Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Cazare munte cu copil

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostLex404, on 03 martie 2017 - 11:50, said:

Oricum, fii sigur ca vii cu frigiderul plin daca zbori cu un copil. Asta este Posted Image Am prins pe zbor de 10 ore 2 copii aproape. Cand se oprea unul din plans incepea celalalt.
Depinde si de copil. Si de zbor. Eu am noroc ca fii-mea n-are probleme cu zborul da' stiu copii care urla constant macar la decolare si aterizare. Si de multe ori si in timpul. Posted Image
Si da, tot cu copilul luna trecuta.


Edit: in schimb fii-mea nu e mare fan masina (desi in ultimul timp e mai ok, i-a crescut thresholdul de pe la 45 min la 2 ore, 2 ore si ceva), asa ca eu prefer sa zbor decat sa merg distante mari cu masina Posted Image.

Edited by Dev, 03 March 2017 - 12:12.


#20
mihura

mihura

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 07.10.2006
@JurasikMan, imi pare rau ca atat ai inteles. Nu vreau piureuri la restaurant pt copil si nici sa uit de el.
Te rog sa-mi arati si mie un copil care sta si se joaca singur cateva ore.
Nu stiu cum ai ajuns tu la concluziile alea din ce am intrebat eu dar, ma rog, fiecare cum stie.

View Postmyshyk, on 03 martie 2017 - 12:14, said:

Si totusi, cum poti caza un "munte cu copil"? De ce spatiu de cazare dispui? Da`muntele cate e de mare? Iar daca mai are si copii.....Posted Image
Cu o carte de gramatica, ai incercat?Posted Image
Daca iau puncte, macar nu le dati cu pumnu`!Posted Image
Ai dreptate, nu e cel mai reusit titlu, dar am vrut sa fiu clara si la obiect.
E doar o explicatie, nu e o scuza.
Multumesc pentru sesizare.

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
ce sa faca un copil de 10 luni cu un loc de joaca? la 10 luni nici sa merga nu stie in 99% din cazuri

#22
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
O cazare ca asta e buna pentru mers cu un copil. http://www.turistinf...edi-c94337.html
Dormitor, living si bucatarie ale tale. Am fost in iarna cu copil de 1 an si 4 luni si a fost ok.
Numai ca nu prea ai ce face prin zona.

#23
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006

View Postjericho, on 03 martie 2017 - 13:22, said:

ce sa faca un copil de 10 luni cu un loc de joaca? la 10 luni nici sa merga nu stie in 99% din cazuri
Se uita la alti copii, invata, respira, zambeste, observa, socializeaza, asta face la locul de joaca.
Copilul nu trebuie tinut acasa in bula. Chiar daca nu va avea amintiri de cand e bebelus, il ajuti sa se dezvolte psihic, sa se adapteze la situatii noi, sa devina OM. De aia il iei cu tine in concediu. Nu ca sa te relaxezi ca parinte. Daca apuci sa te si relaxezi e minunat.
Noi am fost doar la mare, in fiecare vara, de 3-4 ori. Vreau sa incepem si cu muntele.

View Postbaducu, on 03 martie 2017 - 13:43, said:

O cazare ca asta e buna pentru mers cu un copil. http://www.turistinf...edi-c94337.html
Dormitor, living si bucatarie ale tale. Am fost in iarna cu copil de 1 an si 4 luni si a fost ok.
Numai ca nu prea ai ce face prin zona.
Pare foarte ok, insa cam departe de Bucuresti.

Ma mai uitam mai demult si la pensiuni in zona Cazanelor Dunarii. Sunt multe cu piscina, foisor, tururi cu barca pe dunare, etc.

#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostLex404, on 03 martie 2017 - 12:00, said:

Acum cativa ani am prins o mamica singura cu un infant 2 randuri mai in fata. O urlat 4 ore in continuu deja nu mai rezistam. M-am dus si i-am zis politicos "Please, can you turn off your children?" Posted Image

Ii obositor sa zbori, dapai sa zbori cu un infant... desi am vazut si unii setati pe Off Posted Image Ciko Ciko somn usor, un ceiut de valeriana Posted Image

off-topic:

copilasii aceia au un motiv pentru care plang. pot fi stresati de schimbarea mediului, de schimbarea rutinei zilnice, de atatia necunoscuti perindati prin fata ochilor, de lumini si zgomote (din aeroport ,din avion).
altii pot fi bolnaviori, obositi pentru ca nu au dormit suficient/s-au trezit devreme, sau pur si simplu ii dor urechile in timpul zborului. bebelusii si copii mici nu stiu sa caste pentru a-si desfunda urechile, si cu cat plang mai mult, cu atat au secretii mai multe in nas/gat, parte dintre ele se duc si spre urechi, accentuandu-le durerile.
pana si eu ca adult am experimentat urechi infundate pe tot parcursul unui zbor. desi mestecam guma si cascam intr-una pentru a-mi desfunda urechile, in cateva minute mi se infundau la loc. probabil ca m-ar fi durut urechile ca naiba daca aveam otita, de exemplu.
si mi-ar fi venit si mie sa plang de oboseala, trezita fiind cu noaptea in cap, sa am timp sa ajung din ploiesti la aeroport, sa fiu acolo cu doua ore inainte de zborul programat la ora 6:30.

majoritatea mamelor normale la cap incearca sa faca tot ce pot si stiu pentru a-si linisti copilul care plange. ca sunt si unele duse cu pluta, carora nu le pasa prea tare de copil sau de deranjul celorlalti calatori, e alta discutie.
insa uneori, orice ai face, e dificil sau imposibil sa linistesti un bebe/copil mic, care plange, ceva il deranjeaza, nu plange el degeaba sau pentru a-i enerva pe ceilalti calatori din avion.

stiu, plansul interminabil al unui copil poate fi extrem de enervant, mai ales daca nu ai inca un copil sau cel care plange nu e al tau. si mai si tine cu orele, cum ti s-a intamplat tie.
am trecut si eu prin asta, de doua ori, insa am rabdat stiind ca zborul e scurt si vazand ca mamicile respective doar ca nu stateau in cap in incercarea de a-si linisti copilul. l-au luat in brate, l-au plimbat prin avion pe culoarul dintre scaune, au venit si insotitorii de bord sa se maimutareasca pe langa copil, doar-doar se opreste din plans. nimic n-a functionat.
asadar, daca observi ca mama aceea incearca tot posibilul pentru a-si linisti copilul si nu reuseste, incearca sa fii putin mai intelegator.
data viitoare cand/daca se mai repeta situatia, incearca sa folosesti dopurile pentru urechi (vorbesc serios), atenueaza mare parte din zgomot. e un compromis acceptabil, cred eu, mai ales daca stii ca te asteapta ore intregi de zbor.

#25
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005

View Postuhu10uhu, on 03 martie 2017 - 13:52, said:

Se uita la alti copii, invata, respira, zambeste, observa, socializeaza, asta face la locul de joaca.


pai atunci sa mai adaugam o conditie la postul initial, si anume sa fie si alte familii cu copii acolo, eventual sa aiba program de joaca in timp ce nu are al tau program de somn

#26
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postuhu10uhu, on 03 martie 2017 - 13:52, said:



Ma mai uitam mai demult si la pensiuni in zona Cazanelor Dunarii. Sunt multe cu piscina, foisor, tururi cu barca pe dunare, etc.

Aici am stat vara trecuta, in Dubova. la Cazane. Se poate sta fie la casute fie in cladirea principala. Noi am ales casuta pentru ca am vrut sa fim putin mai retrasi in ideea ca poate in vila mai asculta cineva muzica noaptea sau vorbeste cineva mai tare. Dar nu au fost probleme. Oameni civilizati, liniste si o priveliste de vis, pensiunea fiind asezata chiar in mijlocul golfului.

http://www.turistinf...ana-c96956.html

#27
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
M-am plictisit de sters.  Incep sa punctez "glumetii".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate