 12 pariuri pe o pagina daca joci 50 lei se aduna cateva zeci de pagini asadar 200 pagini ...se poate seta in cont care sunt sumele care se pot juca - limite.Daca este cont si se joaca online nu trebuie uitat de impozit !!! Pariurile sportive sunt pariuri sportive etc. fiecare cu experientele sale in schimb jocurile sunt o  tentatie teribila.Este foarte greu si trebuie ajutat.Cum ? cand ? cine ? este foarte greu ...

#34
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
pai daca e contabil si are creier e foarte usor sa ii explici si sa si inteleaga
atat bagat
atat scos
atat pe minus
in atat timp
apoi ii dai exemple cu ce ar fi putea face cu acel timp pierdut

#35
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
MATERIA PRIMA cea mai profitabila si din care se scot cei mai multi bani este : PROSTIA OMENEASCA !

#36
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
dacă el nu vrea, nu se va lăsa
dacă reuşeşti să-l faci să înţeleagă întrebarea
'bă da' cît de bou să fiu să muncesc pentru aparate?'
se va lăsa
aşa am făcut cu tutunul... şi la mine a mers

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate