Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Urmatorul iPhone - zvonuri, leaks, speculatii

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Eu nu vad de ce l-ai urati cu o husa, decat daca esti mare utilizator de olx si vrei sa maximizezi pretul la vanzare.
Daca nu vrei sa-l vinzi, care-i problema cu cateva zgarietuti?

Edited by don_dannielo, 04 March 2017 - 11:21.


#38
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postdon_dannielo, on 04 martie 2017 - 11:19, said:

Eu nu vad de ce l-ai urati cu o husa, decat daca esti mare utilizator de olx si vrei sa maximizezi pretul la vanzare.
Daca nu vrei sa-l vinzi, care-i problema cu cateva zgarietuti?

Poate tu te consideri perfect si nu-ti scapa telefonul din mana. Altii nu se considera. Oricum, de la husa aia se zgarie de la praful intrat intre husa si telefon, dar macar nu se indoaie cand pica pe jos. Asta ca sa nu mai spunem ca majoritatea telefoanelorau aderenta unui sapun ud, in special iPhone si Samsung S7.

Edited by filip.serban, 04 March 2017 - 12:54.


#39
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postfilip.serban, on 04 martie 2017 - 12:52, said:

Oricum, de la husa aia se zgarie de la praful intrat intre husa si telefon,

Informatie potential eronata. Iphone 5 tinut in husa mumbi vreo 3 ani, iphone 6s tinut in husa mumbi 1 an. Ambele arata imaculat.

Nu neg ca or fi si mizerii de huse care aduna praf, astea doua de mai sus nu. Si sunt excelente la cazaturi.

Edited by Groot, 04 March 2017 - 14:35.


#40
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostGroot, on 04 martie 2017 - 14:05, said:

Complet neadevarat. Iphone 5 tinut in husa mumbi vreo 3 ani, iphone 6s tinut in husa mumbi 1 an. Ambele arata imaculat.

Sigur, toata lumea foloseste hUse mumbi si daca nu ti s-a intamplat tie, nu s-a intamplat nimanui. Ia mergi cu telefoanele alea pe plaja, ca eu asa mi-am zhariat 4S-ul.

#41
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Ai raspuns la 30 de secunde dupa editul meu.

Orice husa brand name protejeaza telefonul de praf. Cu atat mai putin sunt probleme cu nisipul de pe plaja. Unde nu incape praful nu incape nici nisipul.

Edited by Groot, 04 March 2017 - 14:38.


#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,447
  • Înscris: 26.02.2012

View Postfilip.serban, on 03 martie 2017 - 23:36, said:


Aha, deci dai 4'j de milioane pe o carcasa...
Da, Edge de la Samsung este frumos ca design dar total inutil. In acelasi corp, daca ar veni cu "mai mult ecran", consider ca ar fi perfect.
Da deci esti total pe langa.

View PostGroot, on 04 martie 2017 - 14:05, said:

Iphone 5 tinut in husa mumbi vreo 3 ani
Si totusi, dau 4000 lei pe un telefon ca sa l tin intr o carcasa urata si ingros tel ca sa am "placerea" ca dupa 3 ani (cand telefonul ala e deja expirat), sa nu aiba zgarieturi?
Haha, si unde e placerea aia timp de 3 ani de a tine un telefon in mana asa cum e el?
Daca stii ca esti mai neindemanatic atunci pui husa, daca esti putin atent cu el atunci te bucuri de telefon asa cum este el, subtire cu materiale de calitate si un design frumos, nu stau 3 ani cu o husa de plastic in mana...

Pana ceva timp cand samsung facea tel din plastic, fanboii apple tipau ca vai ce plasticarie ieftina face samsung...si acum ei isi tin iubitul lor aluminiu intr o carcasa de plastic?? Mi se pare ipocrizie maxima, nu zic ca si tu esti genu, vorbesc la general de cei care tot aratau cu degetu...

#43
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Citeste topicurile de 6 si 6s si vezi ca sunt pe-acolo oameni carora li s-au zgariat telefoanele chiar si cu husa originala.

#44
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Da bre, am inteles, Dar vin si eu cu telefon (doua) nezgariat. Deci adevarul tau nu mai e chiar absolut.

Edited by Groot, 05 March 2017 - 09:25.


#45
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Si eu sunt de acord ca e o mare prostie sa tii telefonul in husa, altfel care mai e placerea de a avea un telefon de lux? Eu unul mi-am facut si asigurare la el (ca doar nu sunt culdus sa dau 720 de lire pe un telefon si sa nu imi permit un Apple Care Plus). Altii da, se gandesc ca daca il scapa jos dupa aia isi plang in pumni doi ani!

#46
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Praful intra in orice husa. Mai ales daca zona e semi desertica, aia e. Nici nu trebuie sa-l vezi, el intra.
Nicio husa nu-ti inchide telefonul ermetic.


@Boy, iPhone NU e un telefon de lux. Daca de asta ti l-ai luat, inteleg acum toate nedumeririle tale si faptul ca esti paralel cu sistemul in sine dar nici nu-ti bati tartacuta putin.

Acuma o husa poate oferi si un grip mai bun. Asta depinde de fiecare user. Dar pe mine de exemplu ma intereseaza putin spre deloc carcasa. Sa nu fie roz. In rest, sa functioneze, sa tina bateria si sa aiba camera buna si sa nu ma lase in momente critice. Sa fie compatibil cu orice retea si sa aiba disponibilitate mare pe plan global (pentru cazuri in care apare vreun defect. Ii mai usor sa repari un iPhone oriunde pe pamant decat vre-un Samsung model Malaysia sau Motorola sau whatever altceva)

Edited by Lex404, 05 March 2017 - 12:46.


#47
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
iPhone nu se repara, se schimba. (Daca l-ai cumparat legal)

#48
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009
Doar in primul an din garantia internationala (inca un plus pentru iPhone).
Insa dupa, se repara.

#49
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
Noul iphone o sa aibe ecranul curbat, AMOLED si o sa scrie samsung pe el ...

#50
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
http://news.softpedi...rs-517340.shtml

si multe altele: http://news.softpedi...ewsTag/iPhone 8

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate