Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Huawei P10 Lite

* * * - - 9 votes
  • Please log in to reply
5506 replies to this topic

#37
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009
Evident ca nu merita sub nicio forma la abonament la acest pret de ~900 lei cand il poti gasi la liber, cel mai ieftin, undeva sub 1200 lei...

Problema mea e ca nu gasesc prea multe date despre el, pareri ale posesorilor si review-uri...
Eu l-am descoperit intamplator intr-un magazin fizic, mi-a placut mult calitatea displayului si modul cum se vede dar si cum sta in mana.

Edited by asda, 07 April 2017 - 14:27.


#38
gabi1973matis

gabi1973matis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 02.01.2015
Multumesc de parere.


#39
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postgabi1973matis, on 06 aprilie 2017 - 22:53, said:


Are fast charging si gorilla glass ?
Are incarcarea rapida a acumulatorului insa nu are gorilla glass.
Pretul de circa 1000 lei este un pret corect in acest moment pentru P10 Lite.
Si eu am luat in calcul acest telefon alaturi de Moto G5 Plus care vine cu androidul pur sau Nokia 6 care de asemenea, va veni tot cu androidul pur.

#40
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017
Huawei P10 Lite este disponibil la emag avand pretul de 1299 lei.Memoria este de 3GB RAM si nu 4 GB RAM cum apare peste tot.De ce in China acest telefon are 4 GB RAM ?Am vazut acum pe situl amazon.de ca acolo P10 Lite este disponibil cu 4 GB RAM.

Edited by max_01, 07 April 2017 - 21:50.


#41
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Cititi ca am anuntat primul � varianta pt Eu are doar 3 gb. Telefonul se misca f. Bine, are fast charging, aspect f. Modern, pe alb ma intreaba lumea daca e iphone, nu are gorilla. Poze f. bune. Vad ca apare si la 1199 pe siteuri. Nu e cel mai tare telefon din piata, dar pe specificatii e cam cel mai bun la bugetul ala.

Zic sa nu va riscati cu varianta China de 4 gb, daca nu va pricepeti la flash &shit. Ah da, la banii astia ce telefon vinecu Android 7 !?


#42
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postoverseas, on 07 aprilie 2017 - 22:49, said:

Cititi ca am anuntat primul � varianta pt Eu are doar 3 gb. Telefonul se misca f. Bine, are fast charging, aspect f. Modern, pe alb ma intreaba lumea daca e iphone, nu are gorilla. Poze f. bune. Vad ca apare si la 1199 pe siteuri. Nu e cel mai tare telefon din piata, dar pe specificatii e cam cel mai bun la bugetul ala.

Zic sa nu va riscati cu varianta China de 4 gb, daca nu va pricepeti la flash &shit. Ah da, la banii astia ce telefon vinecu Android 7 !?
Ce am putea risca cumparand versiunea cu 4GB RAM?Daca aceasta versiune se vinde in Germania nu cred ca ar fi vreo problema tehnica sau ma insel?Daca versiunea vanduta se vinde si in Germania trag concluzia ca este compatibil si cu piata europeana.
Moto G5 si G6 Plus sunt aproximativ la aceeasi bani ca si P10 Lite insa nu stiu cat de bune sunt calitativ fata de P10 Lite.
Iti mentii afirmatia ca punctul slab al telefonului este senzorul de  atingere a ecranului, ecranul si camera?
Pentru protejarea ecranului ai recurs doar la folie de plastic sau ecran de sticla?
Ar fi interesant de vazut o comparatie intre P10 lite si P9 Lite.

Edited by max_01, 08 April 2017 - 09:35.


#43
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Risti sa-ti vina cu bloatware in plus si cu aplicatii in minus, gen Xiaomi. Afirmatia mea a fost ca la banii astia platesti in primul rand procesor si ram, restul vin pe planul 2. Are protectie solida, vine din fabrica. Punctul forte e cum se misca. Vezi pe specificatii ce ecran are, nu e top. Touchul e ok, uneori trebuie sa insisti, e capacitiv sau ceva.


#44
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View Postoverseas, on 30 martie 2017 - 23:03, said:

Il tin in mana Posted Image
S-au modificat specificatiile pe pC Garage dupa ce l-au primit fizic pe stoc.
E misto agregatul, se misca frumos, sunet bun pe media desi are difuzorul pe cantul de jos.
Da, vine cu incarcare rapida.
Pffoaa, fata de Xiaomi e marfa ca are suport pe EU, e manusa, nu trebuie sa fac academia de boot si flash.


Spune-mi te rog cate ceva despre telefon, daca esti amabil.

- autonomia cum o cataloghezi, cat de tine in regim intens fata de moderat sau usor?
- despre sunetul media in casti poti sa confirmi daca se aude bine, definit, suficient de tare? Pe speaker am testat si se aude foarte ok.
- cum se misca dupa ce incepi sa te joci cu el si sa ii pui aplicatii si sa le faci si update-uri?
- gps-ul e precis si pastreaza semnal bun?
- calitatea convorbirilor cum ti se pare, auzi/esti auzit bine?
- ledul de notificari e customizabil pe culori? Eu cat m-am jucat cu el n-am gasit setari in privinta lui
- poti sa-l tii un 3-4G primul sim si 3G al doilea, concomitent? Din setari (fara cartele introduse) am observat ca la al doilea sim scria doar 2G si e foarte important sa stie.

N-am reusit nici sa gasesc o comparatie sau un comparator de procesoare respectiv intre HiSilicon Kirin 658 a lui Huawei P10 Lite contra Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 a lui Xiaomi Redmi 4 Prime dar am auzit intr-un promo de review pentru acest telefon ca ar fi cam pe acolo cu mentiunea ca Snapdragonul ar fi mai eficient energetic.

Edited by asda, 08 April 2017 - 17:22.


#45
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postoverseas, on 08 aprilie 2017 - 15:33, said:

Risti sa-ti vina cu bloatware in plus si cu aplicatii in minus, gen Xiaomi. Afirmatia mea a fost ca la banii astia platesti in primul rand procesor si ram, restul vin pe planul 2. Are protectie solida, vine din fabrica. Punctul forte e cum se misca. Vezi pe specificatii ce ecran are, nu e top. Touchul e ok, uneori trebuie sa insisti, e capacitiv sau ceva.
S-ar risca germanii sa vanda asa ceva la ei in tara/
P10 Lite are led care te avertizeaza ca ai primit SMS, email, etc?
Cat din actuala memorie a telefonului(3 GB RAM) este folosita?2GB RAM?

Edited by max_01, 08 April 2017 - 19:24.


#46
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Xiaomi se vinde in Germania ?!

Da, are led de avertizare. Deschid un waze, un site pe net, un mail, tapatalk si imi da spre 2gb ocupati.


#47
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009

View Postmax_01, on 08 aprilie 2017 - 19:22, said:

S-ar risca germanii sa vanda asa ceva la ei in tara/
P10 Lite are led care te avertizeaza ca ai primit SMS, email, etc?
Cat din actuala memorie a telefonului(3 GB RAM) este folosita?2GB RAM?

Conform phonebunch.com are insa eu nu l-am vazut cat l-am butonat pret de cateva minute, sper si cred totusi ca are, altfel ar fi un mare minus. Pe net inca nu am gasit informatii suplimentare despre asta.
Fratele mai mare P10 are.

#48
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Nu sunt heavy user, te tine 12 ore in regim light de folosire. Cu simurile atentie: merge cu 2 simuri sau 1 sim + card de memorie. Nu incap 2 simuri + card.

#49
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 02.11.2009
Suporta 4G-3G simultan pe cele doua sim-uri?

OTG am aflat ca are.

Edited by asda, 08 April 2017 - 20:39.


#50
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Nu l-am incercat cu 2 simuri.

#51
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017
P10 Lite are functia de inregistare a convorbirilor telefonice?

#52
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Deci ledul ala de avertizare baga culori diferite, nu stiu daca se seteaza, dar iti afiseaza verde pt baterie si succesiv violet & shit, face ca un stroboscop, probabil fiecare culoare semnifica mail, notificari etc numai ca nu am studiat ce semnifica,

#53
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

View Postoverseas, on 09 aprilie 2017 - 20:58, said:

Deci ledul ala de avertizare baga culori diferite, nu stiu daca se seteaza, dar iti afiseaza verde pt baterie si succesiv violet & shit, face ca un stroboscop, probabil fiecare culoare semnifica mail, notificari etc numai ca nu am studiat ce semnifica,
Ok.Telefonul permite inregistrarea convorbirilor telefonice?

#54
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Nu stiu in convorbire, dar cand suni nu-ti da optiunea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate