Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Vreau sa cumpar body kit din CHINA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
andrrea15

andrrea15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2016
Va salut.

Vreau sa imi cumpar un body kit pentru masina din china. Pachetul costa $1212. Firma din China mi-a zis ca ma costa $220 transportul in portul din Constanta.

-Aveti idea cat va mai trebuie sa platesc taxe vamale si alte prosti?
-De unde ridic eu coletul?Merg in port?
-Care sunt sansele sa iau teapa? (cumpar de pe alibaba)

Orice sfat e binevenit.

Edited by andrrea15, 03 March 2017 - 09:01.


#2
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
ce este body kit?
pune poza.

#3
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
https://en.m.wikiped...g/wiki/Body_kit

#4
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
1. nu este aria buna - la auto trebuia postat . Arie postare dedicata https://forum.softpe...91-info-corner/
2. ce masina ai, poate gasim pe la noi una alta mai ales daca este fibra de sticla , daca vrei fibra de carbon...e alceva
3 coletul de la vama, dupa ce-l vamuieste- din acest motiv am spus ca poate gasim la noi
4. teapa nu iei , important e sa se potriveasca ce cumperi , sa vezi ce frumos e la detalii cand bagi freza si biaxul , mai platesti inca o vama pe manopera.
A , sa nu uitam , dupa un tuning 90% necesita revopsire ce costa, daca doresti calitate , in jur de 100Eu/element .

"ce este body kit?"
Tuning - schimbare design prin aplicare spoilere, praguri, eleron s.a. - arata bine dar nu ajuta la nimic ca apa sfiintita, mai bine tragi un cip tuning la motor si te simti altfel , dar fetele prefera designul...daca ne uitam si vedem "din china" cred ca realizezi ce inseamna un spoiler ce intalneste o bordura la parcare , milioane de bucatele se face pentru ca soferul in interior are muzica la maxim , inca 2 prietene ce vorbesc , hihi si haha iar cand opreste motorul si coboara isi pun mana la inima "vai, ce s-a intamplat "
Am vrut sa pun kit Valeo original pe masina si un prieten , pilot de raly de coasta mi-a spus " de la 180km/h conteaza " ...si m-am lasat pagubas , masina doar remorcata de un avion atinge acea viteza, de siguranta nu mai vorbesc....


@andrrea15 reia postarea pe aria indicata sa putem discuta , aici moderatorul o va sterge !

Edited by xilo, 03 March 2017 - 09:39.


#5
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,029
  • Înscris: 09.08.2005

View Postandrrea15, on 03 martie 2017 - 09:00, said:

-Aveti idea cat va mai trebuie sa platesc taxe vamale si alte prosti?
Plătești TVA 19% la total (cost obiect plus transport). Taxe vamale conform catalogului.

View Postandrrea15, on 03 martie 2017 - 09:00, said:

-De unde ridic eu coletul?Merg in port?
Da. la vama din port.

View Postandrrea15, on 03 martie 2017 - 09:00, said:

-Care sunt sansele sa iau teapa? (cumpar de pe alibaba)
Nu cred că-ți poate spune cineva care sînt șansele dar fii sigur că există posibilitatea. Știu o persoană care a comandat obiecte de 250 USD care n-au ajuns niciodată. La 1.200 tentația e mai mare iar tu nu prea ai ce face dacă se întîmplă.

#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
in Vama:
(Pret kit caroserie + Transport) x 5% x 19%

Comisionar vamal:
60-100 euro

Ceva manipulari in port, in functie de conditile de livrare.

#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
dc tocmai din china ? pt 1500 poate gasesti la noi care ti-ar face ceva unic... ce masina ai ?

#8
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 05.09.2005
Depinde de unde cumpara. Daca poate plati prin paypal...

#9
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"Depinde de unde cumpara. Daca poate plati prin paypal..."
Nu este vorba de cumparat ci de montaj ! ca la dinti, depinde de tehnician...ca te afli cu niste dopuri de pluta in gura de nu mai pronunti veci diacriticile Posted Image
Alt coleg/a care arunca plasa si "fraierii" pina in ea ...

Edited by xilo, 03 March 2017 - 12:15.


#10
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
sincer, eu nu ti-as recomanda sa te complici. Poate sa dureze luni de zile pana iti vine, daca iti vine, daca e ceea ce ai comandat, daca se potriveste, taxe vamale + tva si altele. variante mai simple nu exista?

#11
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
La 1200 cost produs + 200 transport + vreo 340 taxe vamale și tva + 60 comisionar vamal = 1800. Dacă îl găsești în tara cu 2000 nu merita de nici o culoare.

#12
andrrea15

andrrea15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2016
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Pana la urma am gasit in Germany ceva frumos si original. O sa il cumpar pe asta desi e aproape dublu, macar am calitate, ceva frumos , nu risc nimic , nu astept mult si nu mai imi bat capul cu nimic.  O zi frumoasa va doresc

#13
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
arata-ne si noua sa vedem cum arata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate