Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

cum poti face bani cu Aliexpress?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu faci bani cu aliexpress, ci cu alibaba sau cu site-urile care vand la voum, nu la bucata
Si nici asa nu as fi tocmai sigur, daca vrei sa lucrezi legal cu fatcura, tva, taxe vamale, impozite, certificate de conformitate, marcaje CE, manuale de utilizare in lb romana samd.

Edited by gumball3000, 03 March 2017 - 20:43.


#20
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

 born2lose, on 03 martie 2017 - 18:18, said:

cauta o lopata. vine primavara, scoti lejer 100 de lei pe zi la sapa.


da' o sa aiba ceva de munca daca sapa cu lopata aia.
nu cred ca merita efortul!

#21
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
bre, nu faci bani cu aliexpres, faci bani daca ai relatii si sti cum sta treaba cu comertul, daca te duci in china si negociezi cu chinezii si ei iti trimit containerele pe vapor la Constanta..si tu ai relatii si te scoti ieftin cu taxele aici la noi..asa sta treaba, daca-ti comanzi ceva peste $20 dolari de pe alliexpres te asteapta astia cu registrul de taxe si impozite la posta vamala.

Edited by meanman, 03 March 2017 - 21:51.


#22
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Afiliere.  Le intermediezi vanzarile si iti iei comisionul.

#23
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014
Ca sa intermediezi trebuie sa ai ceva de pus la bataie, daca nu bani un know-how foarte serios, relatii in china si in vama,  e greu de intrat de la 0.

#24
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014
Ce stii face bine?   ideal e sa gasesti produse carora poti sa le dai o valoare adaugata prin munca ta. Stiu pe cineva cara cumpara pantografe cnc de hobby pentru lemn si plastic, evident cand ajung asemenea produse mai ales daca-s eftine iti pui mainile in cap, el fiind din sector transforma in 3,4 zile de munca chinezaria in ceva interesant/serios si apoi le vindea pe ebay sau forumuri din sector in toata Europa.  Imi aduc aminte ca muncind acasa in garaj si evident la negru avea un venit mult peste ce putea castiga ca si tanar inginer.

Sper ca ai prins ideea.

#25
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
am prins-o, dar nu e de mine.

#26
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
Poti face bani cu Aliexpress daca sti cum sa vinzi sau daca te asociezi cu cineva care chiar stie sa vanda

#27
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
eu aduc     electronice  si  bijuterii de  pe    ali si  ebay  ,  ca  sa ai  profit    trebuie  sa  ai  rabdare  si  sa faci  pretul  dupa mersul  pietei bineinteles  nu  pe - .  si neaparat    sa vinzi  exact  ce spui  ca vinzi in anunt    , nu    clone  sau  bijuterii   la care  scrii ca sunt  argint  si ele  sunt   tinichea  defapt .

#28
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 ei8ht, on 04 martie 2017 - 19:01, said:

am prins-o, dar nu e de mine.

Deci practic tie iti ramane numai smekereala ca nu te pricepi la nimic dar vrei sa faci bani.

#29
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
adiq nu mi merita sa imi blochez 2000 co co in asa ceva, ca nici dracul nu stie cand ii scoti la loc, d-apai sa mai faci si profit.

hai, pa. over and out.

#30
cospinoky

cospinoky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.12.2017
Deci nu e viabil resell-ul de pe Alliexpres ?Posted Image

#31
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

 cospinoky, on 28 decembrie 2017 - 09:00, said:

Deci nu e viabil resell-ul de pe Alliexpres ?Posted Image

Daca ai fi tu singurul care are internet in Romania atunci ar fi.Altfel de ca sa-ti dau eu vreo 12% in plus la pret sa faci tu pl mare cand tot asa as putea comanda ca si tine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate