Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

incinta cu 13 difuzoare bluetooth

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011
Ma asteptam la mai multe pareri,daca pe yt sunt 100 de views si aici am primit doar 10 comentarii;Ma asteptam la pareri si propuneri de genul:daca mutai ala sau faceai aia poate sau posibil etc.Hai ca puteti.Mersi

#20
Suno

Suno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 10.04.2011
Pentru ambitie si perseverenta si munca, felicitari! Nu oricine le are si nici timp.
Pacat insa ca au fost pentru realizarea unui "ghiveci" pueril, nedigerabil si inexplicabil in vremurile tehnologiei.
O brambureala in fuga, unde ti-ai incercat unele cunostinte, fara o documentare privind calitatea beneficiilor obtinute: auditie, estetica, utilizare practica, utilitate etc. Boxele audio  de calitate sunt pretentioase (chiar si pentru amatori), se fac o multime de calcule in functie de parametrii difuzoarelor, amplificatoarelor s.a.m.d.
Nu abandona gandul de a realiza lucrari electronice, electrotehnice etc., dar documenteaza-te mai mult si cu indemanarea pe care se pare ca o ai, vei face lucruri si utile si apreciate. Priveste in jur, suntem inconjurati de aparatura, studiaza-le designul, performantele. Bafta.

Edited by Suno, 28 February 2017 - 21:14.


#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,280
  • Înscris: 13.01.2011
Mie îmi place că ai pus un buton clapeta roz :P

#22
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
Cam taganesc chiar si dupa standardele anilor 80-90, tin minte ce fascinante mi se pareau sculele audio ale lui tata cand eram mic )))) Da in ziua de azi luminitele si sclipiciu si-or cam pierdut din farmec, sau s-or mutat la tagani/fetitele de 10 ani.
Misto, oricum ))) Ii de apreciat faptu ca ai incercat, totusi, data viitoare da-i un aspect mai retro ca sa zic asa, da nu cu asa multe luminite si sclipici

Edited by turbocompresor, 28 February 2017 - 21:22.


#23
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

 turbocompresor, on 28 februarie 2017 - 21:21, said:

Cam taganesc chiar si dupa standardele anilor 80-90, tin minte ce fascinante mi se pareau sculele audio ale lui tata cand eram mic )))) Da in ziua de azi luminitele si sclipiciu si-or cam pierdut din farmec, sau s-or mutat la tagani/fetitele de 10 ani.
Misto, oricum ))) Ii de apreciat faptu ca ai incercat, totusi, data viitoare da-i un aspect mai retro ca sa zic asa, da nu cu asa multe luminite si sclipici
Arata-ne ce-ai facut.

#24
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 liviu666, on 28 februarie 2017 - 21:26, said:

Arata-ne ce-ai facut.
eu ma ocup cu desenatu, nu asa mult cu chestiile de genu, creatiile electronice. Am facut, ce-i drept, odata, o barcuta teleghidata dintr-o tava dinaia de aripioare de pui, niste motorase si o placuta cu circuite dintr-o masinuta teleghidata, da asta o fost acum multi ani si chiar si de eram in vremea aia, mi-o rontait-o catalusa si cand am ajuns acasa tot o barcuta era prin toata casa. Am mai facut si un obiect abstract la un moment dat, da toate dovezile existentei metafizice a acelui obiect or disparut subit, da daca-l gasesc il pozez inainte sa dispara in lumea cuantica din nou))))))

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
[ https://www.allmystery.de/i/tb76b83_sticker375x360.u2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

nici pt initiator nu a fost un proiect serios. el doar a facut acum ce in copilarie nu putea fiindca componentele ori erau prea scumpe, ori nu le gaseai.

#26
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013

 liviu666, on 28 februarie 2017 - 21:04, said:

Ma asteptam la mai multe pareri,daca pe yt sunt 100 de views si aici am primit doar 10 comentarii;Ma asteptam la pareri si propuneri de genul:daca mutai ala sau faceai aia poate sau posibil etc.Hai ca puteti.Mersi
Daca acest topic era deschis pe aria dedicata....Electronica...aveai parte de comentarii la obiect!Posted Image
Parerea mea.....

#27
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Un proiect interesant , dar e "nebunia" realizatorului , "facut cu ce a avut la indemana "!
Pacat vorba colegului ca nu a fost deschis pe aria de electronica .
Poate revine pe aria electronica , cu mai multe detalii , module folosite , amplificatoare , etc .

#28
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Pretul de vanzare ?

#29
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

 danyel61, on 01 martie 2017 - 09:48, said:

Pretul de vanzare ?
Nu este de vanzare;iar daca ar fi prin absurd n-ar da nimeni la cat se ridica toate componentele.
In mare sunt 13 difuzoare care ajung la 500 ron,3 amplificatoare care urca la 400 ron pe putin,2 surse in comutatie ~200 ron,un filtru dublu pe 3 cai ~100 ron;conectica,feronerie,consumabile,adezivi,antifon,led-uri,controlere,bluetooth(100 ron)componente pentru controlere etc....
O mare parte din componente le-am avut.

Edited by liviu666, 01 March 2017 - 18:04.


#30
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Deci încă nu ești pregătit să treci la producția de serie. Atunci mai aștept.

#31
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,210
  • Înscris: 05.06.2002
ai un bluetooth mai interesant sau e un dongle din ala simplut cu iesire jack?

#32
liviu666

liviu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.07.2011

 Fane, on 01 martie 2017 - 19:10, said:

ai un bluetooth mai interesant sau e un dongle din ala simplut cu iesire jack?
Konig Transmitator audio bluetooth, Wi-Fi

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,442
  • Înscris: 30.10.2003
Imi aduce aminte de cutia anti psihotrinica din Cluj.

La tehnica n-am ce comenta, jos palaria, insa la design mai trebuie dat la pila.

Oricum felicitari!!!!

#34
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Foarte tare si original.
Nu te-ai gandit sa inglobezi si o masina de fum? Fum din ala cum se da pe scena.
Sau ii mai poti pune o chestie din aia care face balonase sau spuma.
Vorbesc foarte serios. Adica se completau bine lucrurile astea la restul de bangs & whistles :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate