Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

WD Elements - Nu ii aloca automat drive letter

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CONtrax

CONtrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.12.2005
Salut, am cumparat de curand un WD Elements de 1 TB si cand il conectez la calculator, il vede, ii pune drivere si atat, nu-mi apare in My computer. Daca intru in Disk Management, ii pot aloca manual litera si atunci se comporta normal. Am incercat: reformatare, repartitionare, scanare cu Sentinel, DiskPart - automount enable, atasare la alte doua calculatoare (toate trei cu diverse versiuni de Win7). Orice am incercat problema persista. E ceva ce imi scapa sau e de dat inapoi la garantie?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
In mod normal cand instalezi un hard disc nou-nout in PC procedezi asa:
Intri in Control Panel->Administrative Tools->Computer management->Disk management si dupa ce intri acolo iti va cere sa initializezi noul drive (in procesul asta vei alege si o litera pentru partitia/partitiile de pe hard disc si vor fi formatate).
Daca tie in schimb iti cere asta la fiecare restart, pe mai multe PC-uri, atunci e de trimis la garantie.

#3
CONtrax

CONtrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.12.2005

View PostHider141, on 02 martie 2017 - 08:23, said:

... iti va cere sa initializezi noul drive...
In ultima vreme, aproape toate HDD-urile externe si Stick-urile vin preformatate si de multe ori pun inclusiv diverse soft-uri (recovery, security etc.)
Multumesc.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,003
  • Înscris: 07.11.2006

View PostCONtrax, on 02 martie 2017 - 07:49, said:

Salut, am cumparat de curand un WD Elements de 1 TB si cand il conectez la calculator, il vede, ii pune drivere si atat, nu-mi apare in My computer. Daca intru in Disk Management, ii pot aloca manual litera si atunci se comporta normal. Am incercat: reformatare, repartitionare, scanare cu Sentinel, DiskPart - automount enable, atasare la alte doua calculatoare (toate trei cu diverse versiuni de Win7). Orice am incercat problema persista. E ceva ce imi scapa sau e de dat inapoi la garantie?

Iti face acelasi lucru si cand conectezi un stick?
Este posibil sa fie de vina SO,mai repede decat HDD-ul.Situ eu,ceva setari.

#5
CONtrax

CONtrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 10.12.2005

View Postadisz, on 02 martie 2017 - 11:51, said:

Iti face acelasi lucru si cand conectezi un stick?
Nu, toate celelalte device-uri (stick-uri, alte hdd-uri, alimentate sau nu) se comporta normal.
Asa cum am spus, l-am incercat pe doua calculatoare, amandoua cu windows 7

Edited by CONtrax, 02 March 2017 - 14:57.


#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,007
  • Înscris: 28.10.2006
Posibil defect din fabrica, adica DOA: Dead On Arrival.
Am experienta a mai mult de 5 WD-uri Elements de 1 GB moarte la o luna dupa iesirea din garantie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate