Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Loganu' lu Kokoshmare 0.9 TCE

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
871 replies to this topic

#271
adimanolo

adimanolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.04.2008
Și in Afumați la fel arată mașinile după ploaia de ieri

#272
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stati linistiti ca asa arata in toata tara!

#273
dan_mesterel

dan_mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 06.02.2008
Așa este. Ploi acide in care sunt dizolvate particule emise de industrie

#274
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007

View PostDannyMC, on 15 mai 2017 - 11:44, said:

O fi fost iar vreun front atmosferic saharian, ;)
Exacta aia este. Si masinile mele au pe ele "pudra roz" /mochacino.

Plamanii au o oare capacitate de a elimina mizeria prin mucusul ala ce vine in gat si da senzatia de raguseala.

Edited by tfmercedez, 15 May 2017 - 18:57.


#275
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Azi mi-au venit numerele definitive. Se pare ca nu a trebuit sa platesc amenda ce ai platit-o si tu ca nu am inscris/declarat masina in 30 de zile.

Exista totusi sansa sa imi apara undeva? Eu ma gandesc ca daca aveam amenda nu mi-ar fi dat numerele...  Cei la firma de inmatriculari(ca am facut cu intermediar) mi-au zis ca nu a fost nimic, si mi-au inscris-o la finante.



#276
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Ar trebui sa iti apara pe ghiseul.ro in caz ca ti-au dat.

Edited by Kokoshmare, 16 May 2017 - 07:20.


#277
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
O sa verific, ca nu vreau sa ma trezesc cu cine stie ce penalizari. Mersi de informatii.

#278
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
mie nu mi-au dat nu stiu ce stampila de la taxe si impozite pana n-am platit amenda pe loc la casieria lor si le-am adus dovada (chitanta) ca am platit-o.... asa ca nu cred ca ti-au dat-o.. poate e numai la bucuresti asa, sau poate m-au vazut pe mine mai cu ciunga in par...

#279
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007

View Postniqn102, on 17 mai 2017 - 09:03, said:

mie nu mi-au dat nu stiu ce stampila de la taxe si impozite pana n-am platit amenda pe loc la casieria lor si le-am adus dovada (chitanta) ca am platit-o.... asa ca nu cred ca ti-au dat-o.. poate e numai la bucuresti asa, sau poate m-au vazut pe mine mai cu ciunga in par...
Probabil ai avut o amenda anterioara la dosarul tau fiscal. Noi vorbeam de amenda pentru nedeclararea in timp la fisc a masinii si care poate fi achitata ulterior. Daca in anul urmator vrei sa inmatriculezi alta masina, va trebui sa o platesti pe asta.

#280
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
pai si eu tot de aia vorbeam. nu am avut nicio alta amenda. mi-a luat frumos actele, a bagat in calculator toate cele si dupa aia m-a luat ca cica "nu pot sa nu va dau amenda, nu ma lasa sistemul, asa imi apare in sistem". Nu mi-a dat optiunea sa o achit ulterior, mi-a zis "acolo e casieria, platiti, veniti inapoi cu chitanta, si va pun stampila".

#281
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Si s-a facut 22 mai ziua programarii facuta online.
Am ajuns cu o ora inainte pregatit cu toate actele si cate doua seturi de copii ca de, birocratia romaneasca. Ca de obicei cozi la inmatriculari, permise si pasapoarte. Am efectuat o recunoastere strategica identificand mai in fundul culoarului ghiseul "programari online inmatricculari/transscrieri". Nenicii de acolo ies la interval doar daca au programare. Mai dau o tura, ii vad acolo. Ma duc buna ziua , ma programare, am venit un pic mai repede. Nu e nimic, poftiti. Am dat actele, am platit cash numerele si talonul, nu am zarit la ei vreun POS. Poimaine ma duc sa le iau.

#282
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,213
  • Înscris: 04.11.2016
Pentru ca tot s-a adus vorba aici de amenda primita pentru neinscrierea masinii la fisc in cele 30 de zile. Astazi am fost la primarie pentru al doilea certificat de atestare fiscala (cel necesar la politie pentru radierea masinii vechi). Functionara de la ghiseu m-a pus sa fac tot acum si declaratia  pentru scoaterea din evidenta a masinii (desi eu aveam de gand sa o fac cand as fi declarat masina noua) si mi-a adus aminte sa nu intarzii mai mult de 30 de zile de la data cumpararii ca voi lua amenda. Lucrul acesta mi-a produs o impresie pozitiva pentru ca nimic n-ar fi obligat-o la aceasta atentionare. Din pacate exista si o latura negativa, certificatul il voi ridica peste o saptamana. Primul certificat, luat cu nici doua saptamani in urma, mi-a fost eliberat in cinci minute. Bazandu-ma pe aceasta, m-am programat on-line peste doua zile la politie pentru radiere, asta inainte de a ma duce la primarie si acum ciu-ciu pentru ca o noua programare nu mai pot face. Banuiesc ca trebuie sa astept ziua de joi pentru a incerca din nou.
Scuze pentru intruziunea din jurnalul initiatorului.

#283
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
In seara asta ma duc sa imi monteze si aparatorile de noroipentru fata.
Am completat lichidul de racire ca sa ajunga la nivelul optim

Dupa ce in prima luna pusesem numai benzina de la OMV, acu pun doar Petrom 95. In afara de pret nu se simte vreo diferenta

#284
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Nu se simte ca nu conduci in acele conditii sa se simta... o benzina mai buna se simte mai ales la incarcare si turatii, urcarea unei rampe mai lungi etc... Intotdeauna cei care conduc linistiti afirma cu tarie ca nu simt nimic in plus( e drept ca tot ei sunt care cred ca daca dau cu 3-5 bani/litru in plus la un combustibil mai bun, imediat se face racheta masina lor ) Eu de exemplu la al meu TDi mult mai puternic simt diferentele chiar si intre combustibilii de top din gama diesel... Si inainte am avut TSI si da simteam diferentele si acolo... Dar tot eu afirm ca daca ai un stil de condus mai linistit si mai mult in mediu urban, nu merita sa iti cumperi din ala scump daca ai o sursa sigura de unde stii ca nu bagi posirca in motor. Numai bine si scuze de offtopic :)

#285
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,526
  • Înscris: 15.06.2007

View Postandrew1980, on 23 mai 2017 - 10:04, said:

Nu se simte ca nu conduci in acele conditii sa se simta... o benzina mai buna se simte mai ales la incarcare si turatii, urcarea unei rampe mai lungi etc... Intotdeauna cei care conduc linistiti afirma cu tarie ca nu simt nimic in plus( e drept ca tot ei sunt care cred ca daca dau cu 3-5 bani/litru in plus la un combustibil mai bun, imediat se face racheta masina lor ) Eu de exemplu la al meu TDi mult mai puternic simt diferentele chiar si intre combustibilii de top din gama diesel... Si inainte am avut TSI si da simteam diferentele si acolo... Dar tot eu afirm ca daca ai un stil de condus mai linistit si mai mult in mediu urban, nu merita sa iti cumperi din ala scump daca ai o sursa sigura de unde stii ca nu bagi posirca in motor. Numai bine si scuze de offtopic :)
Daca zici ca simti diferenta intre sortinentele de top din gama diesel, poate ne zici care ti se pare tie cel mai bun sortiment. (Mie imi convine evo diesel de la mol).

#286
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,077
  • Înscris: 20.12.2007
Ies cam bosumflat de la service
S-au strans toti mecanicii sa vada cum s-ar pune aparatorile (bavete) de noroi si concluzia este ca astea sunt pentru prima serie de Logan. Carenajul de protectie de la Loganul 2 are o forma diferita si nu sunt inca iesite bavete specifice. Au fost montate dar se vede ca nu cad perfect . Mdea, le tin pe astea pana cand apar ceva care sa cada perfect

#287
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Baga poze sa vedem si noi .

#288
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
tin sa te contrazic, eu mi-am pus pe loganul meu. mi le-au pus baietii de la cobalcescu, fiind cele originale, nu luate din targ.

IMG_20170314_142201.jpg
IMG_20170314_142123.jpg
IMG_20170314_142111.jpg

Edited by niqn102, 24 May 2017 - 09:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate