Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Upgrade PC

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 07.07.2008
Da, dar intrebarea este daca mai ajungi sa te incadrezi in buget.....sa vedem ce alege user-ul....

#20
Blom

Blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2009
revin cu info despre sursa: Antec VP550P de 550w deci as zice ca nu sunt probleme nici aici

mai am o nelamurire, placutele mele de RAM fiind CL9 in dual channel vor fi compatibile cu o placuta CL11? nu am idee exact cu ce se mananca latenta asta

referitor la propunerile voastre, pare tentant acel GTX 1060 daca il prind la pretul de 950 lei, cu 8GB ram la 200 lei si as alege acest monitor (ce ziceti? merita?), astfel incadrandu-ma in buget.

https://www.pcgarage...inch-1ms-black/


referitor la SSD/HDD momentan ce am mi se pare suficient pt ce folosesc eu.

intreba cineva ce jocuri vreau sa rulez. cum am spus nu vreau ca ultima generatie de jocuri sa ruleze la very high, sunt multumit atat timp cat le pot juca decent (adica fara sa se miste in poze cu optiunile la medium). Consider ca mi-as indeplini capriciile cu aceste 3 produse.

Va multumesc pt raspunsuri tuturor Posted Image

#21
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostBlom, on 03 martie 2017 - 16:52, said:

si as alege acest monitor (ce ziceti? merita?), astfel incadrandu-ma in buget.

https://www.pcgarage...inch-1ms-black/
Nu, nu merita. Este cel mult mediocru. Nu te uita ca este catalogat ca fiind pentru jocuri, este doar un artificiu de marketing (mai ales in banii astia).

Uite un BenQ cu panou AMVA+, care are culori si unghiuri de viz. cu destul peste Asus-ul gasit.

#22
Blom

Blom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2009

View Postjegmihai, on 03 martie 2017 - 17:02, said:

Nu, nu merita. Este cel mult mediocru. Nu te uita ca este catalogat ca fiind pentru jocuri, este doar un artificiu de marketing (mai ales in banii astia).

Uite un BenQ cu panou AMVA+, care are culori si unghiuri de viz. cu destul peste Asus-ul gasit.

Inteleg, mersi Posted Image

#23
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Problema principala la tine este reprezentata de procesor, care nu este cel mai stralucit din seria lui. Partea si mai proasta este ca nici platforma nu te ajuta, nu prea ai la ce sa faci un upgrade simtitor.

Orice placa video ai pune (1050 Ti/RX 470/1060 3GB) va fi ingenuncheata de procesor, destul de mult as zice.

Referitor la RAM, se prea poate sa apara incompatibilitati cu o alta placuta, Hyperx-ul tau are si voltaj de 1,65 (neindicat).

Prima mea propunere ar fi sa schimbi platforma, care nu ar fi cea mai inspirata decizie in acest moment. AMD urmeaza sa lanseze Ryzen 5 in Aprilie-Mai, se asteapta ca Ryzen-urile din seria respectiva sa fie la nivelul i5-urilor Kaby, dar cu un pret mai mic.
A doua propunere vine in cazul in care doresti performante imediate : http://www.pcgarage....shlist/2499654/ . RX 470 + monitor LG cu panou IPS care suporta FreeSync.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate